7 DIY tipů, jak vyrobit závěsy s průchodkami

Takže kluci, vím, že mnozí z nás milují závěsy s průchodkami, ale zůstali jsme s výzvou si je vyrobit. Nebojte se; v tomto zápisu budu diskutovat o metodách krok za krokem, jak vyrobit závěsy s průchodkami.

Jak vy i já víme, průchodky dodávají každému závěsovému panelu eleganci a jedinečnost. Průchodky mohou být pravděpodobně drahé ve srovnání s konvenčními závěsy.

Měli byste vědět, že přidání průchodky k záclonám nebo domácím záclonám z obchodu je stejně snadné jako ABC. Nemusíte být profesionál. Zvládnou to i začátečníci.

Zkrátka, abyste měli dobře ušitou průchodku na zácloně, musíte mít průchodku. To usnadňuje přidávání a šití průchodek a dalšího příslušenství.

Jak vyrobit závěsy s průchodkami ve 3 jednoduchých krocích

Krok č. 1: Shromážděte materiály

Prvním krokem, jak vyrobit závěsy s průchodkami, je zajistit, že máte připravený veškerý potřebný materiál. Materiály můžete snadno zakoupit v jakémkoli místním obchodě se závěsy nebo v železářství. Můžete také nakupovat online z jakéhokoli renomovaného e-shopu.

Budete potřebovat:

 • Železo
 • Odpovídající vlákno
 • Přizpůsobení šití
 • Špendlíky
 • Sada průchodek: Plastová průchodka
 • Průchodková páska
 • Závěsový panel
 • Nůžky

Průchodkovou pásku můžete snadno zakoupit v jakémkoli obchodě se závěsy/látkami nebo na e-shopu. Průchodkové pásky se prodávají ve dvorech. Při výběru množství yardů zvažte, jak chcete, aby vaše záclony vypadaly. Pokud chcete, aby vaše záclony vypadaly velké, budete potřebovat více průchodek.

Měli byste se ujistit, že průchodka, kterou kupujete, odpovídá průměru otvorů na průchodkové pásce. Tohle je velmi důležité.

Krok č. 2: Proveďte měření

Dalším krokem, jak vyrobit závěsy s průchodkami, je provést měření. Před umístěním průchodek na panel zkontrolujte rozměry vašeho okna, zda nejsou závěsy.

Měření by mělo být 8 palců dlouhé, pokud vyrábíte závěsový panel. Tím se přizpůsobí další záhyby, které budete potřebovat k podpoře průchodek.

Poznámka: Při měření byste měli vzít v úvahu přídavek lemu a výšku závěsu.

Krok č. 3: Složení panelu

V dalším kroku budete muset udělat záhyb záclonového panelu. Nyní složte horní část každého závěsového panelu o 4 palce a poté jej zatlačte na místo.

Krok #4: Přidejte pásku s průchodkou

Dalším krokem, jak vyrobit závěs s průchodkami, je přidat průchodkovou pásku. Nyní umístěte průchodkovou pásku do středu podél 4palcového dvojitého přehybu a poté ji přišpendlete. Ujistěte se, že to děláte od poloviny mezi otvorem, abyste se vyhnuli jakýmkoli otvorům na okraji.

Krok č. 5: Řezání

Dalším krokem, jak vyrobit závěs s průchodkami, je vyříznutí otvorů. K řezání látky můžete použít nůžky nebo jakýkoli jiný řezací materiál.

Krok #6: Přidejte průchodky

V tomto kroku pak přidáte průchodky. Chcete-li to provést, měli byste umístit střed obou průchodek do otvoru v přední části záclony a na zadní straně byste také měli umístit hrotovou stranu průchodky přes střed. Poté byste měli stisknout dolů pro dokončení.

Krok č. 7: Zavěste závěs

Posledním krokem, jak vyrobit závěs s průchodkami, je zavěšení. Po přidání průchodek použijte šicí stroj k dokončení práce. Často nemusíte používat šicí stroj. Poté závěs zavěste, až bude vše upevněno. Můžete si užívat svůj závěs.

Jak daleko umístím průchodky na záclony?

Za prvé, standardní prostor mezi průchodkami je 6 palců ve středu.

Změřte a označte střed panelu záclony a označte si rozteč průchodek, než začnete látku stříhat, abyste se ujistili, že se vám tato vzdálenost líbí.

Pro první a poslední průchodku k zavěšení závěsu na zeď můžete stále použít vzdálenost 6 palců.

Jakou velikost tyče mám použít pro závěsy s průchodkou?

O ¼ palce větší průchodka bude hladce a volně klouzat po jakékoli záclonové tyči. Pokud však používáte průchodku 1 ⅝ palce, měli byste použít tyč o průměru 1 ⅜ palce pro hladké a volné klouzání.

Jak mohu zavěsit závěsy bez použití tyče?

Existuje několik způsobů, jak můžete závěsy zavěsit pomocí průchodek. Obsahují:

 • Pomocí lana
 • Klipy na nehty
 • Čalounické cvočky
 • Háčky
 • Měděné trubky
 • Sportovní vybavení 
 • Větve stromů

Mohu použít kroužek na záclony s průchodkami?

Spony na závěsy odvádějí dobrou práci při použití s ​​plochými panely. Můžete je také použít se závěsy na tyče, pokud se tak rozhodnete. Panelové průchodky však často potřebují záclonové kroužky, které mohou proklouznout a otevřít průchodky a uzavřít průchodku.

Jak změřím šířku závěsů s průchodkou?

K měření šířky vašich průchodkových závěsů budete potřebovat:

 • Kalkulačka
 • Páska
 • Záclonová tyč
 • Instalační nástroje

Krok č. 1: Změřte oba středy průchodky.

Změřte a poznamenejte si čísla.

Krok č. 2: Dále zavěsíte záclonovou tyč, kterou budete používat, na zeď.

Krok č. 3: Nyní budete muset určit počet míst, která má obálka pokrýt. Pokud chcete, aby pokrývala více prostoru, možná budete potřebovat více záclon.

Krok č. 4: Nyní budete muset dostupné místo vynásobit 1,5 palce. To je pro typický průchodkový závěsový panel a poskytne plnost.

Závěr

Průchodky jsou ve středu od sebe vzdáleny asi 6 palců. První a poslední průchodka se vkládá do prostoru potřebného pro návrat k a před okno. Doufám, že při čtení tohoto zápisu jste se naučili, jak vyrobit závěsy s průchodkami