9 snadných kroků, jak opravit dálkový ovladač poškozený kabelem

Je nutné vědět, jak opravit vodou poškozený kabel dálkového ovladače, pokud jej náhodně rozlijete nebo namočíte jakoukoli tekutinou, protože existuje vysoká možnost poškození.

Může být nervy drásající vidět, jak váš dálkový ovladač spadne na vanu naplněnou vodou nebo misku naplněnou polévkou, nebo nechtěně vylije sklenici vody na váš konferenční stolek, kde máte ovladače. Není třeba se příliš bát; pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více o tom, co potřebujete vědět, než v takové situaci zasáhnete.

Co se stane, když se kabelový dálkový ovladač namočí?

Obvykle se očekávalo umístění ovladačů na konferenční stolek, zatímco někteří lidé je také drželi, ať jdou kamkoli.

Pokud patříte spíše k těm prvním, možná jste se také již setkali s tím, že jste na konferenční stolek vylili sklenici vody nebo kávy a všechno tam namočili. Pokud patříte mezi ty druhé, je pravděpodobnější, že jej špatně umístíte nebo namočíte, když se přiblížíte k umyvadlům a čemukoli s vodou.

To je jen několik scénářů, kdy může dojít k poškození vašeho kabelového dálkového ovladače vodou, ale tam to není omezeno. Nejlepší je tedy mít držák na dálkové ovládání a umístit jej poblíž svého technologického zařízení.

Vidíte ty malé mezery kolem gumových tlačítek nebo tenkou čáru na boku mezi horní a dolní částí těla? Jsou to skvělá místa, kam může vstoupit voda.

Jakmile se voda dostane do vnitřku dálkového ovladače, může to ovlivnit funkce některých tlačítek. Budete znát rozsah poškození v závislosti na tom, jak dlouho, v jakém množství vody nebo zda byla promočená nebo rozlitá.

Zde jsou některé z možných škod způsobených vodou:

  • Nefunkční tlačítka
  • Poškozená obvodová deska v důsledku skvrn zanechaných vodou.
  • Poškozené infračervené zářiče

V těchto dvou článcích se dozvíte více o tom, jak čistit vodou poškozenou elektroniku a jaké chemikálie fungují na vodou poškozené obvodové desky.

Jak to opravit?

Zde začínáme, jak můžete opravit vodou poškozený kabel dálkového ovládání, když víte, že voda již pronikla dovnitř:

Krok č. 1. Otřete vnější stranu

Ujistěte se, že jste vnější strany dálkového ovladače otírali bavlněným ručníkem, který je savější.

Krok č. 2. Pořiďte obrázek

Vyfoťte prosím přední část dálkového ovladače, abyste jej mohli použít jako vodítko později, až jej budete znovu sestavovat. Pomohlo by také poznamenat si polohu šroubů.

Pokud máte manuál, můžete na to dbát a není třeba nic fotit.

Krok č. 3. Vyjměte baterie

Nejlepší je deaktivovat ovladač, než budete pokračovat s čímkoli jiným, a to tak, že vyjmete baterie. Baterie obvykle najdete na spodní straně.

V některých případech bylo k odstranění pouzdra dálkového ovladače také nutné odstranit otlučení.

Krok č. 4. Otevření dálkového ovladače

Najděte umístění každého šroubu a poté pokračujte v odstranění každého z nich. Podívejte se na mezeru a pomocí nože vypáčte horní a dolní část těla.

Pokud nevidíte žádné šrouby, pravděpodobně je budete muset vypáčit.

Krok č. 5. Demontáž dílů

Nyní budete muset demontovat vzdálené části, jako je obvodová deska, podložka na tlačítka a horní a spodní část těla.

Krok #6. Vysušte mokré části

Můžete to udělat dvěma způsoby.

První je použití žárovky s vláknem; umístěte vzdálené části pod žárovku a nechte je uschnout. Druhým způsobem je použití vysoušeče vlasů, dálkové komponenty ponechte pod vysoušečem vlasů; to by mělo mokré skvrny okamžitě vysušit.

Krok #7. Odstranění mokrých skvrn způsobených vodou

Tato část by vyžadovala použití gumy. Opatrně přetřete gumu přes skvrny na desce plošných spojů, dokud už není co odstraňovat.

Krok č. 8. Vyčistěte podložku s knoflíky

Zde můžete použít vatu nebo jiné savé materiály. Poté přejděte přes každý knoflík a nechte bavlnu vysát všechnu tekutinu, dokud nebude celá podložka s knoflíky suchá.

Krok č. 9. Znovu sestavte ovladač

Toto by byl poslední krok a zde budete potřebovat svůj manuál nebo obrázek, který jste pořídili na horní části těla ovladače. Pokud má šrouby, začněte s nimi.

Ujistěte se, že dodržujete správné umístění tlačítek.

Zde je několik tipů, které můžete dodržovat, abyste zabránili poškození kabelových dálkových ovladačů jakoukoli tekutinou:

  • Mějte určený držák pro vaše dálkové ovladače
  • Držák umístěte do blízkosti technologického zařízení
  • Na dálkový ovladač použijte plastový kryt z polyetylénu

Pro další znalosti si možná budete chtít přečíst tyto články o tom, jak opravit dálkové ovládání a co mám dělat, když upustím dálkové ovládání televizoru do vody.

Závěr

Úklid po vašem nepořádku by vyžadoval důkladné úsilí, pokud by to mohlo ovlivnit vaše věci. Rozlití vody nebo kávy už zní, jako by to potřebovalo spoustu energie na čištění.

Je to složité, pouze pokud neznáte proces, takže je nejlepší být vybaven znalostmi. Doufejme, že vám tento článek o tom, jak opravit dálkový ovladač poškozený vodou, pomohl a osvítil vás.