6stupňový průvodce, jak snadno opravit povrchovou úpravu dřeva poškozeného vodou

Voda může zničit váš dřevěný povrch, pokud zůstane sama, a abyste se postarali o přetrvávající poškození, musíte znát naše kroky, jak opravit vodou poškozený povrch. Povrchová úprava dřeva může být jako barva, lak, lak a mnoho dalších, ale to vše může nakonec skončit poškozením vodou.

Voda ničící povrchovou úpravu dřeva je něco, co nechcete zažít. Vidět na nábytku hladký a lesklý povrch je příjemné vidět a toužíte si ho uchovat tak dlouho, jak jen můžete. Jsou však chvíle, kdy se vám to na chvíli nedostane do očí a nikdy nevíte, kdy už to voda poškodila.

Když k tomu dojde, musíte začít přemýšlet o záchraně dřevěného nábytku před jeho zánikem. Znalost několika dovedností a triků při opravách vám může pomoci v obtížné situaci, proto jsme vám poskytli šest kroků, jak opravit povrchovou úpravu dřeva poškozenou vodou sami.

Kroky k opravě povrchové úpravy dřeva

Poškození dřevěného nábytku a stěn vodou může být děsivé a totéž platí pro povrchovou úpravu dřeva. V tomto tutoriálu jsme poskytli kroky, jak opravit povrchovou úpravu dřeva poškozenou vodou vlastními silami.

Krok č. 1. Sušení

Než začnete s opravou, je lepší povrch povrchové úpravy dřeva poškozeného vodou vysušit. Dřevěný povrch můžete vysušit hadříkem nebo na slunci. Pokud nyní není k dispozici sušení na slunci, je lepší umístit jej do místnosti s dobrým větráním a sušit na vzduchu.

Krok č. 2. Posouzení

Po důkladném vysušení povrchu dřeva musíte nyní prozkoumat a posoudit samotné dřevo. Zkontrolujte, zda kromě povrchové úpravy dřeva nejsou jiné části, které voda poškodila. Hledejte známky poškození vodou, jako jsou plísně nebo plísně a skvrny.

Posouzení hloubky poškození a jeho šířky vám pomůže plně dokončit opravu. Také vám pomůže vyhnout se opakování stejné opravy kvůli některým nezaškrtnutým oblastem.

Krok č. 3. Písek

Nyní, když jste provedli vyhodnocení poškození, můžete nyní začít poškozený povrch strhávat. Vodu poškozenou vodou můžete roztrhat broušením. Začněte od hrubšího zrna k hladšímu.

Broušení také odstraní nečistoty a drsné povrchy ve dřevě a může vám také pomoci v pozdější části opravy. Brouste, dokud není povrch připraven k restaurování. Po broušení otřete prachové částice a jiné nečistoty a pokračujte následujícím postupem.

Krok č. 4. Naneste olej na nábytek

Po dokončení procesu broušení je čas nanést trochu nábytkového oleje. Aplikace nábytkového oleje vám pomůže obnovit dřívější barvu a lesk vašeho dřeva. Tento proces přeskakují hlavně ostatní, ale to výrazně zlepší vaši opravu o značnou rezervu.

Olej naneste hadrem nebo hadrem a otřete jej na povrch dřeva. Čerstvě naolejovaný povrch vysušte na vzduchu a počkejte, až zaschne, než budete pokračovat.

Krok č. 5. Naneste zvlhčovač

Abyste zabránili opakování stejného poškození vodou, je lepší provést vodotěsnou úpravu a tlumič. Na povrch dřeva naneste zvlhčovač dřeva. Zvlhčovač dřeva pomůže zablokovat barvu dřeva a zabrání prosakování vody.

Otřete zvlhčovač po celém povrchu dřeva. Nenechávejte za sebou žádná místa. Poté počkejte, až úplně zaschne.

Krok č. 6. Dokončit

Nyní přichází poslední část opravy, která spočívá v nanesení nové povrchové úpravy na váš dřevěný povrch. Použijte svůj výběr povrchové úpravy dřeva, ať už je to lak, barva nebo leštidlo na dřevo. Při používání přísně dodržujte pokyny dodané spolu s výrobkem, aby byla zajištěna dokonalá povrchová úprava.

Kolik stojí oprava povrchové úpravy dřeva?

Náklady na opravu povrchové úpravy dřeva poškozené vodou budou nakonec záviset na rozsahu poškození. Povrchové úpravy dřeva jsou relativně levnější ve srovnání s opravami samotného dřeva. V některých nešťastných případech se budete muset vypořádat s obojím.

Při výběru typu povrchové úpravy, se kterou se potýkáte, je třeba vzít v úvahu také další náklady. Čím kvalitnější je povrchová úprava, kterou chcete během opravy vyměnit, tím bude nákladnější.

Pokud nevíte, co dělat, je tu také otázka najímání profesionála, který za vás udělá práci. To je důvod, proč vědět, jak provést opravu a vybrat vhodný materiál sami, vám může ušetřit značné množství peněz.

Závěr

Povrchovou úpravu dřeva poškozeného rybářskou vodou lze snadno provést, pokud znáte kroky, jak opravit povrchovou úpravu dřeva poškozeného vodou.

Dřevo je náchylnější k poškození vodou, protože absorbuje vodu než jiné druhy materiálů. Povrchová úprava dřeva je v podstatě první, která je v kontaktu s potenciálním zdrojem poškození vodou. Proto se rychle stávají oběťmi poškození vodou.

Vědět, co musíte udělat, když se to stane, je prospěšné a ušetří vám to spoustu času, úsilí a peněz. Oprava a prevence opakování stejného problému je něco, co byste jako majitel domu měli udělat.