Co je bezpečnostní nádrž ohřívače vody? Přečtěte si tato zajímavá fakta!

Před instalací bezpečnostní nádrže na vodu, která se také nazývá expanzní nádrž, musíte přemýšlet o tom, co je bezpečnostní nádrž ohřívače vody? Když se budete dále ponořit do tohoto článku, dozvíte se vše o bezpečnostních nádržích! Tepelná expanzní nádrž, známá také jako bezpečnostní nádrž ohřívače vody, chrání vaše domácí potrubí před změnami teploty.

Vzhledem k tepelné roztažnosti je ztráta tlaku u ohřívačů vody bez nádrže jen zřídka problémem a vodovodní systém může být v nebezpečí, pokud používáte ohřívač vody ve tvaru nádrže.

Typický zásobníkový ohřívač vody může během ohřevu vody vyvinout velký tlak na vaše vodovodní potrubí a armatury v uzavřeném vodovodním systému. Bezpečnostní nádrž ohřívače vody ve vodovodním systému může pomoci snížit nebezpečí ztráty tlaku v potrubním systému. Tento článek pojednával o bezpečnostní nádrži ohřívače vody, o tom, jak funguje, jak ji nainstalovat a proč ji používáme. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Co je bezpečnostní nádrž ohřívače vody?

V tomto odstavci se dozvíte, co je bezpečnostní nádrž ohřívače vody? Ke zmírnění tlaku ve vašem ohřívači vody můžete použít bezpečnostní nádrž ohřívače vody. Je to malá nádrž, která shromažďuje vodu a zadržuje ji v močovém měchýři. Expanze vody nebyla v minulosti problémem, protože těch pár galonů navíc jen proudilo do městského vodovodu. Protože mu však současná omezení instalatérství brání v přístupu do městského systému, kde může znečišťovat veřejný vodovod, nemá dnes zvětšená voda kam jít.

Vaše vodovodní potrubí, ohřívač vody a některá zařízení se musí vyrovnat s vyšším tlakem způsobeným tepelnou roztažností, pokud jsou nainstalovány správné regulační ventily a zábrany zpětného toku. To má za následek nadměrné opotřebení a namáhání, což vede k problémům se zařízením využívajícím horkou vodu, jako je váš systém teplé vody. Může to být potenciálně zdroj prasknutí potrubí!

Jaký je účel použití bezpečnostních nádrží?

Pojistná nádrž ohřívače vody slouží jako přepadový kolektor sběrem přebytečného objemu vody a kolísání tlaku přiváděné vody. Vzhledem k tomu, že voda expanduje, když je teplá v důsledku tepelné roztažnosti, ohřívač vytváří další kapacitu vody v každém okamžiku, kdy ohřívá vodu. Po zahřátí se očekává, že studená voda po zahřátí na 120 stupňů Fahrenheita v typickém 50galonovém ohřívači vody stoupne na 52 galonů. Tento zvýšený objem vody může způsobit nadměrný tlak v potrubí, který, pokud je dostatečně významný, může způsobit dlouhodobé poškození vodovodního systému: vodovodního potrubí a samotného ohřívače vody. Možná vás také bude zajímat informace o výhodách expanzní nádoby ohřívače vody.

Je bezpečnostní nádrž nezbytná?

Je nebezpečné používat ohřívač vody bez bezpečnostní nádrže. I když tolik ohřívačů vody postrádá bezpečnostní nádrž, důrazně vám doporučujeme ji nainstalovat. Vaše potrubí, zařízení a ohřívač vody budou chráněny. Tlak ve vodní nádrži může vzrůst ke zvýšenému riziku expozice v důsledku přetékání ohřáté vody, což může vést k poruše prvků.

Jak můžete očekávat, přetékající horká voda může také prosakovat ven přes ventil T&P, což způsobuje značné problémy s odvodněním. Odchod bez potřeby bezpečnostní nádrže může mít škodlivé dopady, i když součásti neselžou a nedochází k úniku. Příliš naplněná nádrž na horkou vodu může vést k předčasnému ukončení životnosti ohřívače, dokonce ani nenaznačuje možnost, že komponenty selžou rychleji, než se očekávalo.

Jak nainstalovat bezpečnostní nádrž ohřívače vody

Stále můžete profitovat z bezpečnostní nádrže ohřívače vody, pokud nemáte na hlavním vodovodním potrubí nasazený jednocestný ventil a nemáte tedy ani uzavřený vodní systém. Bezpečnostní nádrže jsou často umístěny na potrubí studené vody před dosažením ohřívače vody. Mohou však být umístěny všude na přívodu studené vody před vstupem do systému teplé vody. Bezpečnostní nádrž zabraňuje dalšímu zvyšujícímu se tlaku v systému, aby narážel na zařizovací předměty a nadměrně je nepoškozoval, čímž zabraňuje netěsným bateriím a přetékání koupelen.

Ceny za bezpečnostní nádrže ohřívače vody začínají zhruba na 40 USD a jdou až nad 200 USD v závislosti na velikosti bezpečnostní nádrže, kterou instalujete. Základní 2-galonová nádrž bude používat 40- nebo 50-galonové topné systémy pro většinu domácích nastavení. Díky standardnímu 3/4palcovému štěrbinovému nástavci se nádrž snadno instaluje. Pokud tam ještě není, může být nutné instalovat T-kus vysoko nad systémem teplé vody.

Pokud vybíráte instalatéra, je skvělý nápad získat nabídku na instalaci ohřívače vody a instalaci bezpečnostní nádrže současně. Pokud se to provede současně, nemusí to stát výrazně více, než aktuálně investujete. I když to není potřeba, zvažte vybudování bezpečnostní nádrže, pokud instalujete ohřívač vody ručně, protože výhody výrazně převyšují práci a náklady.

It’s A Wrap!

Jsme rádi, že vám tato příručka pomohla zjistit, co je bezpečnostní nádrž ohřívače vody. Velmi jednoduchými způsoby jsme pro vás probrali kompletního podrobného průvodce, proto si pro lepší pochopení pečlivě přečtěte tento článek. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si, jaký je energetický faktor ohřívače vody a jak vyměnit expanzní nádobu na ohřívači vody. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!