Co dělat s oddacím listem po svatbě

Pokud si nejste jisti, co dělat s oddacím listem po svatbě, můžete požádat o identifikaci se svým novým jménem. Budeme také diskutovat o tom, co je třeba udělat s povolením k uzavření manželství po svatbě, abychom se vyhnuli problémům.

A samozřejmě byste si měli uvědomit rozdíl mezi oddacím listem a oddacím listem, který si níže porovnáme podrobněji. A pro kontrolní seznam toho, co je třeba udělat po svatbě, aby bylo zajištěno legální manželství, si přečtěte, co dělat po svatbě.

Vše, co byste měli vědět o tom, co dělat s oddacím listem po svatbě

Přečtěte si prosím zákony o manželství ve vašem státě, abyste věděli, jak nejlépe postupovat s oddacím listem po svatbě. Můžete například požádat o identifikaci se svým novým jménem, ​​protože jste nyní ženatý poté, co získáte kopii oddacího listu v Massachusetts.

Většina párů to také dělá poté, co obdrží svůj oddací list, aby získali všechny své ID brzy pro pohodlí. Doporučuje se začít s kartou sociálního zabezpečení, poté s řidičským průkazem a pasem USA.

Všechny ostatní dokumenty si můžete připravit včas tím, že si uděláte všechny doklady ihned po svatbě. Možná pojedete na líbánky do jiné země a budete chtít, aby se vaše nové jméno odráželo na vašich průkazech totožnosti.

Co dělat s povolením k uzavření manželství po svatbě?

Dalším důležitým dokumentem pro svatbu je oddací list. Po svatebním obřadu by měl váš úředník podat povolení k uzavření sňatku u městského nebo městského úředníka.

To je důvod, proč je nezbytné, aby pokud chcete, aby někdo provedl vaši svatbu, znal povinnosti, jako je následné podání povolení k uzavření manželství. Aby byla svatba platná, měl by být váš oficiant uznán a měl by být legální, aby si vás a vašeho partnera vzal.

V některých státech si můžete po svatbě ponechat nebo změnit své jméno. Pokud jej však chcete změnit, musíte před svatbou při vyplňování oddacího listu uvést nový.

Vaše jméno se tak po svatbě pro vaše pohodlí automaticky změní na to, co jste uvedli na certifikátu. Celkově si uvědomte zákony ve vašem státě, abyste se vyhnuli jakýmkoli problémům, zejména s manželskými licencemi a osvědčeními.

Jak dlouho mohu získat oddací list po svatbě?

Poté, co splníte všechny požadavky, zejména úředníka, který podává licenci v kraji, kde se budete oženit, se čekací doba na oddací list liší. Obvykle by to mělo trvat několik týdnů po svatbě.

Oddací list vám přijde poštou, tak si ho nezapomeňte občas zkontrolovat. Ale co když váš úředník nepodá oddací list?

Budou v tomto případě sňatky neplatné, pokud jejich funkcionář nemá povolení zapsat na kraj? Podle Gordon Family Law v Kalifornii byste byli stále oddáni podle kalifornských zákonů, i když se nepodařilo poslat povolení k uzavření sňatku do hrabství.

Jak dlouho se čeká na povolení k uzavření manželství?

Oddací list můžete obdržet po několika dnech, když podáte žádost v kanceláři svého okresního úředníka ve státě, kde se budete brát. Mějte však na paměti, že povolení k sňatku obvykle vyprší po 30 dnech od vydání.

Různé státy se liší v čekací době od data vydání licence do data svatebního obřadu. Například místa jako Illinois mají jednodenní čekací lhůtu, zatímco ve státech jako Minnesota a Ohio to trvá pět dní.

Oddací list versus oddací list

Před a po svatbě musíte vyplnit všechny potřebné dokumenty. A dva nejčastější dokumenty, které si páry často zaměňují, jsou oddací list a oddací list.

Abyste věděli, co s nimi dělat a kam je musíte při svatbě vzít, zde jsou jejich definice:

Manželský průkaz

Oddací list je dokument, který musíte před svatbou splnit. Dostanete to od státního úředníka, než se budete moci legálně oženit.

Získáním povolení k uzavření manželství můžete mít platný svatební obřad, který dokazuje, že dodržujete zákony o manželství ve vašem státě. Jeho platnost však vyprší, takže musíte mít svatbu před tím, jinak budete muset znovu požádat.

Oddací list

Oddací list je dokument, který dostanete po svatbě. Slouží jako důkaz, že jste s partnerem legálně manželé.

Oddací list podepíšete po svatebním obřadu. A v závislosti na zákonech vašeho státu vyžaduje také podpis svědků a úředníka.

Další podrobnosti týkající se tohoto požadavku si můžete přečíst, kdo může být svědkem svatby.

Kde získám ověřenou kopii svého oddacího listu?

Ověřenou kopii oddacího listu můžete získat kontaktováním státního úřadu pro životně důležité věci. Nasměrují vás do kraje, kde byla vydána.

Zaplatíte náklady a poskytnete potřebné informace. Poté byste měli získat ověřenou kopii online, osobně nebo poštou.

Závěr

A to je vše! Právě jste se dozvěděli, co dělat s oddacím listem po svatbě, kde je běžné začít žádat o nové ID pro změnu jména.

Dále doufáme, že jste si vzpomněli, jak získat kopii oddacího listu, pokud jej ztratíte. A samozřejmě se ujistěte, že si před svatbou vyřídíte svůj oddací list.