Co dělá pohon dvířek s ohřívačem? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Zajímá vás, co dělá pohon dveří se směsí topení? Přestaňte se divit a jste na správném místě. Systém HVAC každého vozu má kombinovaný pohon dveří. Je to klíčová součást, protože pomáhá regulovat proudění vzduchu a tepla uvnitř vozidla podle podmínek.

Čistý vzduch, odmrazování, podlaha, střední větrací otvor nebo teplota jsou řízeny těmito parametry.

Cestující to může použít ke změně teploty vzduchu a úhlu, který chtějí vzduchem cestovat. Obvykle se používá malý motor nebo sání umístěné vedle jednotky. Elektromotor pohání polymerovou převodovku v několika směrech v kompozitním aktuátoru dveří. Tato jednotka je poté připojena k otočným dvířkům vzduchové podpory na koncovém pohonu jednotky. Pokračujte ve čtení a objevte více.

Základy práce s pohonem Blend Door

Pohon míchacích dveří se zdá být malý elektromotor s plastovým krytem. Součástí zařízení je také snímač polohy dveří, který dodává informace do systému regulace teploty. V důsledku toho je teplota nebo směr proudění vzduchu řízen takovým pohonem podle specifikací. Teploty, podlaha, střední ventilace a čerstvý vzduch jsou jen některé z možností. To umožňuje cestujícímu upravit teplotu vzduchu a směr jeho proudění. Počet těchto jednotek kolísá podle výrobce a roku výroby, což umožňuje cestujícím upravit si vzduch podle svých preferencí. To pomáhá porozumět tomu, co dělá aktuátor dveří se směsí topení.

Známky špatného pohonu dveří Blend

Pokud začne selhávat akční člen smíšených dveří automobilu, existuje několik varovných indikací, které je třeba hledat, aby vám pomohly s přesným nalezením problému. Systém regulace teploty v autě je nezbytný, ale může být náročný. Zdá se, že existuje mnoho věcí, které se mohou pokazit v systému topení nebo klimatizace automobilu, a jednou z nich je pohon dveří. Pokud však takové příznaky hledáte, je to solidní vodítko, že jde spíše o konkrétní kořen problému než o cokoli jiného.

#1. Zní to špatně

Předpokládejme, že slyšíte hučení nebo skřípavý opakovaný zvuk odněkud z palubní desky všude kolem středové oblasti, v poněkud obecné oblasti, kde byly umístěny ovládací prvky systému HVAC. V takovém případě je to dobré znamení, že ovladač dvířek míchadla nefunguje správně. Nejvýrazněji to bude patrné, kdykoli zapnete klimatizaci nebo se pokusíte změnit úroveň tempa a intenzity.

Takový hluk bude nejčastěji způsoben problémy s plastovými ozubenými koly uvnitř pohonu. Soupravy mohou sklouznout dolů a vydávat nepříjemný zvuk, pokud se některé zuby srazily nebo spadly. A kromě toho jsou takové obaly vyrobeny z plastu a jsou náchylné na opotřebení & trhat mnohem vyšší rychlostí než připevněné čepele. Je to zvláštní stížnost a ovladač mixéru je pravděpodobně skutečně rozbitý, pokud jej máte. Kdykoli lidé nastartují motor nebo pouze klimatizační systém, uslyšíte bouchání, jako když někdo zaklepe na dveře, což je známkou toho, že ovladač dveří mixu nefunguje správně.

#2. Proud vzduchu, který není konzistentní

Pokud se směšovací dvířka budou pohybovat tam a zpět, proud vzduchu bude nesprávně směrován nebo udržován. To je docela častý znak toho, že něco není v pořádku s pohonem dveří blend. Když se pohon dvířek míchačky jakýmkoli způsobem porouchá, řešíte jeden ze dvou problémů. Jak již bylo řečeno, ozubená kola se určitým způsobem zlomila. Druhou možností je, že motor zcela shořel. Není to neslýchané, protože je to prostě menší elektrická součástka. Pokud k tomu dojde, mixovací dvířka přestanou fungovat a teplota bude s největší pravděpodobností zachycena v jedné poloze bez možnosti změnit sílu nebo přepnout mezi spodními větracími otvory nebo dokonce odmrazovačem.

Jak otestovat pohon dveří Blend?

Měli byste otestovat a zavolat mechanikovi, aby resetoval, pokud zjistíte jakékoli výše uvedené indikace, jako je nerovnoměrná teplota, bouchání pod panelem, bzučení pod palubní deskou nebo dokonce nesprávná teplota. Při zvedání a zavírání krytu topení v zadní části přihrádky v palubní desce většina kompozitních ovladačů dveří odvádí teplo a proudění vzduchu uvnitř vozu.

Odstraňte záporné spoje na vozidle, abyste zkontrolovali ovladač směšovacích dveří. Pokud má vozidlo rádiový signál, poznamenejte si jej nebo ještě lépe proveďte kalibraci. Pokud nemáte kalibrační stroj, možná budete chtít vzít auto do opravy.

Pokud ohřívač nějakým způsobem chrlí studený vzduch, můžete mít špatně fungující motor dvířek směsi. Kdykoli si všimnete výše uvedených příznaků, prohlédněte hadice topení; pokud jsou trubky ohřívače zahřáté, je to jasný indikátor, že něco není v pořádku. Měli byste to vyřešit co nejrychleji. Dalším krokem je nalezení ovladače, který se obvykle nachází za odkládací schránkou nebo v blízkosti ohřívací skříňky. Budete potřebovat pomoc při přepínání klimatické teploty mezi jednotlivými nastaveními a zároveň sledovat pohyb. Pokud se pohon směšovacích dvířek nepohybuje, když změníte teplotu prostředí na různých místech, je rozbitý a musí být vyměněn.

V každém případě vás také může zajímat informace o příznacích pohonu smíšených dveří.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, co dělá pohon dveří se směsí topení. Pohon dveří je jen malý elektromotor uvnitř automobilu, který ovládá jednotku pro řízení teploty automobilu. Nejlepší je také vědět, co je PTC ohřívač v autě a jak ohřívač auta funguje. Děkuji vám, přátelé, za přečtení tohoto článku.