7 kroků, jak vyrobit závěsy pro okna typu Half Moon

Okna mohou mít obvykle jakýkoli tvar a velikost. Oblouková nebo půlměsícová okna jsou zajímavými architektonickými návrhy, které také dodají každému interiéru trochu koření. Bohužel ne každý ví, jak vyrobit závěsy pro okna půlměsíce.

Někteří si dokonce myslí, že najít takovou úpravu oken, která by těmto panelům zvláštního tvaru vyhovovala, je trochu problém. Stále však můžete vyrobit závěs obdélníkového tvaru pro snadnou úpravu oken.

Naštěstí si můžete koupit flexibilní záclonovou tyč nebo nějaké levné knoflíky na zásuvky, abyste nainstalovali záclony a dokonale orámovali tato půlměsícová okna. Přizpůsobte si záclonu a upravte lemování tak, aby vyhovovalo křivce okna, a měli byste jít. Zde je několik úprav oken, ze kterých si můžete vybrat

Zakřivené závěsy

To může být trochu náročné a vyžaduje nadměrné měření ve srovnání s našimi jinými možnostmi. Zakřivený závěs, který se dokonale hodí k vašim půlměsícovým oknům, je však vynikající, přizpůsobená a cenově dostupná úprava oken.

Krok 1: Měření

Stejně jako okna pravidelného tvaru je potřeba změřit i výšku a šířku závěsu. Můžete se také rozhodnout, zda chcete závěsy v délce podlahy nebo závěsy končící těsně pod okrajem okna. Prozatím si připravte měřicí nástroje.

Začněte měřením šířky okna, protože je to nejjednodušší. Přejeďte svinovacím metrem zleva doprava od okraje okna. Měření si prosím poznamenejte, protože jej budeme později potřebovat.

Snižte výšku horní části oblouku na požadovanou délku záclony. Zda chcete látku končit nad nebo u podlahy samotné, je jen na vás. Poznamenejte si výšku od požadované délky závěsu až po nejvyšší bod oblouku.

Od požadované délky závěsu přetáhněte měřicí pásku podél vnějšího okraje okenního rámu a skončete na začátku oblouku. Odečtěte hodnotu od hotové délky závěsu. Toto je délka vašeho oblouku.

Krok 2: Vypočítejte rozměr závěsu.

Pokud již víte, jak vypočítat rozměry závěsu, bude to snadný krok. Postup je relativně podobný u záclon pravidelného tvaru. Vynásobte šířku faktorem plnosti 2 nebo 3.

Krok 3: Vytvořte oblouk.

Pro horní část závěsu možná budete chtít vrátit měření délky oblouku. Získejte kus papíru, který zakryje přesnou velikost oblouku. Menší kusy papíru můžete slepit lepicí páskou, pokud větší není k dispozici.

Udělejte papír o tři palce delší, než je původní délka oblouku. Poté jej položte přes okno a obkreslete obrys oblouku na papír. Označte celý oblouk od začátku na jedné straně a končí na druhé.

Vyřízněte podél naznačené linie, abyste vytvořili oblouk. Nakreslete rovné svislé čáry od spodního okraje, dokud nedosáhne oblouku. Umístěte je na palec od sebe pro celý vzor – jakmile dokončíte kreslení čar, řežte podél svislých čar.

Krok 4: Šířka panelů

Chcete-li určit šířku panelů, získejte hodnotu, kterou jste získali v kroku 2, a vydělte ji 2. Pro okno běžné velikosti půlměsíce potřebujete pouze dva panely. Protože jste již spočítali plnost závěsu, vše, co potřebujete, je vydělit toto číslo dvěma a získat šířku pro každý panel.

Dokončete rozměry látky a nezapomeňte přidat ½ palce materiálu navíc na lemy na všech stranách. U kapes na záclonové tyče přidejte délku tak, aby zakryla obvod tyče.

Krok 5: Označení látky

Pomocí papírových výřezů je položte přes horní část látky a nakreslete novou obloukovou čáru po kouscích pásky. Pokuste se nakreslit co nejhladší křivku. Nakreslete další ½ palce čáru nad obloukem a označte ji jako čáru řezu. To bude sloužit jako vaše ½ palce přídavek na švy.

Krok 6: Stříhání a šití

Odřízněte oblouk látky a podložte ji tak, aby vyhovovala vzoru. Nezapomeňte přidat další délku pro lemování a korunu závěsu. Boční a spodní lem závěsu k sobě sešijte přeložením a zažehlením okrajů. Spusťte látku pod šicí stroj, abyste zajistili záhyby. Udělejte kapsu na tyč a přišijte látku na místo.

Krok 7: Zavěšení

Jsme v posledním kroku v učení, jak vyrobit závěsy pro okna s půlměsícem. Protáhněte závěsy kapsy na prut skrz tyč a zavěste je na držák. Upravte závěs tak, aby dokonale seděl na tyči. Měl by tam být návod, jak tyč zavěsit, záleží na výrobci.

Shrnutí

Jedná se o jednoduchý prutový kapesní závěs, který dokáže dokonale orámovat tato půlměsícová okna. Nemusíte však vždy sáhnout po zakřivených závěsech. Ve skutečnosti můžete také experimentovat se zakřivenými žaluziemi a žaluziemi nebo záclonami, abyste okořenili vzhled.

Celkově vědět, jak vyrobit závěsy pro okna s půlměsícem, je odrazovým můstkem k nalezení všech druhů ošetření oken. Ty jsou zásadní pro dotvoření estetiky interiéru vašeho domova. Koneckonců, okna a závěsy mohou opravdu dotknout konkrétního designu.