Co dělá termistor sušičky? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Zajímá vás, co dělá termistor sušičky? Přestaňte se divit a začněte číst tento článek. Teplota vzduchu v bubnu sušičky je monitorována termistorem a prvky tepelného senzoru téměř u všech sušiček. Tento prvek zaručuje, že oděvy rychle uschnou, aniž by se sušička přehřívala.

Pokud máte problémy se zpožděným sušením nebo přehříváním, vyzkoušejte, zda termistor funguje správně. Termistory byly náchylné k opotřebení nebo přepnutí při běžném provozu jako mnoho jiných částí sušiček.

Pro detekci teploty vzduchu vháněného do sušičky řídicí systém kontroluje úrovně odporu termistoru. Takže když deska plošných spojů přijme data z termistoru, určí, zda měl být topný článek vypnut nebo měl začít proces sušení znovu.

Co je termistor v sušičce?

Termistory jsou skutečně zásadní součástí okruhu sušičky. Vzhledem k jejich flexibilní architektuře lze takové součásti poměrně snadno vložit do systému zařízení a dalších strojů. Termistory byly konstruovány z kovových látek nazývaných přechodné kovy, jako je měď a mangan, a přicházejí v řadě geometrií, aby lépe odpovídaly požadavkům okolností. Umožňuje zařízením pro výrobu tepla měřit a regulovat teplotu vnitřního vzduchu.

Účel termistoru v sušičce

Termistory obsahují vodiče, které se zdají být citlivé na změny teploty. Teplota v okolí ovlivňuje schopnost vedení napětí. Když jsou vystaveny vyšším teplotám, některé termistory budou méně vodivé, zatímco většina se stane ještě vodivějšími, když se teplota okolí zvýší. Obvodová deska sušičky je nakonfigurována tak, aby reagovala na výstup napětí termistoru, který je dán úrovněmi jeho aktuálního odporu.

Termistory pro sušičky se obvykle nacházejí v potrubí pro proudění vzduchu, které transportuje horký vzduch dále do komory sušičky, která obsahuje oděvy a některé další položky určené k sušení. Jsou připojeny k ovládacímu panelu, který synchronizuje procesy a činnosti sušičky zadané uživatelem. Teplota vzduchu vháněného do sušičky je určena odečtením úrovní odporu termistoru na ovládacím panelu. Jeho obvod využívá informace z termistoru a vypočítává, kdy mělo být topné těleso vypnuto a proces sušení znovu zahájen. To vám pomůže naučit se, co dělá termistor sušičky.

Funkční princip termistoru sušiče

Ovládací panel sušičky používá termistor sušiče k řízení teploty vzduchu v bubnu sušičky měřením změn odporu produktu; odpor se snižuje s rostoucí teplotou a zvyšuje se s klesající teplotou. Jeho ovládací panel vypne ohřívač vždy, když teplota vzduchu uvnitř bubnu dosáhne úrovně pro sušení prádla. Takže když termistor ukáže, že je potřeba více tepla k udržení stálé teploty vzduchu v bubnu, regulátor zapne topení a zahájí novou relaci ohřevu.

Jak otestovat termistor?

Připojte termistor k ohmovému multimetru pro měření. Měření odporu z termistoru musí být testovacím přístrojem ihned zaznamenáno. Podívejte se do příručky, kde najdete schéma zapojení a provedení vaší sušičky. Termistor by měl mít odpor 40 000 ohmů. Pokud je hodnota nižší než tato nebo nebyla zaznamenána žádná hodnota, termistor s největší pravděpodobností nefunguje správně a musí být aktualizován.

Výhody termistoru

Citlivost termistorů oproti jiným formám teplotně citlivých odporů, jako jsou termočlánky, je jeho hlavní výhodou. Termistory reagují i ​​na malé změny teploty. Některé termistory mohou vhodně detekovat změny teploty menší než jeden stupeň. Nepřetržitá odezva termistorů zabraňuje přehřátí sušičky, což by mohlo způsobit poruchu zařízení. Možná vás budou zajímat i nevýhody termistorů.

Nevýhody termistoru

Reaktivita termistorů má některé nevýhody. Pokud se teploty pohybují mimo povolený rozsah, termistory mohou být zničeny nebo poškozeny. Termistor, který selhal, může způsobit, že sušička úplně přestane fungovat. Termistory se často vyrábějí tak, aby zvládaly široký rozsah měrného tepla. Sušičky nebo jiná zařízení tedy potřebují jistý druh termistoru, aby fungovaly. Vzhledem k tomu, že termočlánky jsou zřídka kompatibilní, může být výměna zastaralých a zastaralých zařízení náročná.

Porovnání mezi termistorem a termočlánkem

Teplotní detektory se používají v různých aplikacích, od průmyslových zařízení po požární prevenci. Mezi teplotní detektory patří termistory nebo termočlánky. Zdá se, že termistor je termosenzitivní rezistor, který mění odpor kontinuálním, mírným a přírůstkovým způsobem v reakci na změny teploty. Prostřednictvím kolísavého napětí vytvořeného mezi dvěma různými elektricky spojenými kovy odrážejí termočlánky úměrné změny teploty.

Monitorování a kontrola teploty byly pro oba rozumným řešením. Povaha a vlastnosti operace určí, které řešení je nejlepší. Dva kabely z různých vodivých materiálů jsou elektricky spojeny na dvou místech, aby vytvořily termočlánek.

Když se spojí, vytvoří se měřicí a referenční spoj. Miliampérové ​​stejnosměrné napětí nebo termoelektrický proud vzniká, když taková spojení vyjadřují různé teploty. V přístroji pro čtení teploty se termoelektrické napětí přeměňuje na teplotu.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, co dělá sušicí termistor. Termistor se používá v sušičce ke sledování teploty tepla; termistor je senzor, který řídí teplotu během cyklu sušení. V tomto článku jste se také dozvěděli rozdíl mezi termistory a termočlánky, což vám pomůže lépe porozumět termistoru. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, co je to odstředivka a jak ji používat. Děkuji vám, přátelé, že jste tento článek dočetli až do konce.