Co dělat místo svatební hostiny

Kdo chce vědět, co dělat místo svatební hostiny, může zkusit dvě alternativy. Za prvé, stále se můžete bavit se svými hosty bez tradiční recepce.

Tyto alternativy budou také perfektní pro páry, které dělají intimní svatbu nebo šetří na výdajích. Neváhejte a projděte si náš blog, kde se dozvíte užitečné tipy, jak mít svatbu s nízkým rozpočtem.

Je například možné uspořádat malou svatbu, když máte velkou rodinu? Přečtěte si, jak na malou svatbu s velkou rodinou.

Nejlepší alternativy pro svatební hostinu

Využijte svůj dvorek

Pronájem místa pro svatební hostinu může být drahý, a proto se některé páry rozhodnou, že si hostinu raději neudělají. Stále však můžete oslavit a poděkovat svým hostům za to, že přišli, uspořádáním pikniku na vašem dvorku.

Můžete mít velký dvorek nebo vaši rodiče mohou povolit použití jejich dvorků ke společnému jídlu po obřadu. V závislosti na čase to může být piknik nebo dokonce večeře s vašimi blízkými hosty.

Můžete si dokonce nastavit projektor a promítat různé prezentace. Někteří tvůrci svatebních videí provádějí střih ve stejný den, takže je také možné sledovat scény z obřadu s vašimi hosty.

Když už mluvíme o dvorku, možná také uvažujete o pronájmu stanu, aby se prostor lépe přizpůsobil této příležitosti. Zjistěte více o tom, co je svatba v markýze.

Udělejte si večírek v restauraci

Pokud chcete formálnější nebo intimnější prostředí, proč si po svatebním obřadu neudělat večírek v restauraci? To je pro začátek obzvláště ideální, pokud nemáte mnoho hostů.

Restaurační večírek jako alternativa k plnohodnotné recepci bude stále levnější. Můžete to dokonce udělat sentimentálnější pro všechny pozvané tím, že to uděláte ve své oblíbené restauraci jako pár.

Jen nezapomeňte cvičit takt, protože si nepronajímáte celou restauraci. Mohou tam být i další zákazníci, takže nechcete být příliš hluční a rušící.

Jak mohu mít svatbu bez recepce?

Svatbu můžete uspořádat bez hostiny tak, že jednoduše dokončíte obřad a rychle si popovídáte s hosty, abyste jim poděkovali, že přišli. To je snazší vytáhnout, pokud máte malou svatbu nebo civilní svatbu, kde nevozíte velké množství hostů.

Bylo by také nejlepší požádat svou rodinu a přátele, aby rozšířili vaše rozhodnutí nepořádat recepci s dalšími hosty. Předejdete tak očekáváním a nedorozuměním.

Nejlepší je však nabídnout alternativu k recepci. Například intimnější večeři pořádanou na vašem dvorku nebo v restauraci ocení ti, kteří přijdou, aniž byste museli vyrukovat.

Je svatební hostina nezbytná?

Neexistují žádné zákony ani pravidla, která by stanovila, že novomanželé musí mít po obřadu hostinu. Koneckonců, obřad je nejdůležitější součástí svatby, protože vy a vaše drahá polovička budete legálně oddáni poté.

Pokud pořádáte intimní svatbu pouze s několika blízkými přáteli a rodinou nebo jste se vzali u soudu, pak nepříliš mnoho hostů může znamenat, že se poté nebude konat žádná hostina. Přesto by bylo lepší, kdybyste uspořádali po oslavě, i když je pro lidi, kteří se vaší svatby zúčastnili, malá.

Je pochopitelné, že páry, které se musí držet rozpočtu, nemusí pořádat skutečnou recepci. Alternativou je intimní večeře nebo večírek, na kterém se hostům poděkuje a všichni se propojí.

Je neslušné jít jen na svatební hostinu?

Nemůže být zdvořilé zúčastnit se jen svatební hostiny a ne obřadu, zvláště když pár očekává, že budete na svatebním obřadu. Vypadalo by to, jako byste tam byli pouze na večírku a ne ve skutečnosti proto, abyste ukázali svou podporu nevěstě a ženichovi.

Existují však výjimky, kdy je přijatelné, aby se host zúčastnil pouze recepce. Za prvé, pár mohl v pozvánce uvést, že očekávají, že host bude na recepci, protože obřad může být malý.

Dalším případem je, když se host může dostavit na recepci pouze kvůli napjatému rozvrhu. Bez ohledu na to informujte pár, pokud se nemůžete zúčastnit jejich obřadu, aby nedošlo k nedorozumění.

Co je koktejlová svatební hostina?

Koktejlová svatební hostina je opakem formální, ale tradiční svatební hostiny vsedě. Budete mít k dispozici stánky s jídlem s výběrem položek, ale mohou zde být i servery s předkrmy od stolu ke stolu.

Jídlo bude podáváno po delší dobu, což znamená, že hosté mohou jíst kdykoli. Samozřejmě to také umožní lepší promísení mezi vašimi svatebními hosty, ale i tak si můžete naplánovat cenově výhodné menu.

Závěr

A to je vše! Mluvili jsme o tom, co dělat místo svatební hostiny, kterou může být oslava na zahradě nebo obyčejný večírek v restauraci,

Ty budou levnější než recepce, kde si pronajmete prostor a dáte si formální večeři. Tyto alternativy jsou také ideální pro malé svatby, kde je recepce zbytečná, protože budete mít málo hostů.