6stupňový průvodce, jak snadno odstranit plíseň z vnitřních stěn

Plísně jsou skutečnou nepříjemností pro pohodu vašeho domova. Naštěstí existují relativně snadné způsoby, jak odstranit plíseň z vnitřních stěn a dokonce bránit jejich šanci na rozvoj. Kromě nepříjemných následků růstu plísní na vašich zdech a dokonce i v blízkosti nábytku nebo domácího nádobí mohou nahromaděné formy představovat riziko pro zdraví vaší rodiny.

Částice zápachu plísně mohou vyvolat stavy rodinných příslušníků, kteří mají podkladové astma, alergii na kůži a jiná onemocnění dýchacích cest nebo imunitní nedostatečnosti. Odstranění plísní z vnitřních stěn však může být kutilský úkol, vzhledem k tomu, že už poměrně dlouho nesedí ve vašich skříních.

V takovém případě budete chtít kontaktovat odborníka a získat odbornou pomoc. Tento článek vás prozkoumá, jak odstranit tuhé formy, aniž byste zcela potřebovali ruce odborníka.

Jaké jsou možné příčiny plísní uvnitř zdi?

Předpokládejme, že nepoznáte viníky růstu plísní ve vaší zdi. V takovém případě možná budete chtít ověřit na následujících náznakech, že ve vašem interiéru rostou plísně.

Nejprve můžete mít podezření na únik vody způsobený zaplavením nebo prasknutím vodovodního potrubí. Voda mohla prosáknout na vaše stěny a spustit množení houbových bakterií a žít z vašich vnitřních stěn.

Horší je růst plísní, vaše struktura stěny může také trpět vážným poškozením vodou. Pokud se někdy setkáte se stejným, není třeba se obávat, protože existují také způsoby, jak opravit cementovou zeď poškozenou vodou.

Druhým možným viníkem je vlhká oblast, ve které stojí vaše zdi. Plísně pronikají do vlhkých oblastí a zdá se, že milují zapařené prostředí. Vysoká vlhkost, netaktně spojená špatným větráním, může také způsobit růst plísní na vašich vnitřních stěnách.

Kroky k odstranění forem ze zdí

Nyní přejdeme k samotné fázi odstranění formy z vašich vnitřních stěn.

Krok č. 1. Identifikujte viníka a opravte ho

Primárním krokem, který musíte během odstraňování plísně provést, je identifikovat příčinu plísně. Na základě odborníků je klíčem k zastavení a prevenci plísňového moru.

Chcete -li tento postup, budete chtít kontaktovat odborníka na opravy forem, abyste snadno našli a vyřešili příčinu tvrdohlavého růstu plísní.

Pokud však místo toho najdete viníka pozitivně, můžete zkusit tyto způsoby:

 • Řezání nebo bourání značné části z různých částí vaší sádrokartonové desky
 • Cítíte zatuchlý, zemitý zápach, který jako by vycházel z vaší zdi
 • Kontrola problému s vlhkostí v jiných oblastech vašeho domova

Při řezání části ze zdi dodržujte základní bezpečnostní opatření. Vizuálně můžete také rozeznat různé druhy forem podle jejich barvy.

Krok č. 2. Zkontrolujte, zda je poškození v rozsahu rozsáhlé

Po vyhledání zdroje plísně zjistěte, zda je napadení plísní rozsáhlé nebo se výrazně rozšířilo.

Pokud usoudíte, že se plíseň nerozrostla a že ji můžete odstranit sami, pokračujte dalšími kroky.

Krok č. 3. Připravte si potřebné vybavení a materiál

K zabíjení plísní budete potřebovat následující:

 • Gumové rukavice, ochranná maska ​​
 • Bělidlo a vodní roztok
 • Odstraňovač skvrn od plísní
 • Kbelík
 • Štětec, štětec
 • Interiérová barva a základní nátěr

Krok č. 4. Vyhoďte silně tvarované věci

Než skutečné formy zabijete, možná budete muset strhnout a vyměnit silně tvarované konstrukční šrouby, trámy nebo izolaci uvnitř zdí. V této situaci je nutné vyhledat odborníky o pomoc při jejich odstranění a výměně.

Plíseň možná bohužel zasáhla váš ventilační spotřebič, například klimatizační jednotku. V takovém případě můžete vyzkoušet další sadu jednoduchých způsobů, jak odstranit plísně z AC cívky.

Krok č. 5. Vydrhněte roztokem bělidla a vody

K čištění formy z vnějšího a některých vnitřních povrchů stěn přimíchejte jednodílné bělidlo do třídílné vody v kbelíku. Před drhnutím formy a plísní noste ochranné vybavení. Zajistěte úplné odstranění všech plísní.

Krok č. 6. Nechte uschnout na vzduchu

Otevření oken a nechání vzduchu prolínat oblast umožní vyčištěný povrch zaschnout.

Mohu malovat na ošetřenou zeď poškozenou stěnou?

Je to pravděpodobně vaše otázka po dokončení fáze odstraňování plísní, a ano, můžete dezinfikovat stěny pomocí barvy s přísadami odolnými proti plísním.

Nejlepší je použít zapouzdřovací základní nátěr a barvu, aby se zabránilo růstu houbových vlastností na povrchu dřeva. Před zapouzdřením však zajistěte, aby bylo dřevo zcela vysušené.

Následná péče o stěny zničené plísní

Kromě aplikace protiplísňového základního nátěru a barev budete také chtít zachovat následující způsoby kontroly a prevence růstu plísní uvnitř stěn:

 • Používání odvlhčovačů v místnostech, jako jsou sklepy, aby se zabránilo vlhkosti
 • Použití filtrů HEPA v ohřívači, aby se zabránilo opětovnému růstu plísní
 • Pravidelná kontrola vysoce rizikových oblastí z hlediska možného zdroje plísní
 • V případě potřeby otřete vlhké oblasti ve sprše

Závěr

Způsoby, jak odstranit plíseň z vnitřních stěn, může být náročné, zvláště pokud řešíte závažný problém s plísní. Pokud však váháte, zda to udělat sami, můžete se vždy spolehnout na odborníky na kontrolu a odstranění stěn formy.