7 jednoduchých kroků, jak opravit polici poškozenou vodou pod dřezem

Pokud hledáte článek o tom, jak opravit vodou poškozenou polici pod dřezem, přišli jste na správnou stranu internetu. Nabízíme rychlé a snadné kroky vhodné pro každého. Zmíníme několik tipů, jak se vyhnout stejnému problému na vaší poličce.

Proč voda poškozuje polici pod dřezem?

V této části článku máme seznam důvodů, proč došlo k poškození police z vašeho dřezu vodou. Zde jsou následující:

Nepodceňujte sílu vlhkého vzduchu

Nikdy nezanedbávejte přirozené působení vlhkého vzduchu, protože plísně a bakterie mohou začít růst v jejích tkaninových vláknech, i když je police namočená přímo do vody.

Netěsnost v odtoku dřezu

Úniky se obvykle vyskytují kvůli ucpání dřezu. Voda nemůže procházet odtokem, což znamená, že může v potrubích stagnovat.

Když dovnitř teče dostatek vody, může to způsobit tlak v potrubí, který může potrubí zatěžovat. Může to mít za následek malé zlomeniny a malé netěsnosti, které umožní úniku malého množství vody, která protéká odtokem.

Netěsnost ve spojení s faucetem

Vodovodní baterie z umyvadla musí být připojena k hlavním vodovodním linkám ve vaší domácnosti, a když spojení není tak pevné, může dojít k netěsnostem. Mohlo by dojít ke špatnému připojení, zrezivělé hadici, starému ventilu, opotřebenému těsnění nebo k mnoha dalším problémům, které mohou způsobit pomalé kapání.

Otázky, které byste si měli položit před obnovením

Před zahájením procesu obnovy police poškozené vodou musíte mít na paměti tři otázky:

 • Je vážně poškozen?
 • Co bude dražší, obnovit nebo vyměnit?
 • Převáží jeho sentimentální hodnota náklady?
 • Oprava poličky poškozené vodou pod dřezem

  Existují různé oblasti domu, kde byste mohli mít pod umyvadlem skříňku nebo poličku. Pokud potřebujete další pomoc, podívejte se na tuto příručku k upevnění pod vodou ponořených kuchyňských skříněk.

  Krok č. 1. Prázdná police

  Odstraňte všechny předměty uvnitř police. Potraviny uchovávejte uložené v plastových nebo skleněných nádobách.

  Hoďte cokoli do tašky nebo krabice. Rovněž budete muset z poličky odstranit ručníky a jiné přítomné látky a papírové zboží.

  Krok č. 2. Odstraňte vodu

  Vody se budete muset zbavit co nejvíce. Pokud to nebude opraveno hned, vsákne se do police a způsobí větší poškození vodou.

  K odstranění vody použijte silné ručníky nebo přikrývky. Otřete poličku a osušte hadry nebo ručníky, abyste se cítili dostatečně suchí na dotek.

  Krok č. 3. Vyschlá mokrá police

  Další věc, kterou musíte udělat, je začít sušit mokrou polici. Vyvarujte se používání domácích ventilátorů.

  Tato poškození schnutí desky trvá příliš dlouho. Pokud to neprovedete okamžitě, vaše police se s větší pravděpodobností rozpadne, než uschne.

  Pořiďte si k sušení velkoobjemový ventilátor nebo jakýkoli strukturální zvlhčovač. Pokud jej nevlastníte, můžete si vybavení půjčit v půjčovně.

  Polici vysušte asi na den dvěma až třemi ventilátory a zvlhčovačem. Poté zkontrolujte polici každé čtyři hodiny a v případě potřeby přemístěte ventilátor. Nezapomeňte sušit také pod a za poličkou.

  Krok č. 4. Opravte polici poškozenou vodou

  Předpokládejme, že voda delaminovala části police. V takovém případě budete muset použít svorku a tesařské lepidlo k rozetření mezi delaminovanými vrstvami police.

  Pomocí svorek jej přitlačte zpět k sobě. U nabobtnalých polic přišroubujte desky jako výztuhy, aby se mohly narovnat. Po zaschnutí můžete rovnátka nakonec odstranit.

  Krok č. 5. Vyměňte poškozený pod policí dřezu

  Pokud je vážně poškozený, poslední možností, kterou musíte udělat, je vyměnit jej. Voda oslabuje tesařské lepidlo, protože dřevotřískové desky se častěji rozpadají než masivní dřevo.

  Jakmile se tyto rozpadnou, žádné množství lepidla toto poškození neopraví. Jedinou možností je odstranit poškozenou polici a nahradit ji novou sadou.

  Krok č. 6. Vyčistěte vodní skvrny

  K odstranění skvrn od vody použijte kyselinu šťavelovou. Nejprve však budete muset zbrousit povrch police.

  Smíchejte kyselinu šťavelovou s vodou. Vždy dodržujte pokyny uvedené na štítku.

  Pořiďte si štětec, kterým nanesete roztok na potřísněnou polici a necháte zaschnout; natřít to dvakrát. Když skvrna zmizí, neutralizujte kyselinu a umyjte polici směsí půl šálku galonu vody a jedlé sody. Jakmile je hotovo, opláchněte jej čistou vodou.

  Krok č. 7. Dezinfikujte a zbavte zápachu

  Existují tendence, že se plísně a pachy mohou časem vyvinout. Otřete polici roztokem jednoho šálku bělidla na galon čisté vody.

  Zabije bakterie a zmizí zápach. Chcete -li odstranit silný zápach, otevřete okna, v noci posypte polici jedlou sodou a ráno vysajte.

  Závěr

  Jsme rádi, že vás až do tohoto bodu uvidíme, jak opravit vodou poškozenou polici pod dřezem. Není to tak těžké, že? Je to vlastně něco podobného jako oprava spodní skříňky pod umyvadlem.

  Předpokládejme, že škoda je příliš velká na to, abychom ji zvládli sami. V takovém případě by bylo nejlepší zavolat odborníka, aby se předešlo dalším škodám.