Co by způsobilo, že se vaše tlaková myčka nespustí? 6 překvapivých příčin!

Co by způsobilo, že se vaše tlaková myčka nespustí? Je to způsobeno poruchou stroje nebo motoru, nedostatečným přívodem vody, opotřebovanou tryskou nebo ucpanou špičkou trysky, únikem vody, rozbitým nebo nefunkčním manometrem nebo problémem s vykladačem tlakové myčky.

Než se obrátíte na opravnu, je mnohem lepší mít na paměti tyto důvody, proč se vše zastavilo najednou, abyste je mohli opravit sami.

Odstranění nečistot, plísní a skvrn, které se hromadí, je již pro majitele nemovitostí, jako jste vy, stresující. A váš stres se může zdvojnásobit, pokud váš stroj náhle přestane fungovat. Pak je důležité, abyste znali hlavní důvody, proč to nefunguje. Tímto způsobem to opravíte. Není pochyb o tom, že tlaková myčka je významnou investicí, kterou je třeba zvážit. To platí, pokud vám záleží na udržování čistoty a krásy vašich palub, trávníku, dlážděných teras, předního vchodu, chodníků, schodů a mnoha dalších. Je to skutečně užitečný nástroj pro majitele nemovitostí, na který se můžete spolehnout.

Co by způsobilo, že se tlaková myčka nespustí?

Co by tedy způsobilo, že se vaše tlaková myčka nespustí? Níže jsou uvedeny problémy se selháním tlakové myčky a jejich řešení, která je třeba zvážit.

#1. Porucha stroje nebo motoru

To je jeden z běžných důvodů, proč tlaková myčka náhle přestala fungovat nebo se nepodařilo spustit. Motor tlakové myčky se nemusí spustit kvůli nečistotám, které se hromadí na vzduchovém filtru, což brání dostatku vzduchu do karburátoru. To vede až k poruše vašeho stroje, která vyžaduje pravidelnou kontrolu a čištění celé vzduchové filtrace vašeho stroje.

#2. Nedostatečná zásoba vody

Zažili jste, že se váš stroj otočí a na sekundu se zapne a najednou se vypne? Pokud ano, měli byste zkontrolovat přívod vody, protože možná; nemá dostatek vody, jak vyžaduje čerpadlo. Aby se váš stroj spustil nebo pracoval efektivně, mělo by být dostatek vody k naplnění kapacity čerpadla stroje. A jeho použití bez dostatečné dodávky způsobí, že čerpadlo vašeho stroje nasaje více vzduchu, což způsobí další poškození vaší tlakové myčky. Kliknutím zjistíte, kolik vody spotřebuje tlaková myčka.

#3. Opotřebovaná tryska nebo ucpaný hrot trysky

Použití částečně opotřebované nebo staré trysky může způsobit poškození vašeho stroje. V tomto smyslu může opotřebovaná tryska znemožnit vaší tlakové myčce vytvářet dostatečný tlak ke spuštění. Chcete-li to opravit, vyměňte jej. Zajistěte také správnou velikost trysky, & zkontrolujte, zda není špička trysky ucpaná nebo ne. Ucpaná tryska může bránit správnému spuštění nebo správnému fungování stroje. Zde je graf tlakových trysek.

#4. Únik vody

Lidé mají tendenci si myslet, že únik vody ze stroje ukazuje na poruchu. Někdy je to však známka toho, že váš stroj funguje správně. Únik vody je někdy způsoben „tepelným odlehčením“, které brání přehřátí čerpadla stroje. A někdy, když se voda zachytí, nový přívod vody do tlakové myčky nemůže správně vstoupit. To způsobí, že dále nezačne fungovat. Řešením tohoto problému je stisknout spoušť tlaku ostřikovače alespoň každou minutu. Pokud stroj nebudete používat, vypněte jej. Vyhněte se provozu, když se nepoužívá, aby nedošlo k přehřátí.

#5. Rozbitý nebo nefunkční manometr

Má váš stroj příliš vysoký nebo nízký tlak? Pokud ano, je pravděpodobné, že používáte nesprávnou velikost trysky. Nízký tlak může znamenat, že vaše tryska je příliš velká, a pokud je příliš velký, znamená to, že používáte malou trysku. Použití nesprávné velikosti trysky způsobí poškození tlakoměru. Použijte tedy nejvhodnější trysku. Pokud však stále nefunguje, možná budete muset zkontrolovat regulátor a odpovídajícím způsobem upravit přečerpávač.

#6. Problém s vykladačem v tlakové myčce

To způsobí netěsnost vašeho stroje a příliš nízký tlak. Vyměňte vykladač stroje za takový, který je dodáván s hodnocením PSI a většími galony za minutu nebo GPM. Je skvělé, když vykladač pravidelně kontrolujete.

Je to obal!

Nyní se dozvíte, co by mohlo způsobit, že se vaše tlaková myčka nespustí, jako je porucha stroje nebo motoru, nedostatečný přívod vody, opotřebovaná tryska nebo ucpaný hrot trysky, únik vody, rozbitý nebo nefunkční manometr nebo problém s vykladačem tlakové myčky. . Takže oprava tlakové myčky už nikdy nebude problém, protože jste se již dozvěděli příčiny.

Než půjdete do nejbližší opravny, zvažte příčiny a řešení, abyste ušetřili nějaké peníze a úsilí. A jako majitel tlakové myčky je nutné znát běžné problémy související s tlakovou myčkou. Tímto způsobem nebudete ve stresu, pokud stroj nefunguje. Údržba a správné používání jsou dva důležité faktory, které byste měli zvážit, abyste prodloužili životnost svého stroje. Při nákupu tlakové myčky si také věnujte čas na přečtení návodů, abyste byli navedeni, jak ji správně používat.

Myslím, že je také dobré si přečíst tyto články: jak nastartovat plynovou tlakovou myčku a jak nastartovat řemeslnou tlakovou myčku.