6 základních kroků, jak snadno opravit stůl poškozený vodou

Vlhkost může zničit váš stůl, ať už je vyroben z kamene, mramoru, terasy nebo dřeva. Proto je důležité naučit se opravovat stůl poškozený vodou.

Pamatujete si, když vám matka řekla, abyste si pod sklenici dali tácek? Lidi, je to přátelská připomínka, jak to udělat. Kondenzují chladné nápoje a ty malé kapičky potu stékají na povrch stolu.

Opravy mohou vyžadovat spoustu práce a času. Oblékněte si tedy garážové kalhoty, abyste si stůl rozdělili, vyčistili a vyleštili. Zjistěte, zda můžete také získat pojistné události!

Účinky nábytku narušeného vodou

Kombinace horkého dne a studených nápojů je příčinou vodních kroužků nad stolem. Tato jednoduchá událost může způsobit změnu barvy, skvrny a škrábance. Vezměte na vědomí, že uvnitř nábytku může proudit voda.

Mluvte o otravném napadení plísní, mohou si také pohrát s majetkem. Nitě podobné nitě zvané hyfy se budou plazit po celém povrchu a vypadat. Vypadají jako napodobeniny malých bílých pampelišek, ale jen s podivným zápachem.

Představte si to, jaro právě začalo a váš dům byl ponořen do záplav. Zjevným znakem, kterého byste si všimli, je, že dřevo ochabuje. Protože jsou šrouby a spoje nasycené vodou, nejsou tak pevné jako dříve.

Před přípravou nástrojů musíte znát rozsah poškození. Pokud si myslíte, že je to daleko za přepracováním, je na čase se rozloučit se svým drahocenným psacím stolem.

6 kroků k přepracování vašeho stolu poškozeného vodou

Krok č. 1. Posoudit typ poškození vodou

Pokud je to způsobeno zaplavenou vodou, existuje šance, že do vašeho stolu pronikly splašky. Podle institutu inspekce, certifikace čištění a restaurování existují tři kategorie poškození vodou.

První kategorie spadá pod „čistou vodu“. Vodovodní potrubí může prosakovat dovnitř stěn. Je dobré poznamenat, že nepředstavují žádné zdravotní riziko.

Druhá kategorie je přejmenována na „greywater“. To znamená, že ve vodě jsou přítomny kontaminující látky, například chemikálie, které nejsou vhodné ke konzumaci. Třetí kategorie představuje „černou vodu“ nebo odpadní vodu, která vám poskytne dost nechutných pocitů.

Druhá a třetí kategorie je nebezpečná pro vaše zdraví. Pokud se tedy jedná o typy poškození vodou, které váš stůl má, buďte při opravách opatrní.

Krok č. 2. Vezměte si stůl na opalování

Vysoká vlhkost vzduchu způsobuje více bouřek, a pokud žijete v nízko položených státech, můžete se potýkat se záplavami.

Opalujete se pokaždé, když vyrazíte na dovolenou s přáteli nebo rodinou. Tentokrát však vezmete svůj vodou poškozený stůl na dobře větrané místo, kde se usuší.

Nejlepší by bylo, kdybyste jej vystavili přímému teplu. Jakákoli vlhkost se odpaří, a tím nenaruší pracovní proces.

Krok č. 3. Odstraňte plíseň ze dřeva

Houby jsou nejen nepříjemné pro oči, ale také pro nábytek. Houby mohou měnit chemické a fyzikální vlastnosti struktury, konkrétně dřevokazné houby. Připravte si tedy kbelík s teplou vodou, pracím prostředkem a bělidlem.

Naplňte kbelík do poloviny vodou a nalijte tam asi dva šálky bělidla. Přidejte také prací prášek. Jen míchejte, dokud se vše důkladně nespojí.

Nyní je čas vytáhnout čisticí kartáček. Ponořte jej nejprve do kbelíku a poté vydrhněte povrch stolu. Drhněte, dokud není vidět plíseň.

Krok č. 4. Přineste více čisticích řešení

Voila, plísně a plíseň jsou pryč. Jste připraveni odstranit skvrny od vody a jakékoli zabarvení. Vytvořte si svého domácího umělce vytvořením domácího čisticího roztoku.

Nejprve v míse smíchejte dva díly vody, jednu lžíci jedlé sody a jeden díl destilovaného octa. Důkladně promíchejte.

Do roztoku namočte hadřík z mikrovlákna. Vodní skvrnu jemně vetřete proti směru hodinových ručiček nebo ve směru hodinových ručiček. Pokračujte v tření povrchu, dokud nezůstane zbarvení.

Krok č. 5. Proveďte minimální opravy

Stolní nábytek se někdy nadýmá kvůli poškození vodou. Zde budete potřebovat jehlu, vlhký hadr a železo. Nezapomeňte si noviny ve spodní části stolu.

Pomocí jehly strčte bublinu a vytvořte malé otvory. Dále navlhčený hadr položte na oteklé místo. Nezapomeňte hadr vyždímat, aby nebyl příliš kapavý.

Předehřejte žehličku na nízkou teplotu a vložte ji přes mokrý hadr. Umožňuje zploštění bubliny.

Krok č. 6. Leštění stolu

Desku stolu obrouste brusným papírem. Pokud jsou škrábance a kaz horší, než se očekávalo, můžete použít brusku.

Brouste jej, dokud nebude vymazán veškerý starý dřevěný povrch. Dále si pořiďte štětec a směs na leštění dřeva.

Leštění vašeho stolu mu dodá nejen lesklý a nový vzhled, ale také ho ochrání před prachem. Dávejte pozor, abyste to příliš nevyleštili, jak naznačují odborníci z oboru. Stačí dostatečně natřít a můžete vyrazit.

Závěr

Domácí oprava může být náročný úkol. Skvělá věc je, že nebudete muset volat dodavatele za příplatek, protože jsme vás dostali zády tím, že vás naučíme, jak opravit stůl poškozený vodou.