Co děláte se zásnubním prstenem na svatební den

Pokud si nejste jisti, co dělat se zásnubním prstenem v den svatby, zvažte tři způsoby. Probereme, kde ji můžete nosit, kdo si ji může ponechat a zda ji můžete zakomponovat do svatebního úboru.

A pro ty, kteří si ještě nekoupili snubní prsten, možná vás bude zajímat, jak vybrat snubní prsten, který doplní zásnubní prsten. Zjistěte, zda se tyto dva musí shodovat nebo jak je můžete vkusně spárovat.

Co děláte se zásnubním prstenem ve svatební den

Noste jej, ale ne na snubním prstenu

Většina nevěst ve svůj svatební den stále nosí zásnubní prsteny. Ale místo toho, aby to měli na levém prsteníčku, dají si to na pravý.

Je to proto, že snubní prsteny tradičně jdou na levý prsteníček kvůli vena amoris. Věřilo se, že žíla vede přímo z tohoto prstu do srdce, takže se stala vyhrazenou pro symbol závazku: snubní prsten.

Další výhodou nošení zásnubního prstenu na ruce během svatebního dne je, že je můžete předvést na svých focení. Možná máte sady snubních prstenů, které by vedle sebe měly vypadat dobře.

Pak na recepci můžete naskládat dva prsteny na levý prsteníček, pokud bude kombinace stále pohodlná. Většina nevěst preferuje tento styl, kdy budete nosit snubní prsten a přes něj zásnubní prsten na levém prsteníčku.

Integrujte jej ve svůj svatební den

Pokud z nějakého důvodu nechcete ve svatební den nosit zásnubní prsten na ruce, klidně ho integrujte do svého svatebního oblečení. Možná na to nechcete zapomenout, abyste zásnubní prsten mohli svěřit svému květinářství.

Květinářka by měla vědět, jak začlenit zásnubní prsten do vaší kytice, obvykle tak, že jej necháte přes stuhu, kterou se květiny ovinou. To je také sentimentální přístup, pokud obdržíte zásnubní prsten z dědictví.

Další možností je nosit ho jako přívěsek na náhrdelník. Prsteny jsou dostatečně jemné na to, abyste je mohli kombinovat se svatebními šperky, a další tipy si můžete přečíst o tom, jak doplnit svatební šaty.

Svěřte prsten čestné panně

Poslední možností, kterou můžete zvážit se zásnubním prstenem ve svůj svatební den, je nechat si ho vaše družička. Pak se nemusíte bát, že jej zahodíte, zvláště když bude váš zvláštní den hektický.

Můžete si také promluvit s družičkou, aby to mohla přinést v případě, že budete potřebovat prsteny na fotky. Pokud nemáte družičku, můžete prsten darovat také mamince, sestře nebo přítelkyni.

Jinak je naprosto v pořádku nechat zásnubní prsten doma. Stačí se poradit se svým svatebním fotografem se záběry, které udělá.

Nosíte zásnubní prsten, když jdete uličkou?

Neexistují žádná pravidla o tom, zda by zásnubní prsteny měla nosit nevěsta v uličce nebo ne. Rozhodnutí je na vás, podle toho, co si myslíte, že bude pro váš svatební den sentimentální.

Obvykle bude nevěsta nosit zásnubní prsten na pravém prsteníčku, takže levý prsteník je pro přijetí snubního prstenu prázdný. Poté můžete zásnubní prsten po obřadu naskládat na snubní prsten, takže oba prsteny budou spojeny s vena amoris.

Svůj zásnubní prsten můžete také nosit jinak, když ho budete mít k náhrdelníku ve svatební den. Pokud vám ale tyto možnosti nevyhovují, klidně je svěřte jiné osobě.

Co dělají nevěsty se zásnubním prstenem ve svatební den?

Může být nejasné vědět, co byste měli dělat se zásnubním prstenem ve svůj svatební den. Obvykle je však součástí focení, protože nevěsta ukáže ruce se zásnubními a snubními prsteny.

Některé nevěsty se také rozhodnou nechat zásnubní prsten doma do úschovy. Nakonec se tedy rozhodnete, co dělat se zásnubním prstenem, pokud je to bezpečné.

Po nějaké době můžete získat několik sentimentálních prstenů pro vztah. Přečtěte si, v jakém pořadí nosíte zásnubní, snubní a věčné prsteny.

Co děláte se zásnubním prstenem při obřadu?

Zásnubní prsten můžete nosit na svatebním obřadu, i když jdete uličkou. Jen se ujistěte, že je levý prsteníček volný, aby ženich nebyl zmatený během výměny prstenu.

Nosíte zásnubní prsten po svém svatebním dni?

Zásnubní prsten můžete nosit společně se snubním prstenem po svatebním dni. Naskládejte je na levý prsteníček, přičemž snubní prsten je nejblíže srdci.

Závěr

A to je vše! Zjistili jsme, co děláte se zásnubním prstenem v den svatby, kde jej můžete nosit, zakomponovat do svého svatebního oděvu nebo jej mít v bezpečí u důvěryhodné osoby.

Nosit zásnubní prsten ve svatební den není smůla. A po svatbě jej můžete dále nosit jako set se snubním prstenem.

Níže nám dejte vědět, co uděláte se zásnubním prstenem.