6 úžasných kroků, jak zavěsit průhledné závěsy různými způsoby

Vrstvení, panely, přidávání okenních šátků, oblékání, vzhled s ohrnutým okrajem a mnoho dalších jsou jen některé z různých způsobů, jak zavěsit průsvitné závěsy. Nemusí jít ani do vašich oken. Zavěste je na rám elegantních dveří nebo jako luxusní dekoraci pro vaši postel s nebesy. Existuje spousta nápadů, jak zavěsit průhledné závěsy různými způsoby. Některé z nich probereme v tomto článku.

Průsvitné závěsy vyrobené z hedvábí, bavlny, šifonu a dalších lehkých materiálů jsou pravděpodobně některé z nejuniverzálnějších typů látek. Jakmile se naučíte, jak zavěsit průhledné závěsy různými způsoby, zjistíte, jak krásné a praktické ve skutečnosti jsou.

Co jsou průsvitné závěsy?

Průsvitné závěsy známe jako neuvěřitelně lehké a všestranné materiály. Nabízí měkký kryt na okna, terasové dveře, postele s nebesy a mnoho dalších. Přidání páru průsvitných závěsů do vašeho domova je jedním z jistých způsobů, jak dokončit tu jemnou a relaxační atmosféru, po které toužíte.

Možná, že je mezi majiteli domů populární, je poskytování vyváženého soukromí a stylu. Ale jak přesně designéři interiérů začlení tak tenké a lehké materiály a promění je v něco, co vypadá jako z časopisu?

Chcete-li vědět, jak zavěsit průhledné závěsy různými způsoby, můžete postupovat podle následujících kroků:

Krok 1: Vyberte hardware

Než se pustíme do složitějších návrhů záclon, budeme potřebovat základní hardware a postupy připevnění. Pořiďte si pěkný pár držáků (buď jednoduché nebo dvojité v závislosti na zvoleném designu), ozdobnou tyč, spoustu šroubů a vámi vybraný závěs.

Proveďte rozměry okna a rozhodněte se, kam chcete držáky nainstalovat. Přesné místo si snadno označíte tužkou a krejčovským metrem. Nezapomeňte také mít na paměti rozměry tyče. Nechcete, aby vzdálenost mezi vašimi držáky byla větší než přesná délka vašeho prutu.

Pořiďte si záclonu a vyberte si, jak ji chcete zavěsit. Můžete použít kapesní tyč ke snadnému provlékání látky skrz násadu, nebo si můžete zakoupit kroužky na záclony a špendlíkové háčky pro snadnou mobilitu látky. Kroužky vám umožní snadno otevřít a zavřít závěsy.

Základy máme vyřešené. Nyní můžeme přejít k designu. Jak můžeme zavěsit závěsy různými způsoby?

Krok 2: Vrstvy oken

První odpovědí na tuto otázku je práce s vrstvami. Jistě, šifon, bavlna nebo hedvábné závěsy vypadají dobře samy o sobě. Ale přidání vrstvy silnějších zatemňovacích závěsů rychle přemění toto elegantní a relaxační prostředí na sofistikovanou, teplou a útulnou atmosféru.

Chcete-li dosáhnout tohoto konkrétního vzhledu, pořiďte si dvojitý držák a dvě ozdobné tyče. Pověste světlou průhlednou záclonu blíže k oknu, zatímco silnější kus závěsu sedí na vnější štěrbině stojanu.

Vrstvení závěsů je skvělý způsob, jak dosáhnout stylu a soukromí. Silnější závěsy nechte ráno roztažené a dopřejte teplému slunci, aby rozzářil váš pokoj. Použijte na závěsy vázanky, aby byly ozdobnější.

Krok 3: Vytvořte panely

Vzhledem k tomu, že průhledné panely jsou relativně tenké, pověšení mnoha podobně vypadajících závěsů, které lemují všechna vaše okna, může způsobit, že místnost bude trochu nudná. To je důvod, proč je kombinace více panelů fantastický nápad, jak zvýšit toto krásné nastavení.

Na rozdíl od přidávání vrstev panely nepotřebují dvojitou konzolu. Můžete zavěsit a kombinovat více panelů jejich připevněním k jedné tyči. Umístěte různé průhledné panely vedle sebe a budete mít zasněnou, elegantní atmosféru, která vám poskytne i určité soukromí.

Krok 4: Okenní šátky

Dodejte svým oknům sofistikovaný a přímočarý rám pomocí průsvitných závěsů jako okenních šátků. Jakkoli to může znít hrozivě, šátky na okna se ve skutečnosti dají poměrně snadno stáhnout. Zavěste oba konce látky po stranách tyče.

Uprostřed ponechte značné množství látky, vytvoří měkkou křivku. Můžete jej ručně upravit, jak chcete. Experimentujte se symetrickými a asymetrickými vzory posunutím délek směrem k jednomu konci.

Tento styl nepokrývá celé okno. Neočekávejte příliš mnoho soukromí od zjevného nedostatku pokrytí. Nicméně, změnit to pomocí průhledné záclonové okenní šátky v swag typu vzhledu. Použijte dvojité držáky k zavěšení další sady průsvitných závěsů pro soukromí, zatímco posadíte šátek na okno v jeho přední části.

Krok 5: Volanty

Jak jsme již zmínili, průsvitné závěsy jsou skvělé pro drapérie, lupové závěsy a další úpravy oken. Omotejte ji kolem své dekorativní tyče jako lupu nebo nechte hedvábně hladkou látku splývat shora jako dlouhý okenní drapák.

Vyrobte si vlastní plisé a dodejte svým záclonám sofistikovaný vzhled. Dosáhněte elegantního designu interiérů a oken, která se objeví, pomocí lehkých a vzdušných průsvitných závěsů, které definitivně dokážou oživit interiér místnosti.

Krok 6: Vyhledejte další tipy pro návrh

Nikdo nikdy neřekl, že záclony jdou jen na okna. Proměňte svou obyčejnou postel s nebesy v luxusní útočiště, kde si můžete užít dobrý noční odpočinek. Vytvořte ve své ložnici relaxační atmosféru a proměňte svou běžnou postel v oázu zavěšením průhledného závěsu jako baldachýnu.

Okamžitě změní celkový vzhled designu. Pokud dáváte přednost jemnějšímu přístupu, můžete jako jednoduchou a elegantní kulisu použít i průsvitné závěsy. Zavěste nad čelo postele, aby dokonale rámovalo vaši postel.

Můžete jej dokonce kombinovat s řadou LED světel nebo lidověji označovaných jako pohádková světla. Jakmile se naučíte zavěšovat průhledné závěsy různými způsoby, proměňte svůj pokoj v úžasnou, relaxační a personalizovanou oázu. Vše, co potřebujete, je nějaké okenní kování, trocha trpělivosti a fantastická představivost.