Co dělat, když chladnička nechladí? 5 jednoduchých kroků, které je třeba dodržovat!

Zajímá vás, co dělat, když chladnička nechladí? Jaký je účel vlastnit lednici? že nefouká studený vzduch? Pokud je teplota ve vaší chladničce nestabilní, způsobí to spoustu problémů. Zkažené jídlo a led, který postupem času nemrzne.

Když se teplota vaší chladničky zvýší, vaše potraviny podléhající zkáze se mohou zkazit, a tím je plýtvat. Oprava vaší lednice by tedy byla vaší prioritou. Pokud budete chladničce dlouho opravovat, budete čelit dalším problémům.

To jsou některé z problémů, se kterými se můžete setkat, jakmile teplota vaší chladničky prudce stoupne. Přirozeně byste tedy co nejvíce chtěli opravit chladničku. Naštěstí vám tento článek pomůže vyřešit problém, který máte s ledničkou. Číst dál!

Kroky, jak opravit teplotu v chladničce

Shromáždili jsme informace o tom, co dělat, když lednice nechladí. Existuje spousta kroků, které můžete udělat sami. Některé z nich mohou být jednoduché, ale některé mohou být příliš komplikované. A tady jsou:

Krok č. 1. Zkontrolujte termostat

Váš termostat nemusí být v optimálním nastavení. Většina moderních chladniček má stabilní teplotu 35-37 stupňů Fahrenheita. Někdy však obsah vaší lednice může narazit na termostat, a tím zvýšit teplotu v chladničce.

U starších chladniček však možná není termostat dostatečně silný, aby chladničku ochladil. Navíc jeho termostat prošel opotřebením, hlavně proto, že už je starý. Pokud tomu tak je, měli byste zvážit nákup nového.

Krok č. 2. Restartujte systém

Chladničky, zejména automatizované, mohou mít v systému chyby. Tyto chyby mohou způsobit závady. Jednou závadou, která se může stát, může být to, že termostat ukazuje konkrétní teplotu, ale uvolňuje jinou teplotu. Pokud k tomu dojde, můžete chladničku restartovat tak, že ji odpojíte ze zásuvky a po nějaké době znovu zapojíte.

To by vaší chladničce umožnilo restartovat a zbavit systém chyb, které způsobují závady a poškození vaší chladničky.

Krok č. 3. Vyčistěte cívky kondenzátoru

Cívky kondenzátoru, běžně umístěné v zadní části chladničky, mohou po nějaké době akumulovat prach a nečistoty. Cívky kondenzátoru jsou hlavním důvodem, proč vaše lednice fouká studený vzduch. Prach a napřed může způsobit poruchu těchto cívek, a tím zvýšit teplotu ve vaší lednici.

Když se na cívkách hromadí prach, nemohou účinně regulovat vnitřní teplotu chladničky.

Jejich čištění může být velmi snadné. Pouhé odstranění prachu se může ukázat jako velmi užitečné. Odborníci naznačují, že byste tyto cívky měli jednou za čas vyprat. Pokud se ve vašich cívkách nahromadí velké množství prachu a nečistot, může být jejich čištění obtížnější a způsobit větší problémy vaší ledničce.

Krok č. 4. Zkontrolujte dveře chladničky

Magnetická těsnění ve vaší lednici se nazývají těsnění chladničky. Předpokládejme, že těsnění ve vaší chladničce jsou vadná. V takovém případě může studený vzduch prosakovat ven, a tím mít teplotu v chladničce neregulovanou. Kromě toho mohou být náchylné k opotřebení, zvláště pokud jsou staré.

Tato těsnění můžete vyměnit. Dají se sehnat ve většině obchodů a nestojí tolik. Zdá se tedy, že není těžké je najít. Ale ujistěte se, že kvalita stojí za jeho cenu. Bez ohledu na to zkontrolujte stávající magnetická těsnění, pokud je stále nelze vyměnit.

Sílu magnetických těsnění můžete otestovat vložením dolaru doprostřed dveří a těsnění.

Vytáhněte dolar. Pokud cítíte odpor, znamená to, že je vaše těsnění stále plně funkční, ale pokud je odpor malý nebo žádný, je na čase je vyměnit.

Krok č. 5. Odstraňte zablokování z větracích otvorů

Stejně jako jednotky AC, chladničky absorbují teplo a uvolňují je dovnitř jako studený vzduch. To je možné díky ventilačním otvorům v chladničce. Ucpání materiálů a nečistot ve vzduchových potrubích však může způsobit zvýšení teploty. Větracími otvory může procházet méně horkého vzduchu. Proto také uvolňuje omezené množství chladného vzduchu. Zkontrolujte větrací otvory umístěné na boku nebo na zadní straně chladničky.

Odstraňte případné zablokování a nečistoty.

Co dělat, když nic nefunguje

Musíte si uvědomit, že existují věci, které nemůžete udělat. Předpokládejme, že z výše uvedeného návrhu nic nefunguje. Poté hoďte ručník a zavolejte mechanika, aby vám pomohl opravit lednici a zbavil vás problémů.

Jsou chvíle, kdy mohou být problémy ve vaší lednici jednoduché, ale stále budete potřebovat pomoc odborníka. Tento proces může vyžadovat výměnu dílů, jako je ventilátor výparníku, kompresor a další důležité součásti. Vezměte na vědomí, že tyto části nemůžete měnit sami. K výměně těchto dílů za nové bylo zapotřebí řádného a licencovaného mechanika.

Balení!

A tím končí téma, co dělat, když lednice nechladí. Nezapomeňte si uvědomit svá osobní omezení týkající se toho, co můžete a nemůžete opravovat samostatně. Až bude práce pro vás příliš obtížná, zavolejte mechanika. Chcete zjistit více? Podívejte se na toto „Jak studená by měla foukat klimatizace? To je vše.