Co dělat místo svatby: 3 nejlepší alternativy

Pokud hledáte, co dělat místo svatby, zvažte tři jedinečné alternativní svatební nápady! Tento článek bude hovořit o alternativách pro svatbu, které vám pomohou ušetřit peníze nebo chcete-li netradiční přístup.

Dokonce probereme několik zábavných způsobů, jak mít svatbu spíše než typický obřad. A pokud máte zájem o netradiční hostinu, přečtěte si, co dělat místo svatební hostiny.

Hledáte, co dělat místo svatby? Vyzkoušejte tyto 3 jedinečné alternativy!

Elopement jako alternativa k tradiční dlouhé svatbě

Pokud nechcete strávit měsíce plánováním svatby, můžete místo toho zvážit útěk. Je také ideální pro páry, které preferují spojení pouze s nimi a jejich partnery, ať už kvůli nesouhlasu lidí nebo ne.

Na rozdíl od toho, co většina předpokládá, útěk v dnešní době neznamená, že musíte s partnerem utéct a tajně se oženit. Místo toho to může být jen rychlá svatba kdekoli s pouze vámi vybranými svědky.

Některé svatební obřady na útěku nemusí dokonce vyžadovat svědky, aby byl svazek legální. Bez ohledu na to si přečtěte, kdo může být svědkem svatby, abyste věděli více o tom, proč je to požadavek.

Svatba u soudu namísto svatby na místě svatby

Pokud vám docházejí nápady na svatební obřad, proč nezapomenout na kompletní svatební obřad? Místo toho se v dnešní době stále více párů rozhoduje pro svatbu u soudu.

Obřad soudní budovy je ideální pro páry, které nejsou vyznání a chtějí mít jistotu, že jejich svazek bude legální. Poté můžete slavit, jak chcete, bez obav, zda dostanete oddací list.

Obřad soudní budovy také eliminuje stres z hledání úředníka, který si vás vezme. A protože svatby v soudní budově povolují pouze malý počet hostů, nemusíte vysvětlovat, proč někteří nejsou pozváni k příbuzným a přátelům.

Chcete velmi malou svatbu do 20 osob? Pak si přečtěte, jak naplánovat mikrosvatbu.

Virtuální obřad spíše než oslava tváří v tvář

Pokud uvažujete o virtuálním svatebním obřadu, nemusíte se o místo svatby starat. V dnešní době jsou společenská setkání dokonce omezená, takže je běžnější vidět svatby Zoom.

Výhodou virtuálního obřadu je, že vás nebude stát více peněz než tradiční svatba na konkrétním místě. Můžete to také zkrátit, zvláště pokud máte komplikovaný vztah s příbuznými nebo přáteli.

Možná se vám například nelíbí konkrétní osoba, ale nemůžete ji zrušit na vaši svatbu. Stále je můžete nechat zúčastnit, ale už je nemusíte déle řešit osobně.

Co mohu dělat místo tradičního svatebního obřadu?

Existují různé způsoby, jak se oženit bez svatby. Pamatujte však, že splňujete všechny zákonné požadavky, aby byl váš svazek s partnerem uznán.

Užitečným tipem je mít civilní svatbu, abyste se vyhnuli zákonnosti. Pak můžete místo tradičního svatebního obřadu udělat některý z těchto netradičních svatebních nápadů:

Aktivity v přírodě

Aktivity v přírodě, jako je turistika, lyžování nebo potápění, jsou ideální pro dobrodružný pár, který hledá alternativu ke svatbě. Své sliby si můžete vyměnit, jakmile se dostanete na vrchol hory, a může to dokonce symbolizovat, že vy a váš partner dokážete překonat jakékoli problémy, které život po svatbě může přinést.

Lyžování může být také fantastické, pokud děláte zimní svatbu. Některá lyžařská střediska dokonce pořádají svatby, kde můžete mít s sebou rodinu a přátele.

A konečně, oceán tvoří perfektní kulisu pro váš svazek. Proč tedy neposunout svatbu na pláži na vyšší úroveň a nevzít se pod hladinou moře?

Sport a soutěž

Pokud máte se svým partnerem oblíbený sport nebo jste se setkali s podporou určitého sportovního týmu, mohou být tyto věci významnou součástí vaší svatby. Můžete společně fandit svému týmu a pak si vyměnit sliby u dveří zavazadlového prostoru, dokonce i s přáteli a rodinou.

Místo formálního svatebního obřadu můžete mít také přátelské soutěžení a hry se speciálními lidmi ve vašem životě. Proč si nevytvořit týmovou nevěstu versus tým ženicha pro zábavný způsob, jak oslavit váš svazek?

Jak se nazývá rychlá svatba?

Útěku se také říká rychlá svatba. Tradičně eloping znamená uzavřít sňatek tajně a náhle, aniž by o tom rodina páru věděla.

Ale v dnešní době prchají i páry, které chtějí rychlý a přímý způsob svatby. Například můžete legálně uprchnout z Vegas, pokud znáte požadavky.

Jaký je nejjednodušší způsob, jak se oženit?

Nejjednodušší způsob, jak se oženit, je získat povolení k uzavření manželství a poté provést obřad ve stejný den. Zaměstnanci okresu mohou vykonávat funkci a být svědky vašeho odboru, takže zpracování dokumentů poté by mělo být jednodušší.

Závěr

A to je vše! Chcete-li rekapitulovat, co dělat místo svatby, můžete zvážit útěk, svatbu u soudu nebo virtuální obřad.

Některé alternativy k tradičnímu svatebnímu obřadu zahrnují aktivity v přírodě a sporty nebo soutěže. Doufáme, že vám to poskytlo užitečné nápady; dejte nám vědět níže, pokud některý z nich vyhovuje vašemu vkusu.