9 rychlých kroků, jak vyrobit izolační závěsy

Za hodinu si uděláte DIY projekt výroby izolačních závěsů, jo, to je ono. Mějte prosím na paměti, že ani nemusíte být profesionál v šití.

Tyto izolační závěsy si může vyrobit každý, od začátečníka po odborníka. Tento článek obsahuje podrobné pokyny, jak vyrobit izolační závěsy.

Ztráta tepla a jeho získávání okny je desetkrát více než přes zdi na přesném místě. Jednotabulová okna ve starších tradičních domech mohou ztratit ještě více tepelné energie než novější domy s izolovanými okny, která jsou často dvojitá.

Tyto dva typy však také umožňují odchod chladného vzduchu, což má v létě opačný efekt. Pokus o kontrolu energetických ztrát bude vyžadovat nějaké izolační závěsy. Namísto nákupu okenních krytin z regálu můžete ušetřit peníze a vyrobit si vlastní.

Postup krok za krokem, jak vyrobit izolační závěsy

Pomohlo by, kdybyste začali tím, že si připravíte následující materiály a nástroje:

 • Izolační materiál vaty 
 • Ozdobný krycí materiál
 • Dřevěná nebo kovová záclonová tyč nebo hmoždinka (Můžete si vybrat světelnou tyč o průměru čtvrt až půl palce. Poznámka: toto nepotřebujete, pokud vytváříte design s bočním zatahováním.
 • Závěsové tyče nebo konzoly na hmoždinky
 • Kruhy na závěsy nebo kroužky na sprchové závěsy
 • Velcro
 • Šicí stroj,
 • Vlákno
 • Špendlíky
 • Nůžky
 • Svinovací metr
 • Sada děrovačů a průchodky
 • Montážní deska (stejná vodorovná délka jako záclona, ​​1″ x 2″ by fungovala dobře. Také ji nepotřebujete, pokud vytváříte design s bočním zatahováním.)
 • Uzávěr (funguje tak, že zabraňuje konvekčnímu proudu) zabraňuje proudění vzduchu v horní části okna. Poznámka: Toto potřebujete pouze v případě, že používáte design bočního kreslení.)

Krok č. 1: Změřte okna tak, abyste potřebovali ošetření pro použití izolačních závěsů. Ujistěte se, že provádíte svá měření přesně, abyste určili svůj dvůr záclonové látky.

Krok č. 2: Získejte materiál vatelínu dle svého výběru, včetně materiálu dekorační látky. Přednostně byste měli používat udržitelný a recyklovaný materiál, protože použití odolného textilního materiálu, který se snadno neroztáhne ani neroztrhne, je ideální. Ujistěte se, že jste dekorační látku nejprve vyprali, než z nich vytvoříte izolační závěsy.

Krok č. 3: Vystřihněte si materiál vatelínu a látkový závěs přesně podle toho, co jste naměřili na okně. Ponechte prostor až 2 palce kolem oblasti materiálu vaší dekorační látky. Mějte na paměti, že je lepší mít trochu látky navíc, než málo.

Krok č. 3: Jak vyrobit izolační závěsy vyžaduje šití. Chcete-li začít šít, přišpendlete záclonovou látku k vatelínovému materiálu. Tímto způsobem může být vaše šití jednodušší. Vezměte prosím na vědomí, že materiál vatelínu musí v tomto kroku směřovat k dekorativní straně materiálu.

Krok č. 4: Pomocí šicího stroje přišijte látky na záclony k materiálu vatelínu. Spojte tři okraje jejich sešitím; poté odkryjete vnější stranu závěsu převrácením závěsu.

Krok č. 5: Na okraj, který jste nezasévali, zastrčte zbytek materiálu do přehozeného závěsu a sešijte je k sobě. V důsledku toho bude šev uvnitř a budete mít krásně dokončenou záclonu.

Krok č. 5: Vytvořte otvory v materiálu záclonové látky podél horní části průchodek, do kterých ji vkládáte, a zatlučte průchodky, abyste ji zajistili na místě.

Krok č. 6: Nyní přišijte suchý zip na obě strany panelů závěsu, které vyžadují utěsnění na zeď. Umístěte a upevněte suchý zip na stěny podle jeho působení na záclonové panely. Tento proces má za následek lepší izolaci vašich záclon.

Krok č. 7: Připevněte záclonové tyče a nasuňte několik kroužků na záclonovou tyč.

Krok č. 8: Zavěste nově vyrobené izolační závěsy.

Krok č. 9: Můžete přidat další materiál používaný k výrobě závěsů, pokud vám nějaký zbyl na zavázání závěsů, když je nepoužíváte.

Udržují izolované závěsy chlad?

Podle kroků, jak vyrobit izolační závěsy, navrhnete izolační závěsy, které vám pomohou účinně blokovat studený vzduch přicházející zvenčí, aniž by mu umožnily prosakovat do vašeho domova.

Izolační závěsy mají také povlak z parozábrany, dekorativní vnější záclonovou látku včetně reflexní filmové vrstvy, která odvádí teplo do vašeho pokoje.

Jaký je rozdíl mezi izolovanými a tepelnými závěsy?

Co se týče tepelných clon, vytváří se v prostoru mezi oknem a mrtvou místností vzduch, čímž se snižuje množství infiltrace vzduchu a přenos tepla.

Když na okno nainstalujete izolační závěs, udrží teplo uvnitř vašeho domova během zimy. A v létě odráží teplo ze slunce ven.

Závěr 

Naučte se, jak si vyrobit izolační závěsy pro sebe, vám pomůže regulovat teplotu vašeho domova, snížit náklady na účty za energie a ušetřit peníze. Použití DIY izolačních závěsů ve vaší domácnosti je snadné a relativně jednoduché na instalaci, pokud budete postupovat podle výše uvedených kroků.