6 snadných kroků, jak opravit vodou poškozený konektor sluchátek

Vylila se vám omylem voda na telefon? Nebojte se, protože zde jsou jednoduché způsoby, jak opravit vodou poškozený konektor sluchátek jako profesionál.

Když je konektor pro sluchátka mokrý, nechte jej okamžitě uschnout, aby se zabránilo dalšímu poškození telefonu. Pokud nevysušíte konektor sluchátek, může dojít ke zkratu ve vaší domácnosti a nemusí být nadále použitelný.

Kromě nabíjecího portu vašeho telefonu je konektor pro sluchátka vašeho telefonu jedním ze způsobů, jak se voda může dostat dovnitř vašeho mobilního telefonu a poškodit jej zevnitř. Aby byl telefon v bezpečí, je nezbytné, aby byl suchý.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak zabránit a vysušit vodou poškozený konektor sluchátek, pokračujte ve čtení tohoto článku.

Lze sluchátka poškozená vodou opravit?

Telefon, který není delší dobu vystaven vodě, lze stále opravit, proto je nejlepším způsobem, jak zachránit telefon, vyjmutí telefonu z místa, kde se voda rozlila nebo kde vám upadl.

Některé telefony však nejsou tak odolné, pokud jde o poškození vodou. Většina telefonů je slabá, pokud jde o vystavení vodě, ale některé nejsou tak náchylné k poškození vodou.

Chcete-li vědět, jaký typ telefonu lze opravit, když je poškozen vodou, zde je návod, jaký telefon lze opravit, když je poškozen vodou.

Co se stane, když vám navlhne konektor sluchátek?

Největší hrozbou pro váš telefon je vlhkost. Vlhkost může prosakovat vnitřkem vašeho mobilního telefonu a může mít nepříznivý dopad na obvod vašeho telefonu.

Jakmile je vlhkost uvnitř vašeho telefonu, může dojít ke zkratu, který nejen poškodí váš telefon obecně, ale může také ovlivnit další elektroniku uvnitř vašeho domova, pokud je telefon připojen k nabíječce.

Pokud voda uvízne na samotném konektoru pro sluchátka, může to způsobit, že váš telefon bude neustále v režimu sluchátek. A pokud to bude pokračovat, vlhkost bude prosakovat vnitřky vašeho telefonu a způsobí jeho další poškození.

Pokud si myslíte, že zdířka pro sluchátka není jediná věc, která je poškozená, a myslíte si, že může být poškozen mikrofon sluchátek, zde je návod, jak opravit vodou poškozený mikrofon sluchátek.

Jak se konektor pro sluchátka poškodí vodou

Existují různé způsoby, jak se váš konektor sluchátek namočí, ale zde jsou nejčastější důvody.

Důvod č. 1. Rozlitá voda na telefon

Někdy zažíváme nehody, při kterých vylijeme nápoje na stůl a během toho se naše telefony namočí. To je jediný způsob, jak se voda může dostat do konektoru sluchátek.

Vzhledem k tomu, že se tak děje většinou čirou náhodou nebo nešikovností, nelze pominout skutečnost, že jde o běžný scénář.

Důvod 2. Srážky

Ve dnech, kdy si zapomenete deštník doma a náhle zaprší, a vy nemáte jinou možnost, než proběhnout deštěm, může váš telefon zvlhnout a poškodit se vodou.

Kvůli změně ročního období neprší každý den, ale když prší a vy nejste připraveni, může dojít k poškození telefonu vodou.

Důvod č. 3. Sprchovat se s telefonem

Během této technologické éry je běžné mít telefon vedle sebe, ať děláte cokoliv. Takže vzít si telefon s sebou při sprchování není úplnou novinkou.

Když si vezmete telefon s sebou do sprchy, může to být pro váš telefon škodlivé. Vlhkost ze sprchy může prosakovat vnitřkem telefonu přes nabíjecí port nebo konektor pro sluchátka.

Jak se zbavit vody uvnitř konektoru pro sluchátka

Krok č. 1. Vypněte telefon

První věc, kterou musíte udělat, když zjistíte, že máte mokrý konektor sluchátek, je vypnout telefon. Je důležité vypnout telefon, abyste zabránili toku elektřiny z telefonu.

Krok č. 2. Vymažte telefon

Abyste se ujistili, že konektor sluchátek řádně vyschne, otřete jej vatovým tamponem nebo měkkým čistým hadříkem. Pomůžete tak svému sluchátkovému konektoru uvolnit většinu vlhkosti a zabráníte dalšímu poškození vodou.

Krok č. 3. Deionizujte sluchátka

Abyste se ujistili, že uvnitř konektoru sluchátek nejsou žádné zbytečné částice, můžete jej deionizovat destilovanou vodou.

Ano, zvlhčení telefonu je škodlivé, ale deionizace konektoru pro sluchátka zajistí, že uvnitř telefonu nebudou žádné částice, které by jej mohly poškodit, a kromě destilované vody nepoškodí vaše zařízení, pokud žádná prodloužená expozice.

Krok č. 4. Zatřeste sluchátkem

Po deionizaci konektoru sluchátek s telefonem lehce zatřeste tak, aby konektor směřoval dolů. Je třeba zajistit, aby uvnitř telefonu nezůstala žádná voda.

Zatřesením telefonu směrem dolů pomůžete odstranit vlhkost uvnitř a proces sušení bude mnohem rychlejší.

Krok č. 5. Vysušte konektor sluchátek

Chcete-li konektor sluchátek zcela vysušit, zkuste do něj foukat vzduch nebo jej osušte měkkým ručníkem. Ujistěte se, že vatovým tamponem nebo silikagelem vysušíte také vnitřek konektoru pro sluchátka.

Pomocí silikagelu absorbuje veškerou vlhkost zvenčí i uvnitř vašeho telefonu a zajistí, že bude vaše zařízení dobře vysušené a připravené k použití.

Krok #6. Zavolejte profesionálovi

Všechny výše uvedené kroky jsou některé léčebné postupy, které můžete provést ve svém domě, pokud je poškození vodou vážnější a výše uvedené kroky nepomohly vyřešit váš problém, můžete se rozhodnout kontaktovat zákaznický servis vašeho zařízení.

Vyhledání odborné pomoci k vyřešení problému s poškozením vodou pomocí vašeho zařízení je jedním z optimálních způsobů, jak opravit telefon.

Závěr

Poté, co jste si přečetli celý článek, jste nyní získali znalosti o tom, jak opravit vodou poškozený konektor sluchátek. Použijte tyto znalosti k vyřešení problémů s opravou konektoru pro sluchátka.