Co dělá matka ženicha na svatební den

Pokud si nejste jisti, co dělá matka ženicha v den svatby, zvažte dvě věci. Poté také vyjmenujeme role a povinnosti matky ženicha, abychom ji nasměrovali k tomu, co mohou nevěsta a ženich na svatbách ocenit.

Probereme také etiketu pro matku ženicha, včetně jejího projevu a zda musí nevěstu obdarovat. A když už jsme u toho, odkažte se na to, co dát svému synovi v den svatby.

Jaké jsou povinnosti matky ženicha?

Matka ženicha je obvykle součástí procesí; pak nechá na recepci tančit syn-matka. Kromě toho bude před skutečnou svatbou zodpovědná za následující:

Uspořádejte zásnubní večírek

Před samotným svatebním dnem probíhá mnoho předsvatebních oslav. A zatímco rodina nevěsty tradičně sponzoruje většinu svatebních výdajů, tyto předsvatební večírky obvykle sponzorují rodiče ženicha.

Matka ženicha obvykle ví o plánech návrhu svého syna, takže obvykle pořádá zásnubní párty pro pár. Může také naplánovat zásnubní večírek s rodiči nevěsty, aby ukázala dvojici podporu páru.

Zásnubní párty můžete využít i k seznámení s nevěstou a jejími přáteli a příbuznými. Tímto způsobem se lépe seznámíte s lidmi, kteří budou také součástí vašeho života.

Navštivte sprchu pro nevěstu

V závislosti na nevěstě může mít dvě svatební sprchy, kde jedna je exkluzivní pro přátele a druhá je více vhodná pro rodinu. Obojí samozřejmě umí i zkombinovat, takže se nedivte, že vás také pozve na svou svatební sprchu.

Svatební sprchu obvykle pořádá družička, aby s vámi mohla mluvit o svých plánech. Měli byste také znát téma a dárky jako ostatní hosté.

Nevěstina matka se také zúčastní svatební obřadu své dcery. Takže se s ní nezapomeňte smísit, protože se oba připravujete na svazek páru.

Naplánujte si svatbu, ale nebuďte panovační

Především stojí za zmínku, že neexistují žádná pravidla, která by určovala, že je jednou z povinností matky ženicha pomáhat s plánováním svatby. Kromě toho většinu svatebního rozpočtu a výdajů tradičně zajišťuje rodina nevěsty a rodina ženicha pomůže jen s několika úkoly.

Klidně navrhněte svému synovi a budoucí snaše nějaké svatební prodejce, které znáte. Možná můžete doporučit dodavatele, místo konání nebo dokonce maskérku na svatbu.

Nebuďte však panovační a donuťte pár, aby následoval vaši vizi o svatbě, protože je to jejich událost. Místo toho se zaměřte na své očekávané povinnosti, jako je zkušební večeře, oděv mládence a boutonnieres a oficiální poplatky.

Navrhněte povinnosti a tradice na svatbu

Kromě návrhů na plánování svatby možná budete chtít zachovat rodinnou tradici naživu. Například páry s kulturním zázemím si mohou přát znát tradice běžně praktikované v jejich domovské zemi na svatbě v USA.

Můžete také nasměrovat nevěstu na očekávání, pokud mají tradiční svatbu specifické kultury. Pomozte jí například s nákupem šatů, zejména v některých zemích, které si vyhrazují specifické svatební barvy.

Pamatujte však, že tu nejste od toho, abyste ovládali a mikromanažovali svého syna a partnera. Navrhujte s otevřenou myslí a pamatujte, že některé páry preferují netradiční svatební obřad.

Podporujte ženicha a nevěstu

Povinností rodičů posledního ženicha je jednoduše podporovat pár. Plánování svatby může být pro každého velmi zdrcující a stresující, proto se snažte na něj nepřidávat větší tlak.

Můžete také snížit jejich odpovědnost tím, že se dobrovolně přihlásíte a převezmete iniciativu pro některé. Svatebnímu koordinátorovi můžete například pomoci s průběhem akcí na recepci.

Můžete si také promluvit s nejlepším mužem o věcech, které je třeba udělat pro svatební hostinu. A samozřejmě se prosím zúčastněte zkušební večeře, abyste zajistili hladký průběh svatebního obřadu.

Dává matka ženicha nevěstě dárek?

Dary by měly být vždy dobrovolné a nikdy vynucené. Očekává se však, že matka ženicha přinese nevěstě dárek, když se účastní její svatební obřady.

Své budoucí snaše můžete před svatbou dát i jiný dárek, symbolizující oficiální přivítání jako součásti rodiny. Můžete si přečíst, co dát své dceři ve svatební den, kde najdete několik doporučení a návrhů, pokud nemáte ponětí.

Co říká matka ženicha na svatbě?

Na svatební hostině obvykle promlouvá matka ženicha, ale častější je, že na svatební hostině pronese přípitek pouze otec ženicha. Svatby se však liší, takže na svatební hostinu může pronést přípitek i ženichova maminka.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, co dělá matka ženicha ve svatební den, což je procházka v rámci procesí a tanec se synem na recepci.

Probrali jsme však také svatební povinnosti ženichovy matky, abychom vás vedli dále. Doufáme, že to pomůže; dejte nám níže vědět, co dalšího by podle vás měla udělat.