Chytré způsoby, jak vyrobit balónové závěsy

Naučte se, jak vyrobit balónové závěsy, které doplní vaše okna. Nemyslete si, že tyto měkké a elegantní stacionární úpravy horních oken se záhyby trčícími zespodu vyšly z módy. Ale nebojte se, v tomto článku vám ukážeme chytré způsoby, jak vyrobit balónové závěsy.

Pravdou je, že navzdory bezpočtu designových trendů, které se za poslední desetiletí zvedly a upadly, se zdá, že balonové záclonové drapérie nikdy nevyjdou z módy. Nejlepší na tom je, že tohoto vzhledu můžete rychle dosáhnout pomocí kreativních šicích dovedností.

Složte dohromady vámi vybranou látku, sešijte ji do panelu. Pomocí krejčovského metru získáte přesné číslo rozměrů závěsu. Proveďte několik ručních stehů, protáhněte šňůru očkem pro šroub a připevněte ji na zeď.

Balónové závěsy

Když přemýšlíte o balónových závěsech, primárními designovými prvky, které by vás měly napadnout, jsou linie, textura a objem. Tato úprava oken obsahuje především výrazné pufy, které vyčnívají z povrchu a dodávají našim oknům charakter.

Existuje mnoho způsobů, jak stylizovat balónové závěsy. Mohou sloužit jako stacionární záclona, ​​která stojí sama o sobě, nebo jako texturovaná spodní záclona. Jedná se o levný a nákladově efektivní projekt, který snadno sestavíte za pár hodin.

Krok 1: Připravte panely.

Proveďte potřebná měření, abyste získali přesné rozměry balónového závěsu. Když je látka nařasená, měla by pokrývat horní část vašeho okna. V závislosti na materiálu si můžete vybrat přesnou délku nebo plnost panelu.

Obkreslete panel z vaší látky a vyhlaďte naříznutou látku přední stranou dolů. Vezměte si svůj metr a umístěte rovnoměrně rozmístěné značky pomocí textilní tužky. Označte si látku počínaje spodní částí a končit asi dvacet palců pod pouzdrem kapesní tyče.

Můžete si vybrat požadovaný interval od čtrnácti do osmnácti palců po délce panelu.

Krok 2: Přišijte kroužky.

Připravte si prsteny, jehly a nitě na tento další krok. Začněte šitím jednoho kroužku u každé značky s použitím co nejmenšího počtu stehů. Silné stehy budou působit objemně a budou mít za následek hrbolky nitě na líci látky. Opakujte krok, dokud nepřipevníte všechny kroužky na místo.

Pamatujte, že prostor mezi vodorovnou řadou kroužků ustoupí a vytvoří balón. Pokud chcete menší nebo větší křivku, můžete zvýšit nebo snížit intervaly prstenců. Jen se ujistěte, že to bude konzistentní po celou dobu.

Krok 3: Připojení kabelů

Změřte celkovou délku kroužků při zarovnání. Vezměte si zvedací šňůru a ustřihněte ji podle délky kroužků, ale nezapomeňte přidat pár centimetrů navíc za uzly. Provlékněte šňůru a pečlivě uvažte uzel na spodním a horním kroužku.

Odřízněte další kus šňůry o délce přibližně čtyři až šest palců. Pro každou řadu kroužků, které jste vytvořili, vytvořte jeden provázek. Dejte je stranou.

Krok 4: Vložení tyče

Vezměte si závěsnou tyč a vložte ji do kapsy na tyč. Zavěste tyč na držák. Získejte předem nařezané kusy zvedací šňůry a protáhněte je spodními třemi až šesti kroužky. Opakujte krok pro každou řadu a pevně je přitáhněte k sobě. To by vám mělo pomoci vytvořit balón.

Délku si můžete ručně upravit, dokud nebude vyhovovat vaší spokojenosti. Změňte jej v závislosti na velikosti vašeho okna. Chcete-li mít nadýchaný a nadměrně velký balonový volán, pokuste se všechny kroužky sestavit dohromady. Svažte uzly, které jej budou držet na místě. Vaše balónky by nyní měly být viditelně vytvořeny.

Mezi jednotlivými řadami proveďte tolik úprav látky. Záhyby můžete zafixovat, udělat je pevnější nebo volnější. Opravdu záleží na typu vzhledu, na který se chystáte. Jakmile se naučíte základy výroby balónových závěsů, nebude prozkoumávání jiných návrhů tak špatný nápad.

Typy balónových závěsů

Na desky můžete namontovat různé typy balonových volánů. Některé DIY projekty dokonce ukazují kroky, jak vytvořit balonový volán bez nutnosti jakýchkoliv šicích dovedností. Tyto závěsy se nazývají sbíraný styl balónových drapérií.

Další styl pro balónové závěsy se mísí v moderním designu interiéru. Balónkové drapérie v plisovaném stylu jsou ženské a šité na míru, díky čemuž vypadají čistě a slouží jako elegantní přechod pro současné designy pokojů.

Volant se na tyči neshromažďuje. Místo toho se tvoří z převrácených krabicových záhybů. Různé funkce umožňují pufy prodloužit a zvětšit objem. Množství záhybů nebo záhybů, které na volán přidáte, také ovlivňuje jeho celkový vzhled.

Shrnutí

Balónové drapérie se mohou zdát nemoderní, ale ve skutečnosti dokázaly držet krok s módními trendy i v moderním interiérovém designu. Můžete je umístit podél bezdveřních vstupních a výstupních bodů vašeho domova, na okna, francouzské dveře a mnoho dalších.

Může sloužit jako přechodná dekorativní ozdoba, která zjemňuje beton, dřevo a další tuhé interiérové ​​prvky. Buďte opatrní při výběru barevných schémat a tkaniny. Měl by být schopen ladit s vaším ostatním nábytkem, aby nepůsobil nepatřičně.

Obvykle si můžete vytvořit svůj vlastní styl, jakmile zvládnete základy výroby balónových závěsů. Oprášte své dovednosti v oblasti měření a šití, abyste mohli dokončit svůj moderní a současný design domu.