Auto se třese, když je zapnuté topení? 7 nejlepších důvodů!

Zajímá vás, proč se auto třese, když je zapnuté topení? Existují pro to některé možné důvody, včetně; poškozený vzduchový kompresor, zatížení motoru, uvolněné hadice a mnoho dalších, o kterých se dozvíte, když se dále ponoříte do tohoto článku.

Když zapnete klimatizaci za slunečného dne, vaše auto zavibruje. Přestože se chvění vašeho automobilu při zapnutí klimatizace může zdát jako malý problém, nelze jej přehlédnout.

Kdykoli vaše auto chrastí, když je klimatizace zapnutá, je to varování, že možná něco vyžaduje opravu. Většina lidí se domnívá, že je to pravděpodobně problém s jejich kompresory klimatizace, ale ve hře může být mnoho faktorů, kterým se budeme v tomto příspěvku věnovat. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Proč se auto třese, když je zapnuté topení?

Někdy se stane, že se vaše auto začne třást, když zapnete topení. Není pochyb, je to jen drobný problém. Ale musíte pochopit, proč se to stalo. Přestaň mít obavy; níže jsme diskutovali o tom, proč se auto třese, když je zapnuté topení.

#1. Vadný kompresor klimatizace

Jak může kompresor klimatizace způsobit otřesy auta? To se stalo, protože; motor je pod tlakem vadným kompresorem klimatizace, což může způsobit jeho vibrace. Kompresor klimatizace nebude správně fungovat, pokud je rozbitý. Před přepravou do kondenzátoru kompresor ochladí chladicí kapalinu. V důsledku toho, pokud dojde k poruše kompresoru klimatizace, může to způsobit tlak na motor vašeho auta a způsobit otřesy vašeho vozu, kdykoli zastavíte a zapnete klimatizaci.

Silný odpor může být způsoben tím, že motor běží na volnoběh po delší dobu. Vibrace při volnoběhu motoru způsobují zablokování. V autě s posilovačem řízení může dojít k velkému zadrhávání motoru a chvění volantu, když je při zapnuté klimatizaci příliš velký odpor. Zrychlete vůz, když je klimatizace zapnutá, abyste zjistili problém. Pokud zaznamenáte změnu ve výběru, je čas opravit klimatizaci. Zde je 6 příznaků, že kompresor AC je vadný.

#2. Zatížení motoru

Při zapnutí autoklimatizace motor automobilu aktivuje komponenty, včetně motoru ovládání vzduchu a volnoběžných otáček. Nucené indukční (kompresorové) systémy vyvíjejí na motory dodatečný tlak kvůli high-tech izolaci a mohou se otřást, kdykoli zatížení překročí určitý rozsah. Mnoho částí motoru se může časem zhoršit, pokud zatížení stále stoupá. Mezi další problémy, které je třeba zvážit, patří rozbitý chladicí ventilátor nebo překážka v systému klimatizace. V tomto stavu nechte své auto okamžitě opravit.

#3. Vadný vstřikovač paliva

Vstřikovač paliva vašeho auta je kritickou součástí motoru. Jejich úkolem je stříkat a kontrolovat průtok benzínu pomocí automatických ventilů, které se mohou mnohokrát za sekundu zavřít a otevřít! Kdykoli je klimatizace vašeho auta zapnutá, vadný vstřikovač paliva může dodatečně zatížit váš motor a způsobit jeho otřesy.

#4. Zastaralé zapalovací svíčky

Zapalovací svíčka vytváří výboj ze směsi vzduchu a benzínu a vyrábí elektřinu pro váš motor. Pokud vaše auto vibruje, když zapnete klimatizaci, může to být způsobeno vadnými nebo zastaralými zapalovacími svíčkami. Problém je nepochybně se zapalovacími svíčkami vašeho auta, pokud nedokážou produkovat výkon nebo otáčky motoru, zejména na začátku výroby elektřiny. Měly by být změněny.

#5. Selhání montáže motoru

Problém může být v uložení motoru, pokud jste si všimli zvláštních vibrací motoru nebo chvění, kdykoli je vaše klimatizace v provozu. Ty na ni mohou vyvíjet tlak, pokud jsou poškozené, opotřebované nebo špatně zarovnané, což způsobí chvění při zapnutí klimatizace. Držáky jsou vystaveny tlaku, když je klimatizace zapnutá. K vibracím a chrastění dochází, když se upevnění motoru nebo základy opotřebují, když je střídavý proud zapnutý. Otřesy se mnohem zhorší, pokud selže upevnění motoru.

#6. Uvolněné hadice

Za určitých okolností může být příčinou vibrací motoru uvolněná nebo odpojená hadice. Klimatizační systém ve vašem automobilu se přeruší, kdykoli se hadice uvolní nebo odpojí. Když auto potřebuje kvůli změnám počasí neuvěřitelně tvrdě pracovat, pravděpodobně dojde k otřesům a otřesům.

#7. Znečištěné těleso škrticí klapky

Těleso škrticí klapky udržuje systém proudění vzduchu v motoru vašeho vozu. Těleso škrticí klapky se rychle ucpe; protože jde o vzduch procházející komponent, který brání automobilovým motorům přijímat dostatečné proudění vzduchu. V důsledku toho vaše auto chrastí, když zapnete klimatizaci, protože nemůže dostat dostatek vzduchu.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení lépe pochopíte, proč se auto třese, když je zapnuté topení. Pamatujte, že vadný střídavý kompresor je jedním z nejčastějších důvodů tohoto problému; opravou se můžete tohoto problému zbavit. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!

Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, proč mi nefunguje topení v autě a co způsobuje, že topení v autě fouká studený vzduch.