Co dělat, když je vaše podlaha z tvrdého dřeva poškozena vodou: 4 kroky

Existuje zvláštní postup, který můžete zvážit, pokud si kladete otázku, co dělat, když je vaše podlaha z tvrdého dřeva poškozena vodou. Dřevěné podlahy jsou známé mezi interiérovými designéry a majiteli domů, ale jsou náročné na údržbu.

Voda je jednou ze slabin dřevěných podlah. V případech, kdy jsou vystaveny vodě, snadno dojde k jejich poškození.

Pokud tedy nyní přemýšlíte o tom, co byste měli dělat, pokud je vaše podlaha z tvrdého dřeva vystavena vodě, existuje soubor postupů, které můžete zvážit. Provedení tohoto procesu bude vaší výhodou při šetření vašich podlah.

Udělejte si trochu času na přečtení a pochopení faktorů, které můžete vzít v úvahu při řešení vašich vodou poškozených dřevěných podlah.

Co dělat s vodou poškozenou dřevěnou podlahou

Dřevěná podlaha je považována za atraktivní a vynikající materiál používaný pro domy. Většina lidí to považuje za svůj vrchol při výběru nejlepší podlahy.

Tento druh podlahy však přináší nepříjemnosti. K tomu obvykle dochází, když jsou dřevěné podlahy vystaveny vodě.

Voda je skutečně hrozbou pro podlahy z tvrdého dřeva, takže si udělejte čas a zjistěte, jaké kroky můžete podniknout, pokud dojde k poškození vaší podlahy vodou.

Krok č. 1. Posouzení škod

Dřevo je citlivý materiál, který dokáže absorbovat vlhkost, ať už pochází z jakékoli vody. Vyhodnocení vám může pomoci podniknout kroky bezprostředně před tím, než se zhorší.

Některé znaky, na které se můžete spolehnout, jsou baňkování a korunování. Tito dva mohou dokázat, že s vaší podlahou je opravdu problém.

Baňkování se týká myšlenky, kdy je okraj podlahy zvednut výše než ostatní. Je to vlastně jeden z příznaků, které naznačují, že je problém s vaší základnou.

Pokud vaše podlaha absorbuje vlhkost, existuje obrovská možnost, že se podlaha roztáhne, což způsobí, že nabobtná a rozbije se. Na druhou stranu, koruna nastává, když má podlaha klenutý vzhled.

Korunování není způsobeno pouze vlhkostí, ale vzniká také při nalévání vody přímo do podlahy. To dokazuje, že podlahy z tvrdého dřeva jsou náchylné na vodu, což ztěžuje jejich údržbu.

Pokud byste někdy chtěli mít podrobné vysvětlení o procesu posuzování, můžete se podívat na to, jak zjistit vodou poškozené dřevo.

Krok č. 2. Určení, zda jej opravit nebo vyměnit

Po posouzení všeho musíte dospět ke správnému rozhodnutí. Některé podlahy mohou být ještě opraveny, ale jiné budou vyžadovat, abyste je vyměnili.

Abyste tomu rychle porozuměli, můžete podlahu opravit, pokud je poškozena jen nepatrně. Stačí vyměnit podlahová prkna zasažená vlhkostí a vodou a přistoupit k renovaci celé podlahy.

Pokud je však poškození vážné, musíte vyměnit celou podlahu a dokonce i podklad. Není to pro plýtvání penězi, ale pro vaši vlastní bezpečnost.

Krok č. 3. Najděte příčinu

Než budete pokračovat v jakékoli opravě a výměně, měli byste znát příčinu problému. Existuje několik důvodů, proč je v podlaze přítomna voda a vlhkost, takže to musíte identifikovat.

Pamatujte, že jsou poškozeny vnější i vnitřní zdroje vody, které jsou oba destruktivní. To vám pomůže najít perfektní způsob opravy a výměny vašich dřevěných podlah.

Krok č. 4. Upevňování podlah

Jakmile zjistíte příčinu, můžete nyní vybrat nejlepší metodu, jak opravit vodou poškozené podlahy. Abyste se vyhnuli zhoršení situace, musíte se této záležitosti věnovat co nejdříve.

Zajistěte všechny potřebné nástroje pro proces opravy, dokonce i ty základní. To zahrnuje kartáč, rukavice, odvlhčovače, vysavač, kbelík a dezinfekční prostředek.

Při upevňování podlahy z tvrdého dřeva nejprve odstraňte povrchovou vodu. Po odstranění musíte podlahu vyčistit a následně ošetřit plesnivé skvrny a plochy.

Po dokončení čištění podlahy a ošetření plesnivé oblasti můžete nyní pokračovat v sušení podlahy pomocí sušicího zařízení a počkat, až zcela uschne. Ujistěte se, že jej sušíte pomalu a přirozeně, abyste viděli jeho účinnost.

Poté musíte podlahu zbrousit, při čemž vám tato technika může pomoci zmenšit některé stávající hrbolky. V neposlední řadě musíte repasovat celou podlahu.

Před opravou oškrábejte barvu a vydrhněte dřevo. Vysušte dřevo, a jakmile je hotovo, toto je čas, kdy jej můžete znovu nalakovat.

Chcete-li prozkoumat více o procesu upevnění, můžete zkusit navštívit stránku, jak opravit vodou poškozené podlahy z tvrdého dřeva, kde najdete další podrobnosti.

Závěr

Po přečtení všech výše uvedených informací již víte, co dělat, když je vaše dřevěná podlaha poškozena vodou. Udržovat dřevěnou podlahu není nikdy snadné, ale musíte udělat vše pro to, abyste ji opravili.

Dřevěná podlaha nemusí být ideální podlahou kvůli své citlivosti; mnoho lidí však stále volí toto. Citlivost podlahy dokazuje, že pokud ji chcete používat dlouhodobě, musíte převzít odpovědnost za její údržbu.

Nebojte se, protože existují postupy, které je třeba zvážit a které jsou skutečně užitečné, ale musíte je správně dodržovat. Prosím, nepokoušejte se přeskočit žádnou jeho část, protože nikdy neuvidíte účinnost.

Především to musíte brát vážně s trpělivostí a obětavostí.