7 nápadů, jak zavěsit závěsy bez děr

Stěhování do nového domova vám může připadat jako zábava a vy začnete přemýšlet o různých způsobech, jak svůj prostor vyzdobit. To znamená, že pokud si pronajímáte prostor, musíte zvážit stěny. Pak začnete přemýšlet, jak zavěsit závěsy, aniž byste udělali díry.

Můžete úspěšně zakrýt dírky po nehty. Chcete-li však použít závěsy na okenním rámu bez vrtání otvorů, budete muset použít různé způsoby zavěšení závěsů.

Pokud žijete v nájemním bytě, který nemusí zahrnovat vrtání děr, můžete záclony zavěsit několika způsoby. Máte možnost použít nástroje, jako jsou magnety, závěsy na závěsy a dokonce i ovládací háčky.

Umožňují vám ozdobit vaše domovy a také udržet vaše stěny nedotčené.

Možnosti, jak zavěsit závěsy bez děr

Použití příkazových háčků

Použití dočasných ovládacích háčků dodává zácloně dekorativní vzhled přesné záclonové tyče a nabízí další možnost připevnění ozdobných koncovek.

Velitelské háky plní svou práci ideálně ve srovnání s použitím napínacích tyčí, takže byste si měli vzít nějaké velitelské háky, abyste mohli tento trik provést bez vrtání děr.

Pomocí ovládacích háčků připevněte rámečky na obrazy, malé nástěnné skříňky, i když je okamžitě uvolníte jedním zatažením za pásek.

Zavěste závěsy pomocí napínacích tyčí

Pro zakrytí tradičních skleněných oken, která mají rámy, pak pomocí napínacích vzpěr se schopností natahování ze strany na stranu okenního rámu získáte roztomilý a sofistikovaný vzhled zavěšení vašich záclon.

Pokud zavěšujete závěsy z lehkých látek, zavěste je pomocí lehké záclonové tyče, abyste dosáhli jemného vzhledu.

Také záleží na vzhledu, který si přejete, a na úrovni soukromí, kterou potřebujete, která určuje umístění vašeho prutu. Umístěte napínací tyč na horní část okna, abyste dosáhli maximálního pokrytí. Nebo jděte do venkovského stylu umístěním tyče níže.

Vlastní kompresní odstíny

Další možností, jak zavěsit závěsy bez děr, jsou vlastní kompresní odstíny. Možná plánujete bydlet ve svém nájemním bytě řadu let a rádi byste si pořídili žaluzie na míru do oken.

Žaluzie vyrábíte z látek, které přinášejí odstíny filtrováním světla až do 7 různých stupňů. Poskytuje vám jiný efekt, od průsvitného po zatemnění, a mohou si ho užít šťastní jedinci ve slunečním světle i ve tmě.

Také se ujistěte, že jste zvolili jednoduchou možnost komprese místo lepícího proužku, který zabarví barvu na horním rámu okna.

Vyrobte si umělý římský odstín

Můžete ušít závěsový panel s vlastní velikostí, který má v horní i spodní části kapsy na napínací tyče.

Pro lidi, kteří dokážou šít rovnou čáru, je vytvoření tohoto odstínu snadné a udělat z něj DIY projekt, jak zavěsit závěsy bez děr, vám umožní přizpůsobit si požadovanou barvu a vzor pro úpravu okna bez ohledu na pravidla bez děr.

A až se budete stěhovat, sbalte si pruty a stínidlo a přeneste je na své nové místo.

Twist & Namontujte závěsné tyče

Můžete také použít stejné prostředky jako běžná napínací tyč pro otočení a upevnění záclonových tyčí a zajistit je na místě přes okno. Navrhnete je tak, aby to vypadalo, že mají háček se samostatnou tyčí, ale jsou z jednoho kusu.

Zavěste závěsové tyče ze stropu

Kromě toho, že nechcete dělat díry do zdi, pokud je vaše stěna bytu suchá, je to drolivá omítka, která vám možná nedovolí vrtat díry, měli byste zvážit strop pro zavěšení záclonových tyčí.

Pokud má váš dům vysoká okna, pak díky zavěšení záclonových tyčí ze stropu bude výsledek vypadat přirozeně a dostatečně sofistikovaně.

Magnetická záclonová tyč

Pokud máte okno s kovovým rámem, bude zavěšení záclon pomocí magnetických tyčí na záclony perfektní. Díky tomu nemusíte vrtat žádné otvory.

Dočasná magnetická tyč se může přilepit na vaše dveře, aby se vaše závěsy rychle zavíraly a otevíraly a vy se nemusíte bát, že spadnou. Když se stěhujete, stáhněte střechu a je to!

Zvětšují závěsy od podlahy ke stropu místnost?

Stěny můžete zakrýt závěsy. Dodá vašemu prostoru sofistikovanější vzhled. Když roztáhnete závěsy tak, aby dosáhly od podlahy ke stropu a od stěny ke stěně oblasti kolem okna, bude vaše okno vypadat významněji, než je.

Závěr

Hodně času možná budete chtít najít způsob, jak obejít pravidla daná vašimi pronajímateli a pak vyvrtat díry na stěnách, abyste pověsili své dekorativní umělecké předměty a záclony.

Ale vypořádat se s následky může být těžké, zvláště pokud máte paličatého majitele; neopovažuj se měnit pravidla.

V takových situacích využijte tyto možnosti bez poškození, jak pověsit závěsy bez děr a přesto mít perfektní dekor, který byste získali, kdybyste i tak díry měli. Tímto způsobem můžete být v klidu a ponechat si kauci.