Co dělá pojistná podložka? Vzrušující fakta, která byste měli vědět!

Co dělá zámková podložka? Zabraňuje uvolnění šroubů a matic. Dodává se v různých modelech, s každým zamýšleným použitím pro konkrétní aplikaci. Jiné pojistné podložky vypadají stejně jako kroužky s nerovnými konci, zatímco některé vypadají jako hvězda s vnějším ozubeným kroužkem.

Pojistná podložka navíc pomáhá bránit šroubům a maticím v prokluzování, otáčení a & také od uvolnění v důsledku točivého momentu a vibrací.

Pojistná podložka funguje možnými způsoby, ale cílem je držet šroub a matici. Dosahují také funkce zakousnutí do šroubu jako základního materiálu a matice s konci.

Jak funguje pojistná podložka?

Takže, co dělá zámková podložka? Pojistná podložka funguje, když vyvíjí své napětí směrem dolů. Všimnete si, že zde není kompletní & kruhový tvar s tímto. Ale konvenční podložka je obvykle kruhová, ale první má nepatrný a odlišný tvar.

Vyznačuje se částečně vyvýšeným tvarem kruhového kovu a spirálovým designem pro jeho zamykání.

Spirálový design umožňuje pracovat stejným způsobem jako pružina. Pružina naproti tomu po vystavení tlaku vyvíjí tah. Pojistná podložka má také stejný charakterový rys, protože vyvíjí stres. Matice zkroucená na závoru přitlačí vedle pojistné podložky a vytvoří tlak pro přesné zajištění závory. Může být užitečné přečíst si, jak používat pračku.

Řada aplikací pojistné podložky

Konkrétní průmyslová odvětví, jako je doprava související s námořním, leteckým a automobilovým průmyslem, používají pojistné podložky. Navíc ho domácí spotřebiče používají ve vzduchotechnických zařízeních, pračkách nebo pračkách. Je užitečný v aplikacích, jako je prokluzování spojovacích prvků a vibrace.

Pojistná podložka a její typy

Zde jsou různé typy pojistných podložek.

Typ podložky se šroubovitým zámkem

Někteří by nazvali šroubovitý typ podložky dělenou podložkou, přičemž je to stejné jako prsten s nerovnými konci. Nyní se tyto konce snadno zakousnou do spojovacího materiálu, takže se neustále otáčí.

Typ pojistné podložky s vnitřním zubem

Pojistná podložka s vnitřním ozubením má zuby na vnitřní části kroužku, zatímco se spojuje s hlavou malého spojovacího prvku.

Pyramidový typ pojistné podložky

Tato pojistná podložka pomáhá zvládnout projekty, které vyžadují vysoké utahovací momenty.

Zapuštěný typ pojistné podložky

Tato pojistná podložka je funkční s oválnými hlavami nebo plochými šrouby s úhly osmdesáti dvou nebo sto stupňů.

Externí nebo interní nebo kombinační zámek

Tato pojistná podložka má zuby na vnitřní a vnější části kroužku, čímž je dosaženo lepší bezpečnosti s velkými upevňovacími hlavami.

Typ kopulovité pojistné podložky

Tento typ pojistné podložky spravedlivě rozkládá zatížení na širokou plochu a je užitečný pro měkké nebo tenké materiály vyžadující vysoký krouticí moment.

Typ myčky se zámkem na nádobí

Tato podložka je stejná jako podložka s klenutým zámkem, pouze ji můžete použít v aplikacích, které vyžadují menší zatížení nebo točivý moment.

Pojistná podložka z běžných materiálů je vyrobena z

Pojistné podložky jsou vyráběny z nerezové oceli, hliníku, zinku, bronzu, K-monelu, uhlíkové oceli a slitiny fosforového bronzu. Tyto materiály pomáhají zabránit jeho zlomení, a tím ztrátě pevnosti upevnění.

Použití pojistné podložky

Pojistná podložka je nutná, pokud je sestava spojovacího prvku vystavena vibracím nebo při jakémkoliv utažení. Použití podložky se šroubem by mělo spadat mezi matici a instalační materiál. Může být užitečné vědět, jaký je účel pojistné podložky.

Nejlepší pojistné podložky k nalezení

Nejúčinnějšími pojistnými podložkami jsou antivibrační řešení jako mechanické podložky a anaerobní lepidla. Podložka Nordlock byla také účinnější a snadněji se instalovala než jakákoli standardní podložka. Navíc je při instalaci snazší než jakýkoli jiný konkurent.

Pojistná podložka také vyžaduje výměnu

K-matice jsou stejné jako „sems“ s takto předmontovaným typem pojistné podložky. Často je kuželovitý a jde o vnější zub. Pokud je poškozená podložka nebo matice, měli byste je vyměnit obě.

Tipy, jak vybrat pojistnou podložku

Kupte si pojistnou podložku s designem vnějšího zubu s velkými a více obřími maticemi a šrouby. Hlavy šroubů a větší matice jsou umístěny efektivněji s pojistnou podložkou. Je potřeba umístit zuby mimo podložku. Nyní bude design vnějšího zubu poskytovat vynikající uchopovací povrch. Může být užitečné přečíst si, jak vybrat správnou pojistnou podložku.

Pojistná podložka sloužící k ochraně povrchu

Pojistná podložka zabraňuje nebo omezuje uvolnění. Podobně pomáhá chránit povrch sestavených dílů pomocí hlavy šroubu nebo matice, která může poškodit povrch otvoru během utahování. Podložka pak bude vystavena většímu poškození než součást.

Důvod, proč se tomu říká Lock Washer

Název pojistná podložka existuje kvůli jejímu řezu. Bohužel, dvě části proti „řezu“ nejsou v souladu se směrem kolmým k povrchu podložky.

It’s A Wrap!

Nyní jste se již naučili, co dělá pojistná podložka, zatímco slouží z velké části k řadě aplikací. Již byly diskutovány jeho typy, běžně používané materiály a mnoho dalších. To zní přesvědčivě, věnovat tomu více pozornosti, aby vaše pračka fungovala co nejlépe! Vyměňte jej také, pokud je již opotřebovaný nebo starý. Děkujeme, že jste si přečetli tento článek!