6stupňový průvodce, jak snadno opravit vodou poškozenou barvu na zeď

Proměňuje voda váš prostor v unavený a nemilovaný prostor? Zde je návod, jak opravit vodou poškozenou barvu stěny v šesti jednoduchých krocích. Určitě si můžete vrátit pohodlí a estetiku svého domova.

Vlhkost vody může v průběhu času poškodit barvu stěny a způsobit její bublinkování, odlupování a odlupování. Je to tak frustrující situace, že byste nikdy nechtěli, aby se to stalo. Pokud to zažijete, nebojte se, protože jsme vás dostali!

6 kroků k opravě vodou poškozeného nátěru na stěnu

Zde je postup krok za krokem k opravě poškozené zdi ve vašem domě.

Krok č. 1. Vyčistěte oblast

Před zahájením jakéhokoli projektu je důležité nejprve vyčistit oblast poškození. K dobré koupeli můžete použít vlhký hadřík a mýdlo. Po vyčištění věnujte této oblasti dostatek času na zaschnutí.

Krok č. 2. Oškrábejte odlupující se a odlupující se barvu

Když oblast zaschne, je načase odstranit ze zdi všechny odlupující se, odlupující se a bublající barvy. To má vyhladit povrch pro přelakování, takže zajistěte, aby nezanechal žádný poškozený nátěr.

Jakmile bude škrábání těžké, přestaňte. Místo toho použijte drátěný kartáč k odstranění zbývajících nečistot. Tato část je zábavná, takže si ji raději užijte, než abyste se stresovali.

Krok č. 3. Použít výplň

Pojďme vaši zeď vyhladit a připravit na novou barvu. Nožem na tmel pokryjte oblast restaurování dřevěným tmelem. Ujistěte se, že aplikujete za okraje poškození.

Chcete -li udělat jednoduchý trik, ohněte při aplikaci výplně nůž na tmel. To vytváří hladší a rovnoměrný povrch a usnadňuje rozmetání. Počkejte několik hodin, než výplň zaschne, než přistoupíte k dalšímu kroku.

Krok č. 4. Brousit povrch

Tato část je ošidná. Budete muset mít vynikající kontrolu nad svou silou. Příliš tvrdé broušení povrchu by vás mohlo dostat až ke dřevu, zatímco příliš měkké broušení nezpůsobí vyhlazení oblasti.

Aby byly věci efektivnější, používejte papír s jemným vláknem. Také se ujistěte, že brousíte, dokud není výplň na stejné úrovni jako stará vrstva (y) barvy ve zdi.

Krok č. 5. Naneste tmel nebo základní nátěr na vodní bázi

Tento krok plně připraví stěnu na aplikaci barvy. Pro vnitřní povrchy se doporučuje základní nátěr na vodní bázi. Nejlepší je to aplikovat před nanesením barvy.

Krok č. 6. Překreslete oblast

Jakmile bude vaše zeď plně připravena-čistá, opatřená základním nátěrem a chráněna před možným poškozením vodou v budoucnosti-nyní je čas aplikovat tolik žádanou barvu. Není snadné sladit novou barvu se starou, jak barva postupem času mizí. V takovém případě se můžete jen rozhodnout znovu natřít celou zeď čerstvou.

Pokud chcete méně starostí, můžete použít odlupovací a lepicí odnímatelnou barvu. To vám ušetří námahu při natírání, tmelení a dalších přípravných přípravcích. To bude snazší a zabere to méně vašeho času, což vám umožní užít si nové stěny co nejdříve.

Výsledek bude mluvit sám za sebe. Vaše nemilovaná a unaveně vypadající zeď je nyní opět útulná a svěží jako nová.

Jak efektivně odstranit vlhkost ze stěn po poškození vodou

Jakmile se vlhkost dostane mezi vaše stěny a barvy, není tak jednoduché se jí zbavit. Vaše stěny se mohou zdát suché, ale nikdy si nebudete jisti, takže byste měli udělat extra míli.

Při sušení stěn urychlete proces otevřením dveří a oken vašeho domova. Můžete také použít ventilátory k nasměrování vzduchu směrem k mokrým stěnám.

Skvělým pomocníkem budou také odvlhčovače. Odstraní vlhkost ze vzduchu, což udělá totéž s mokrými stěnami. Chcete -li katalyzovat proces odpařování, můžete také zkusit odstranit základní desky a lišty, aby do nich nevnikla vlhkost.

Je v pořádku jen malovat přes odlupující se barvu?

Malování obvykle vyžaduje další kroky k přípravě. Před použitím základního nátěru a barvy budete muset nejprve nanést plnivo.

Když se však na malé ploše povrchu objeví jen třískající nebo odlupující se barva, můžete poškozenou barvu jednoduše otřít, natřít a natřít. To je možné, pokud jsou okraje poškozené oblasti stále stabilní.

Závěr

Zima přináší vlhkost spolu s větrným a vlhkým počasím. Když se zabalíte do deky a užíváte si náladu, může do vašich zdí proniknout také vlhkost a poškodit její krásný nátěr. Při sledování televize si všimnete, že začíná bublat, vločkovat a odlupovat se.

Naštěstí se naučíte, jak opravit vodou poškozenou barvu stěn, snadné pomocí pouhých šesti jednoduchých kroků. Odpusťte si, že jste příliš pohlceni pohodlím chladného počasí. Vaše stěny se jistě během chvilky vrátí do svěžího a pohodlného stavu.