6 snadných kroků, jak odstranit plíseň z venkovních polštářů

Venkovní nábytek je vysoce náchylný k plísním. Pokud máte plíseň na venkovním nábytku, kroky k odstranění plísní z venkovních polštářů jsou následující: připravte si materiály, okartáčujte spory, očistěte houby a skvrny a poté polštář dezinfikujte.

Kroky k odstranění plísní jsou jednoduché a snadno sledovatelné. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli vše, co je třeba vědět o čištění plísní z polštářů.

Kroky k odstranění plísní z venkovních polštářů

Mildewis je druh plísně, která roste plochá místo fuzzy jako jiné běžné plísně. Jako takové mohou být kroky k hubení plísně také účinné při hubení plísní, které rostou vedle ní.

Krok č. 1. Připravte si materiály

Nejprve si budete muset připravit ochranné prostředky, které vám umožní houbu bez obav očistit. Pár brýlí, gumové rukavice a obličejová maska ​​by vás mohly ochránit před spórami.

Pokud si nejste jisti, jakou masku nosit, podívejte se na tento příspěvek, který odpovídá na otázku: „Jaký druh respirátoru potřebuji na plísně“.

Pak budete potřebovat kartáč nebo koště, hadr nebo houbu a lahvičku s rozprašovačem. Chemikálie nebo čisticí roztoky, které budete používat, závisí na typu polštáře a metodě, kterou chcete použít.

Krok č. 2. Připravte si polštář

Pokud na vašich polštářích náhodně vyrostla plíseň, znamená to, že jste ji nechali někde vlhké. Pokud je to možné, bylo by nejlepší vše přesunout a nechat polštáře uschnout na slunci.

Pokud ne, můžete polštářky nechat vyschnout.

Po zaschnutí odstraňte všechny kryty a zkontrolujte pěnu. Pokud se plíseň nedostala pod, stačí vyčistit kryty.

Plísně a plísně rostoucí na vašich polštářích mohou znamenat, že se na vašem nábytku objevují také houby. Chcete-li zjistit, jak vyčistit houby z nábytku, přečtěte si tento užitečný článek o tom, jak odstranit plíseň z nábytkové tkaniny.

Krok č. 3. Odstraňte spory a přemnožení

Jakmile jsou polštáře suché, můžete nyní začít s čištěním. Nejlepší je začít odstraněním spór a dalších výrůstků na povrchu vašeho polštáře.

K odstranění spor můžete použít kartáč s tvrdými štětinami, smeták nebo vysavač s nástavcem na čalounění.

Krok č. 4. Zabijte houbu

Musíte hubu zabít, abyste ji účinně vyčistili a zabránili jejímu návratu. K čištění plísní můžete použít borax, bělidlo, ocet nebo roztok mýdla na nádobí a jedlé sody.

Nejlepší by bylo mít na paměti, že míchání chemikálií je nebezpečné. Například smíchání bělidla a octa může vytvořit oblak toxického plynného chlóru.

Nejlehčí roztok, který můžete použít k odstranění plísní, je roztok mýdla na nádobí a jedlé sody. Do roztoku můžete také přidat borax, aby byl účinnější.

Můžete také použít jeden díl octa a jeden díl vody. Pokud potřebujete silnější roztok, můžete použít půl šálku bělidla rozpuštěného v galonu vody.

Vytvořený roztok nalijte do rozprašovače a nastříkejte na místo, kde plíseň roste. Nechte polštáře sedět patnáct minut až několik hodin, než přejdete k dalšímu kroku.

Pokud se rozhodnete použít bělidlo, bylo by užitečné ho zkusit nastříkat na skrytou část polštáře. Přitom můžete zjistit, zda bělidlo způsobí změnu barvy nebo vyblednutí, aniž by došlo k poškození povlaků polštářů.

Krok č. 5. Skvrny vykartáčujte

Po nastříkání roztoku na polštář si můžete být jisti, že houba je mrtvá. Skvrny a zápach však stále zůstanou.

Chcete-li skvrnu odstranit, vydrhněte značky krouživými pohyby měkkým kartáčkem. Můžete použít roztok ve spreji, který pomůže navlhčit polštář a usnadní drhnutí.

Případně můžete použít abrazivní houbu namočenou v horké vodě. Namočte mokrou houbu do jedlé sody a vydrhněte.

Citron a sůl mohou usnadnit odstraňování skvrn. Jediné, co musíte udělat, je smíchat citronovou šťávu a sůl do nádoby a aplikovat ji na oblast, kterou drhnete.

Krok #6. Vydezinfikujte si polštář

Nyní, když jsou plíseň a skvrny pryč, zbývá pouze dezinfikovat polštář. Dezinfekce je nezbytná k odstranění zatuchlých pachů a odstranění všech přichycených spor.

Většinu polštářů a jejich potahů můžete dát rovnou do pračky. Pomohlo by nejprve zkontrolovat pokyny pro praní, abyste zabránili poškození tkaniny.

Pokud nejsou vhodné pro praní v pračce, můžete je prát ručně. Poté můžete povlaky zavěsit, aby se vysušily, nebo celý polštář umístit na rovné místo, kde se může vyvětrat.

Závěr

Venkovní nábytek a předměty, jako jsou polštáře a židle, jsou vystaveny povětrnostním vlivům. Jako takové mohou vyvíjet nepříjemný zápach nebo dokonce hostit škodlivé houby, jako je plíseň a plíseň.

Naštěstí nemusíte kupovat nové položky, pokud začnou růst houby. Tím, že budete vědět, jak odstranit plíseň z venkovních polštářů, a dodržíte-li šest jednoduchých kroků, můžete prodloužit životnost svých polštářů a chránit svou rodinu před škodlivými účinky plísní.