Čalounění Loveseat 101: Kolik materiálu je potřeba?

Tento návod je pro vás, pokud chcete přečalounit nábytek, ale nejste si jisti, kolik materiálu je potřeba k čalounění sedací soupravy. Na sedačce pro vás probereme základy, abyste měli úplný přehled o tom, s čím budete pracovat.

Co je to loveseat?

Loveseats jsou kompaktní dvoumístné pohovky, které byly původně vyrobeny jako větší verze křesla. Pohovky, známé také jako dvojité židle, se obvykle spojují s většími pohovkami v konfiguracích nábytku v obývacím pokoji nebo rodinném pokoji.

Mezi jejich moderní aplikace však patří sezení v kompaktních prostorách, neformální odpočinkové prostory na pracovišti a útulná místa ke čtení v knihovnách nebo kavárnách.

Jaká je délka sedáku?

Pohovka nemá předem stanovenou délku, protože může mít různé délky, aby odpovídala několika místnostem a prostředím. Nicméně, základní rozsah loveseat, měřeno od loketní opěrky k loketní opěrce, je mezi 48 a 72 palci.

Kolik materiálu je potřeba k čalounění sedáku?

Nyní, v průměru loveseat vyžaduje 11 až 15 yardů látky nebo kůže pro čalounění. Důkladně probereme různé typy sedaček a kolik materiálu tyto typy potřebují k čalounění sedaček.

Vnější zadní části nábytku jsou zahrnuty v odhadech přečalounění níže. Konkrétní množství si jako vždy vyžádejte u svého čalouníka. Jeden yard látky se rovná 18 čtverečních stop kůže, jako orientační pravidlo.

Loveseats používají stejné množství materiálu jako větší pohovka – 1 yard.

Jeden yard potahové látky se rovná 36 palcům a pokryje 45″ (3/4 yardu) šířku a 60″ (1/2 yardu) hlubokou sedací soupravu s nějakými dalšími doplňky. Při nákupu látky se ujistěte, že kupujete více než 1/2 yardu, abyste umožnili lem. Pokud si nejste jisti, zastavte se v místním obchodě s čalouněním a mohou vám pomoci získat přesně to, co potřebujete!

Výběr látky na čalounění loveseat

Při výběru správného typu látky pro vaši sedačku budete muset zvážit styl, vzhled a dojem, kterého chcete dosáhnout. Pokud máte například tradiční kus čalouněného nábytku, který vyžaduje přečalounění, zvažte výběr látky v bohatém tónu se vzorovanou látkou pro jemné detaily. Pokud je vaše sedačka modernějšího designu, hledejte plné barvy nebo texturované vzory, které dodají kousku rozměr.

Pokud jde o nákup potahového materiálu, kolik bych měl očekávat, že zaplatím?

Typ cenového rozpětí látky ($)

Pevný materiál čalounění loveseat

 • Džíny 60–65
 • Manšestr 55–75
 • Džínovina 65–70
 • Len 70-80
 • Polyester 55-65
 • Semiš 70-90
 • Vlna 80–100
 • Vzorovaný potahový materiál
 • Plaids & Brokáty 60-70
 • Zkontroluje 50–60
 • Tapisérie 85–100+

Jak vyměnit látku polštáře na sedačce?

Pokud je kus nábytku pro loveseat tvořený dřevěným rámem se spodními popruhy a pružinami, bude nutné jej vyměnit. Pokud je však problém pouze s látkou polštáře, zkuste tuto jednu část vyměnit! Pro tento projekt budete potřebovat několik nástrojů: sadu na šití do obývacího pokoje

 • jehla
 • vlákno
 • čalounické hřebíky/sponky
 • měřicí páska

Pokud potřebujete čalounit sedátko, pravděpodobně mají polštáře přes ně bavlněný vatelín obalený tikajícím materiálem. Tento typ čalounění může často vypadat staře bez odborné pomoci někoho, kdo má zkušenosti s přečalouněním židlí a pohovek. Můžete si všimnout, že vaše pohovka už nevypadá jako nová, ale místo toho je opotřebovaná nebo má uvolněné nitě. Chcete-li čalounit panely polštářů loveseat, musíte je odstranit z rámu pohovky.

Čalounění loveseat: odstranění polštářů z rámu loveseat

Když čalouníte sedátko, pohovku nebo křeslo, ujistěte se, že máte po ruce nějaké kartonové krabice, abyste mohli polštáře skládat dohromady, abyste získali větší ochranu, pokud jsou těžké. Nejlepší způsob, jak z čalouněné pohovky sundat potahovou látku, je protáhnout ji otevřeným prostorem, kam by se dostaly vaše lokty, kdybyste v ní seděli.

Budete také chtít použít plochý šroubovák, který se nachází na spodním okraji každého panelu sedadla, pokud tam není otevřená oblast. Pokud je tam volný prostor, vytáhněte látku nahoru a do stran. Pomocí plochého šroubováku vypáčte všechny sponky nebo cvočky, které by mohly přidržovat tkaninu polštáře.

Čalounění sedadel: Přečalounění panelů polštářů

Abyste se ujistili, že náhodou nepropíchnete látku, umístěte své nové panely polštářů na staré a použijte je jako šablony pro měření, kam budete muset umístit lepicí pásky na suchý zip (pokud je to nutné) a jak daleko od sebe je umístit. vaše cvočky/sponky, než nejprve zajistíte bezrukou stranu rámu.

Jak určit metráž pomocí opakování?

Když je vertikální opakování půl palce až 27 palců, přidejte horizontální opakování k vertikálnímu opakování, abyste získali správnou metráž. Jako příklad: Tkanina s 10palcovým vertikálním opakováním a 14palcovým horizontálním opakováním má celkové opakování 24 palců. Měli byste na to pamatovat, když čalouníte pohovku nebo polštářové panely.

Pokud tedy židle vyžaduje 8 yardů 54palcové hladké látky, 54palcová látka s celkovým opakováním 24 palců by vyžadovala 20 % látky navíc, neboli přibližně 9,5 yardů, pro stejnou židli.

Kolik látky potřebujete na přehozy?

Pokud jde o přehoz na loveseat, musíte zvážit jeho počet polštářů. Na sedátko se dvěma polštáři budete potřebovat 13 yardů látky. Mezitím, když máte pohovku se čtyřmi polštáři, získejte 17 yardů látky.

Závěr o tom, jak čalounit sedací soupravu

Zde odpovídá na vaši otázku, kolik materiálu je potřeba k čalounění loveseat. Doufáme, že máte správné rozměry materiálu potřebného pro váš typ sedací soupravy. Nabídli jsme vám dvacet jedna typů sedaček, abyste mohli posoudit, který se k vašemu sedadlu hodí nebo téměř hodí.