Co dělat se starým voskem ze svíček

Přemýšleli jste někdy, co dělat se starým voskem na svíčku, když knot vyhořel? Sestavili jsme seznam návrhů, které vám pomohou co nejlépe využít naše krásné vonné svíčky, jakmile je zapálíte. Zde jsou tedy jednoduché způsoby, co dělat se starým voskem ze svíček.

Co dělat se starým voskem ze svíček

Oprava zaseknutého zipu

Zaseknutý zip může být velkou nepříjemností, zvláště když je venku chladno a vy se snažíte obléknout kabát. Chcete-li vyřešit tento nepříjemný problém, namažte zip svíčkou neutrální barvy. Vetřete vosk mezi zuby a poté zipem nahoru a dolů, dokud štítek hladce neklouže.

Oprava vrzajících dveří

Vrzající dvířka a zaseknuté přihrádky lze rychle opravit starou svíčkou. Odstraňte kolíky z obtěžujících závěsů dveří. Poté pomocí parafínové svíčky ztlumte špendlíky.

Vyměňte dvířka, znovu připojte kolíky a poté je mnohokrát otevřete a zavřete. Rozdělí vosk rovnoměrně. Třete svíčku podél vodicích lišt odolných zásuvek a poté jimi pohybujte dovnitř a ven, aby se vosk rozprostřel.

Opětovné použití pomocí ohřívačů vosku

Ohřívače vonných vosků si v posledních letech získaly na popularitě. Nemusíte ale utrácet peníze za drahé taveniny, abyste si je užili. Pokud máte staré vonné svíčky, nakrájejte je na malé čtverečky; umístěte je do ohřívače vosku, abyste si užili vůni.

Pomocná ruka při sněžení

S tímto brilantním tipem nemusí být vykopávání po sněžení obtížným. Než se vydáte ven, abyste zkrotili živly, otřete svíčkou svou oblíbenou lopatu. Povlak poskytne vašemu nástroji hladký povrch, který zabrání ulpívání sněhu na něm, čímž se tento pracný proces výrazně zjednoduší.

Zapálit oheň

Dalším způsobem, jak udělat se starým voskem na svíčky, je, když potřebujete rozdělat oheň. Vyrobte si vlastní podpalovače pomocí použitého vosku a textilních vláken. Do každého šálku starého kartonu od vajec naplňte chuchvalce vláken ze sušičky. Potom vosk pomalu roztavte v hrnci na mírném ohni a nalijte dostatečné množství na každou hromádku vláken.

Nechte karton ležet přes noc. Udělejte to před řezáním nebo rozbíjením šálků. Pak jste připraveni zapálit svůj další oheň.

Použití jako tmel

Zbylý vosk ze svíček může být nečekanou dočasnou alternativou tmelu. Vyplňte praskliny a díry za dveřmi, kolem oken, podél základů a na dalších místech, kde je možný únik vzduchu. Energeticky úspornější dům vám může pomoci ušetřit peníze na účtech za energie – a starý vosk je zdarma!

Vyrobte nové svíčky

Nejjednodušší věc, kterou můžete udělat se starými svíčkami, je vyrobit nové! Je snadné vyrobit jedinečné svíčky prakticky z jakékoli prázdné nádoby. Ať už je to stará skleněná zavařovací sklenice, prázdná tuba Pringles, starožitný šálek nebo luxusní miska.

Roztavte vosk na mírném ohni a poté jej nalijte do vámi preferované nádoby. Vložte čerstvý knot, nechte vosk přes noc ztuhnout a poté knot odřízněte. Nyní máte jedinečné mistrovské dílo připravené k osvětlení silnice.

Opravy dřevařských dílen

Vosk lze použít k opravě škrábanců, rýh a promáčklin na dřevěném nábytku nebo podlahách. Jednoduše masírujte poraněné místo starou svíčkou, dokud vosk zcela nezakryje prohlubeň. Zakryjte důlek fixem na nábytek, který odpovídá barvě dřeva – nikdy nebudete vědět, že tam byl!

Zostřete jehly

Ostré jehly, rovné špendlíky a zavírací špendlíky lze bezpečně uložit do pahýlu staré svíčky. Jednoduše zatlačte špičaté konce do vosku. Mějte připravený improvizovaný jehelníček pro případ nouze s oblečením.

Používá se jako pečeť pro dopisy

Svíčkový vosk lze použít jako pečeť pro formální dopisy i neformální pohlednice. Natavte panenku na obálku pomocí dlouhé zápalky a poté ji orazítkujte razítkem voskové pečeti, které je k dispozici ve většině řemeslných a hobby obchodů.

Čištění obuvi

Oděrky a škrábance na kožených botách nebo nábytku lze odstranit voskem na svíčky a řepkovým olejem. Na mírném ohni rozpusťte přibližně čtvrt šálku vosku a poté vmíchejte lžičku řepkového oleje. Nechte směs trochu vychladnout, než ji nanesete na kůži měkkým hadříkem a leštěte, dokud oděrky nezmizí.

Ideální pro hydroizolaci

Potřete svíčkou zpáteční adresu nebo přepravní štítky, aby byly vodotěsné a pomohli jim odolat venku. Stejným způsobem uchovejte kartičky s recepty před politím v kuchyni a jinými nehodami. Zaručí, že vaše oblíbené recepty vydrží.

Stylingové košile

V tradičních indonéských batikovaných řemeslech se vosk používá k výrobě ozdobných motivů látek. Vyzkoušejte si tuto osvědčenou techniku. Vosk opatrně rozpusťte na mírném ohni, než jej nalijete na stará trička, ubrusy, polštáře nebo jiné materiály.

Před ponořením do barvy nechejte vosk úplně vyschnout. Protože voskovaná místa nepřijmou barvu, materiál bude mít jedinečný vzor. Po obarvení obalte navoskované části několika vrstvami papírové utěrky a vyžehlete na teplém místě.

Závěr o tom, co dělat se starým voskem ze svíček

Už nemusíte vyhazovat starý vosk. Zde jsou kreativní způsoby, co dělat se starým voskem ze svíček. Buďte kreativní a praktičtí při používání vosku na svíčky, budete překvapeni! Přečtěte si více našich článků souvisejících se svíčkami na webu.