Co dělat se sušenou svatební kyticí: 4 nejlepší nápady

Pokud nevíte, co se sušenou svatební kyticí, nevyhazujte ji. Místo toho zvažte vytvoření domácí dekorace, její použití jako design, sprej nebo dokonce vůně.

O těchto projektech budeme diskutovat podrobněji níže, ale slibujeme, že jsou všechny snadno proveditelné. Máte také další svatební předměty, které chcete upcyklovat?

Poskytli jsme například možnosti, co dělat se starými svatebními šaty. Neváhejte a prohlédněte si naše svatební blogy pro více.

Co mohu dělat se svou vyschlou svatební kyticí?

Domácí dekorace

Sušené květiny mohou vypadat nádherně jako domácí dekorace. Existuje mnoho způsobů, jak ji přeměnit, ale květinové věnce a zarámované květiny jsou dva nejjednodušší, ale krásné způsoby, jak vystavit sušenou svatební kytici.

Mělo by být snadné vyrobit si drátěnou obruč nebo koupit hotovou z řemeslného obchodu. Pak na obruč naaranžujte svazky sušených květin podle svých představ a ujistěte se, že drát bude dobře schovaný.

Pokud chcete něco sentimentálnějšího, můžete na týden nebo dva stisknout vybrané sušené květiny uvnitř knihy. Poté je naaranžujte do rámečku obrazu a zahrňte další drobné předměty a upomínkové předměty během vaší svatby pro jedinečné memorabilie.

Umělecké a řemeslné návrhy

Svatební kytici lze rozložit a použít jako návrhy pro jiné projekty. Můžete si také vyrobit více lisovaných květin pro své deníky a sešity nebo dokonce ozdobit fotoalbum svými svatebními vzpomínkami.

Dalším zábavným způsobem, jak upcyklovat sušenou svatební kytici, je použít některé kousky na pozvánky, přání nebo na zdobení dárků. A pokud se cítíte extra mazaní, hrajte si s pryskyřicemi a vyrobte si přívěsky a další dekory ze sušených květin.

Vonný sprej

I když svatební kytice uschla, květiny by měly mít stále nějakou vůni, kterou můžete použít k výrobě přírodního spreje. Můžete jej použít do svého pokoje nebo dokonce jako dárek, protože je také vizuálně přitažlivý.

Vše, co potřebujete, je prázdná láhev na mlhu, destilovaná voda, vaše oblíbené esenciální oleje, alkohol, jako je vodka, a páska. Poté nalijte vodu asi do tří čtvrtin lahvičky a přidejte do ní asi 25 kapek esenciálních olejů.

Nalijte alkohol do láhve v poměru unce na 6 uncí vody. Poté z kytice nakrájejte květiny se stonky, které můžete vložit dovnitř láhve.

Láhev uzavřete, smíchejte komponenty a přeuspořádejte stonkové květiny tak, aby vypadaly estetičtěji. A to je vše; vaše DIY květinová vůně je hotová.

Vůně do koupele

Z květů sušené svatební kytice si kromě DIY mlhy můžete vyrobit i vůni do koupele. Některé květiny jsou velmi uvolňující pro koupelové soli a koupelové bomby a nemusíte ani utrácet mnoho za přísady.

Pro rychlou květinovou koupelovou sůl potřebujete pouze stejné porce soli z Mrtvého moře a Epsomské soli. Poté je smíchejte s půl šálkem jedlé sody, pokud jste použili šálek každé soli.

Smíchejte směs s okvětními lístky z vaší sušené svatební kytice s několika kapkami vámi vybraných esenciálních olejů a máte hotovo. Pokud ale dáváte přednost relaxaci ve vaně, vyrobit si DIY bombu do koupele je také poměrně snadné.

Začněte smícháním epsomské soli, jedlé sody, kukuřičného škrobu a kyseliny citrónové a v jiné misce smíchejte kokosový olej s preferovaným esenciálním olejem a vodou. Smíchejte suché a mokré ingredience tak, aby textura byla jako vlhký písek, a poté nalijte do formy s okvětními plátky sušené svatební kytice na dně.

Jak dlouho vydrží sušené svatební kytice?

Sušená svatební kytice může vydržet i rok, ale je možné, že vydrží i déle, když se květiny barví. Pro srovnání, čerstvá svatební kytice vydrží jen týden až deset dní.

Jak si uchováte svou svatební kytici navždy?

Vysušte to

Sušené květy vydrží déle než čerstvé. Svatební kytici můžete usušit tak, že ji rozbalíte a stonky květin zavěsíte jednu po druhé vzhůru nohama.

Vyberte suchou a mírnou oblast a nechte květiny týden schnout vzhůru nohama. Zvažte skříň na bezpečné sušení těchto květin.

Konzervujte ve vosku

Životnost svatební kytice je možné prodloužit o několik měsíců při zachování její barvy a tvaru. Nejprve rozpusťte trochu parafínu ve vroucí vodě a vyberte květy v dobrém stavu, abyste je ponořili do mírně vychladlé směsi.

Květiny neponořujte příliš dlouho, aby nezvadly. Poté namočené květiny zavěste dnem vzhůru a nechte je uschnout.

Použijte silikagel

Nalijte silikagel do zajištěné a vzduchotěsné nádoby a nechte květiny z kytice na této pískové směsi. Poté kolem okvětních lístků nalijte více silikagelu, aniž by došlo k deformaci květů.

Nádobu plnou silikagelu uzavřete a květy na týden zavařte. To pomůže zabránit plísni a zachovat barvu květin, které můžete po vyndání nastříkat lakem na vlasy.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se naučili, co dělat se sušenou svatební kyticí ve čtyřech DIY řešeních.

Pro jednoho si můžete vyrobit věnec nebo je zarámovat jako domácí dekoraci. Můžete také lisovat květiny pro dekory nebo vyrábět vůně a mlhu z okvětních lístků.

Je snadné kytici dobře využít; zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.