Co dělat s kočkami během hubení škůdců? 4 Kroky přípravy

Bojíte se, co dělat s kočkami při hubení škůdců? Vše jsme vám poskytli a tento článek vám poskytne všechna bezpečnostní opatření a věci, které musíte připravit pro své mazlíčky, když vaše místo potřebuje návštěvu deratizace.

Lidé se obvykle a přirozeně obávají o bezpečnost svých dětí a dalších členů rodiny během ošetření proti škůdcům. Navzdory tomu lidé často zanedbávají péči o své domácí mazlíčky, včetně ptáků, ryb, psů a koček.

Ochrana domácích mazlíčků během hubení škůdců

Vzhledem k tomu, že se nepředpokládá, že by ošetření proti škůdcům mělo na domácí mazlíčky enormní dopad, přesto je může nějak poškodit. Zejména psi a kočky mohou konzumovat a absorbovat pesticidy kůží a vdechovat zápach, protože často používají svůj nos k čichání nových věcí.

Za takových okolností je nutné přijmout zvláštní opatření k ochraně vašich mazlíčků před, během a po deratizaci. Můžete si přečíst o tom, co dělat po postřikech proti škůdcům, které vám dají nahlédnout do účinků pesticidů.

Kroky před službou hubení škůdců

Před zahájením ošetření proti škůdcům musíte provést následující postupy, abyste zajistili bezpečnost svých koček:

Krok č. 1. Nezkoušejte DIY

Pokud máte doma kožešinová miminka a další domácí mazlíčky, jako jsou kočky, je nezbytné zaměstnávat profesionální společnost poskytující služby pro hubení škůdců, protože mají zkušenosti a odborné znalosti k zajištění jejich bezpečnosti.

Krok č. 2. Informujte svého poskytovatele služeb deratizace

Měli byste informovat svou společnost pro hubení škůdců o všech domácích mazlíčcích, aby mohli přizpůsobit program ošetření vašim potřebám.

Krok č. 3. Zeptejte se svého veterináře

Pro ochranu vašich mazlíčků můžete také získat konzultaci od vašeho veterináře před příjezdem členů služby.

Krok č. 4. Zkontrolujte štítek

Abyste zajistili bezpečnost svých koček, přečtěte si štítek na ošetření pesticidy, které poskytovatel služeb používá, před zahájením ošetření proti škůdcům.

Udržování vaší kočky v bezpečí během deratizace

Po celou dobu ošetření škůdců můžete své domácí mazlíčky udržet v bezpečí tím, že je budete držet mimo postiženou oblast. Pokud se ošetření provádí venku, měli byste své mazlíčky držet uvnitř.

Podobně, pokud léčba probíhá ve vašem domě, držte je venku. Přečtěte si o tomto článku o tom, proč zůstat mimo dům po hubení škůdců, kde najdete další informace a preventivní opatření.

Časté dotazy a tipy

Jsou pesticidy vhodné pro domácí mazlíčky?

Na jednu stranu je skutečně evidentní, že ani naši mazlíčci, ani my sami bychom se neměli motat kolem polykání pesticidů. Na druhou stranu odborníci na hubení škůdců pečlivě vybírají a míchají roztoky v určitých poměrech.

Pro nás savce jsou však naše terapie šité na míru zvláště účinné proti malinkým nežádoucím zvířátkům. Pečlivě jsme strukturovali naše zásady tak, abychom kladli důraz na ochranu plazů a jiných tvorů na základě jejich odlišné citlivosti.

Co kdybychom vám řekli, že vhodná ochrana proti škůdcům je dobrá nejen pro vaše mazlíčky, ale i pro vás? Je pravda, že hmyz může ublížit jak lidem, tak našim čtyřnohým parťákům.

Brouci mohou být přenašeči alergenů, nemocí a dokonce i zdrojů potravy pro vaše psy (myslím blechy a klíšťata). Vaši mazlíčci budou bez škůdců a možných infekcí, pokud budou pravidelně ošetřováni firmou na hubení škůdců, která je přátelská k mazlíčkům.

Nalezení poskytovatele služeb přátelského k mazlíčkům

Nalezení poskytovatelů ochrany proti škůdcům, kteří používají pesticidy vhodné pro domácí mazlíčky, je také dobrým způsobem, jak zajistit bezpečnost vašich mazlíčků. Při poskytování služeb vám jako klientovi se ujistěte, že přijali všechna požadovaná opatření k ochraně vašich mazlíčků.

Je nutné, aby můj mazlíček během léčby nebo po ní odešel?

Obecně platí, že krátká odpověď pro savce, jako jsou psi a kočky, je ne. Není nutné, aby vaši chlupatí společníci úplně odešli.

Počkejte, než předměty zaschnou, než necháte své kočky a psy volně vládnout v ošetřených oblastech. To může trvat 30 minut až hodinu u venkovního ošetření a poté 2-3 hodiny u vnitřního ošetření.

Jak dlouho byste měli počkat po deratizaci, než pustíte kočky ven?

Pokud je ošetření aplikováno na exteriér vašeho domova, musíte počkat alespoň 20-30 minut, než umožníte svým kočkám a jiným mazlíčkům vyjít ven.

Je nutné, abych informoval svého terénního specialistu o svých mazlíčcích?

Prosím udělejte to! Ochrana vaší rodiny a domácích mazlíčků bude vždy naší primární prioritou.

Každý pracovník v kanceláři a odborník v oboru hubení škůdců, který vám pomáhá při péči o váš domov, by si měl být vždy vědom vašich zvířecích společníků, což vám poskytne tolik potřebný klid.

Závěr

Víme, že pokud jde o zdraví a bezpečnost vašeho domácího mazlíčka, nemusíte jen házet kostkami. Vidíme, jak moc zbožňujete své kočičí kamarády, což vás přivedlo k otázce, co s kočkami při hubení škůdců.

Naše zvířata závisí na nás, abychom je chránili, a tuto odpovědnost bereme velmi vážně. Je možné účinné ošetření škůdců, které je také šetrné k domácím zvířatům.