Co dát pod kamna? 4 Materiály k použití

Co dát pod kamna? V chladném dni nic nepřekoná pohodlí zuřícího ohně v kamnech na dřevo, ale musíte svůj dům chránit před intenzivním horkem a následnými plameny. Kamna na dřevo vydávají dva druhy tepla: sálavé a konvekční. Oba přispívají k teplu a pohodě poskytované krbem. Sedíte-li například u kamen, sálavé teplo vám rozzáří obličej. Pokud jde o vytápění, k vodivému teplu dochází, když kamna distribuují teplo tam, kde jsou umístěna.

Pokud je jakýkoli povrch v blízkosti ohně po delší dobu, může dojít k přehřátí nebo dokonce přímému popálení. To se může stát, když použijete záření k zahřátí blízkého povrchu, který pak vede teplo do všeho, co leží pod povrchem.

4 materiály pro umístění pod kamna

Co dát pod kamna? Existuje spousta věcí, které můžete umístit pod kamna, ale k poskytování profesionálního vedení na toto téma je zapotřebí dobrá znalost stavebního inženýrství ze strany inženýrů a dodavatelů. K ochraně vašeho domu před intenzivním teplem můžete použít následující materiály.

#1. Betonové dlaždice

Dlaždice vyrobená z betonové nosné desky poskytuje tepelně odolný a pevný základ. Pokud jde o přikrývky, standardní velikost je pouze 3 stopy široká a 5 stop dlouhá. Použijte dva listy na spodní vrstvu a další dva na horní vrstvu, abyste vytvořili silnější podložku.

Listy můžete tvarovat a upravovat podle svých specifikací tak, že je oříznete podle svých standardů. Nejprve sešijte spodní a horní vrstvu se švy běžícími proti směru hodinových ručiček. Po spojení s maltou na bázi cementu dokončete tepelně odolnou lepicí páskou ze skelného vlákna.

Použijte tenkou vrstvu malty a šrouby k připevnění spodních desek k podkladu a poté opakujte proces s horními deskami. Před instalací podložky musíte v místnosti odstranit koberec.

#2. Ohnivzdorné rohože

Postavte si ohnivzdorné koberečky pro kamna ze škvárových bloků. Zvedání a distribuce tepla je zpřístupněna použitím tepelně odolného materiálu umístěného na horní straně nosné desky a zároveň je chráněna podlaha. Bezpečnější je použít silnější podložku s cirkulací vzduchu pod kamna, která nemají nožky nebo s nožičkami vysokými například jen 2 nebo 3 palce. Navzdory tomu, že některé tepelně odolné materiály jsou vyšší, jsou škvárové bloky nejvyšší.

Můžete je použít k větrání pod kamny, když jsou instalovány na boku přes podložku. škvárové bloky by měly být zasazeny do malty, která byla nanesena na podložku podkladové desky. Pokud cinderblock není to, co hledáte, zvažte alternativu žáruvzdorné dlaždice. Ponechejte několik prázdných míst na každé straně dlaždice, aby bylo umožněno proudění vzduchu.

#3. Žárové cihly odolné vysokým teplotám

Mnoho kamen a krbů na dřevo využívá pálenou cihlu jako vložku, protože je žáruvzdorná. Po položení přes nosnou desku vytváří iluzi historického krbu a zároveň chrání před horkem a jiskrami. Žáruvzdorná cihla je volbou pro všechna kamna, bez ohledu na to, jak jsou malá nebo bez nožiček. Pro zajištění ventilace nezapomeňte ponechat mezery mezi každou řadou cihel. Bez ohledu na to si možná budete chtít přečíst „Jak fungují kamna na dřevo?“ než budeme pokračovat.

#4. Naneste maltu

U kamen s delšími nohami vkládejte cihly do malty na podložce. Ohnivá cihla slouží druhému účelu kromě toho, že funguje jako chladič. Cihla vrací teplo do prostoru, kde stojí. Lze použít i šamotové cihly se štěrbinou uprostřed. Při použití této metody by cihly měly být naskládány na boky ve stylu škvárobetonových bloků.

Nezáleží na tom, zda je z kamene nebo z dlaždic. Vzdálenost od základny kamen k zemi se liší v závislosti na modelu. Pro kamna, která poskytují více tepla, je vyžadována vhodná nízkoprofilová podložka na dřevo z kamene nebo dlaždic.

Nainstalujte kámen nebo nejlépe dlaždice pod kamna na dřevo pomocí stejných technik jako na podlahu nebo pracovní desku, ale nepoužívejte předem namíchané lepidlo na dlaždice. Tenkotuhnoucí malta na cementové bázi se nevznítí ani se neroztaví při vysokých teplotách, protože má vysoký bod tání.

Kameny nebo dlaždice se umístí zády k podkladové desce a zubatým hladítkem se stlačí do tenkého kusu. Pro jednotný vzhled použijte rozpěrky dlaždic nebo kameny s nepravidelnými hranami k vyplnění mezer mezi dlaždicemi. Pomocí sáčku na spárování nanášejte spárovací maltu nebo maltu na spáry dlaždic. Místo škvárových tvárnic použijte kameny nebo dlaždice. A to je vše, co můžete dát pod kamna na dřevo.

Je to obal!

Nestačí, že víte, co dát pod kamna. Pokud je to možné, držte krbová kamna mimo dosah hořlavých materiálů, jako je beton nebo cihla. Stále je schopen přenášet teplo do čehokoli, co je pod ním, což by mohlo vést k požáru. Můžete také nainstalovat tepelné štíty pro ochranu zadní části kamen na dřevo. Zde je návod, jak nainstalovat tepelné štíty za kamna na dřevo.

Konvenční moudrost diktuje, že byste měli držet vše alespoň 36 palců od kamen, včetně dřevěných prvků, nechráněných zdí, nábytku a dokonce i stohu starých novin, které jste použili k nastartování. Odkrytá trubka kamen by měla mít minimální vzdálenost 18 palců od nechráněné stěny nebo stropu.