6 snadných kroků, jak dostat plísňový zápach z deky

Kromě toho, že je plíseň nepříjemná, může být hrozbou pro vaše zdraví. Zjistěte, jak dostat zápach plísní z přikrývky, abyste mohli zůstat v bezpečí a útulně ve své ložnici.

Plíseň je houba, která roste v teplých a vlhkých oblastech a površích vašeho domova, včetně vaší přikrývky. Samozřejmě ji musíte odstranit, ale tím práce nekončí, protože její vůně může stále přetrvávat.

Jak voní plíseň?

Pokud cítíte něco vlhkého a zatuchlého, co připomíná vůni mokrých koberců a tlejícího dřeva, pak je to pravděpodobně plíseň. Může také vonět zemitě a kysele.

Hrozný zápach plísně pochází z mikrobiálních těkavých organických sloučenin (MVOC), které uvolňuje, když roste. Vůně se může lišit, ale jakmile si všimnete nepříjemného zápachu ve svém domě, měli byste jej vystopovat, zda se zde nemnoží plísně nebo plísně.

Nebuďte spokojení, pokud vůně není tak silná. Může to být známka toho, že plíseň teprve začala růst, ale nezbavuje to nebezpečí, které s sebou nese.

Zápach plísní vs. plísně

Plíseň je druh plísně. Roste na stěnách sprch, oknech a dalších oblastech s vysokou úrovní vlhkosti, zatímco plísně mají tendenci růst téměř na všech površích, jako jsou oblečení a tašky.

Vůně plísní je téměř stejná jako vůně vlhkých ponožek, což je nepopiratelně nechutné! Plíseň má naopak silný a štiplavější zápach.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak voní domácí plíseň, zkuste si přečíst tento článek.

Zbavte se zápachu plísní ve vaší dece

Jakmile dokončíte odstraňování plísní, je čas se ujistit, že nezůstávají žádné stopy tím, že se zbavíte zápachu. Pro účinné čištění postupujte podle jednoduchých kroků níže.

Krok č. 1. Zkontrolujte, zda nezůstaly spory plísní

Prakticky si prohlédněte přikrývku, zda v ní nezůstaly spory plísní. Pokud nějaké objevíte, otřete je čistým a suchým hadříkem nebo je vykartáčujte přes odpadkový koš.

Je lepší, když tento krok uděláte venku. Jde o to, aby se zabránilo tomu, že se spóry plísní dostaly do vzduchu.

Krok č. 2. Ošetřete skvrny od plísně

Jedním ze způsobů, jak ošetřit skvrny od plísní, je použití citronu. Vymačkejte ji přímo na celou skvrnu a poté ji posypte množstvím kuchyňské soli.

Vydrhněte sůl do látky pomocí houby nebo čistého hadříku. Poté nechte přikrývku čtyři až pět hodin sedět na slunci.

Krok č. 3. Vyperte deku

Vyperte přikrývku co nejteplejší vodou a vynechte prací prostředek. Poté při oplachování přidejte jeden šálek bílého octa.

Krok č. 4. Vyperte deku

Spusťte další cyklus. Tentokrát použijte voňavý prací prostředek, který vaší dece navodí příjemnou a svěží vůni.

Krok č. 5. Přidejte aviváž

Když přikrývku vymácháte, přidejte množství tekuté aviváže.

Krok #6. Vysušte si deku

Po opláchnutí ji pokud možno zavěste ven na slunce. Pokud to druh látky a počasí nedovolují, použijte sušičku s nastavením na nejvyšší teplotu.

Nebezpečí zápachu plísní

Plísně a plísně nemusí vždy způsobit onemocnění, ale mohou vyvolat příznaky, jako je ucpaný nos, kašel, podráždění krku a podráždění očí. Pokud se však plíseň neodstraní okamžitě, zdravotní rizika se mohou časem zhoršit.

Takové problémy mohou být horší pro lidi s dýchacími problémy, jako je astma. Plíseň však není tak nebezpečná jako plíseň.

I tak musíte plíseň brát vážně, pokud nechcete riskovat své zdraví a svůj domov.

Prevence zápachu plísně

Nejúčinnějším způsobem, jak zabránit zápachu plísní, je především zabránit růstu plísní. Nejlepší je také, když budete doma dobře větrat otevíráním oken a ventilátory.

Jakmile zaznamenáte růst plísně, proveďte hloubkové čištění a ujistěte se, že nezůstanou žádné spóry plísní. Můžete také zkusit použít čističky vzduchu nebo uvařit citronové kůry a použít je jako osvěžovač vzduchu.

Samozřejmě, pokud je kontaminace příliš velká na to, abyste ji zvládli, zavolejte odbornou pomoc, která zajistí odstranění všech spor plísní. Zde je článek o tom, kde koupit CLR odstraňovač plísní a plísní pro jeden z nejúčinnějších způsobů léčby plísní a plísní.

Závěr

Naše přikrývky jsou našimi nejlepšími přáteli, když spíme. Je nezbytné je udržovat čisté a svěží, abychom si z našich postelí užili to nejlepší a měli odpočinek, který si všichni zasloužíme.

Nyní, když víte, jak dostat zápach plísně z přikrývky, vám to hodně pomůže v prevenci zdravotních rizik; nejen pro vás, ale i pro vaše děti a kožešinové kamarády. Po vytažení z pračky bude hrdý okamžik, když si přivoníte k dece, protože krásně voní.