6 kroků, co dělat s přívěsem pro karavany poškozeným vodou

Když se obytný vůz rozbije, dobrodružství se zastaví. Co dělat s přívěsem poškozeným vodou, aby zábava pokračovala!

Rekreační vozidlo je dobrá investice, která do našeho života přinese pohodlí. Cestování může často způsobit vyčerpání, ale s vlastním obytným přívěsem je cestování relaxační. Co je pohodlnější než mít pohodlí domova, ať jste kdekoli, že?

Oprava obytného vozu poškozeného vodou

Když se váš karavan poškodí vodou, nemůžete myslet na nic jiného, ​​než najít způsoby, jak to napravit. Přečtěte si, co můžete pro záchranu svého vzácného vozidla udělat.

Krok č. 1. Vyhledejte zdroj poškození vodou

První věc, kterou byste měli udělat, bez ohledu na problém, je najít příčinu. Ve svém obytném voze zkontrolujte těsnost v celé oblasti. Jakmile uvidíte měkká, vrásčitá a zabarvená místa, berte to jako znamení, že voda a vlhkost nejsou správně zadržovány.

Jakmile najdete zdroj, co nejdříve jej opravte, aby nedošlo k dalšímu poškození. Je také důležité, abyste svého karavana pravidelně kontrolovali, zejména v období dešťů a dešťů. Vždy zkontrolujte, zda nedošlo k poškození vody na stropě karavanu nebo poškození vody na stěnách karavanu, protože tyto oblasti jsou vašimi nejvyššími ochránci před škodlivými vnějšími podmínkami.

Krok č. 2. Vyčistěte RV

Při vysoušení karavanu důkladně vyčistěte oblast, aby nedošlo k rozsáhlému barvení. Může to být také příležitost k hloubkovému posouzení škod.

Krok č. 3. Zbavte se poškozených částí

Když jsou identifikovány oblasti poškození, dalším krokem je jejich odstranění. Pomůže to zastavit šíření škod. Vlhké prostředí je rájem pro růst plísní, proto je dobré je okamžitě odstranit.

Krok č. 4. Odstraňte růst plísní

Ve většině případů můžete růst plísní odstranit pouhou částí bělidla smíchaného se čtyřmi díly vody. Nalijte směs do rozprašovače a nastříkejte přímo na místa poškození.

Před drhnutím nechte chvíli namočit. V závažných případech budete možná muset k likvidaci plísní použít chemický roztok.

Krok č. 5. Karavan důkladně osušte

Existuje několik způsobů, jak můžete poškozený obytný vůz vysušit. Používejte ventilátory, odvlhčovače a dmychadlo, dokud si nejste jisti, že je vozidlo zcela bez vlhkosti.

Krok č. 6. Vyměňte poškozené oblasti

Poslední věc, kterou budete muset udělat, je vyměnit všechny poškozené díly. Investujte co nejvíce do kvalitních dílů. Může to stát více, ale bude to trvat déle, zabráníte rozsáhlému poškození a ušetříte náklady na opravu.

Efektivní sušení obytného vozu po poškození vodou

Obytný přívěs s netěsností vody může způsobit poškození, zejména podlahy. Jeho vysušení bude vyžadovat dostatek času, ale zde je několik způsobů, jak tento proces zefektivnit.

Použijte odvlhčovač

Pro mnoho lidí to byla debata o tom, zda lze odvlhčovač umístit do obytného vozu. Vlastně ji můžete dát poblíž mokré podlahy, aby rychle vyschla. Jen se musíte ujistit, že je bezpečně umístěn bez rizika převrácení.

Odvlhčovač nejenže vysuší podlahu, ale také pomůže při ochraně před plísněmi a plísněmi. Protože ke své práci vyžaduje dostatečné množství energie, musíte si pečlivě naplánovat, jak a kdy ji budete provozovat.

Umístěte do obytného vozu ventilátor

Ventilátor pomůže vysušit podlahu vašeho karavanu. Stačí jej umístit podle toho, kde je mokrá oblast. Pokud je poškození příliš velké, ventilátor nemusí fungovat a budete muset najít něco, co rychle smaží podlahu.

Zajistěte řádné větrání

Tento krok je velmi důležitý, kromě případů, kdy práci provádíte v oblasti s vysokou vlhkostí. Při sušení podlahy obytného vozu nezapomeňte otevřít dveře, okna a střešní otvory, aby dovnitř mohl proudit vzduch. Pokud je chladné počasí, není ventilace možná.

Pomocí vysoušeče vysušte oblasti podbřišku

V obytném voze jsou oblasti, kam se nedostanete snadno, jako otvory pro elektrické a vodní potrubí. Pro takové oblasti budete muset použít dmychadlo, které se obvykle používá k sušení koberců.

Naneste absorbenty

Spolu s tlustými ručníky a jinými savými materiály můžete také použít mokrý vysavač, abyste se zbavili vody. Pomůže to k rychlejšímu schnutí.

Kolik je příliš velké poškození?

Tato otázka je ošemetná, protože odpověď závisí na tom, kolik peněz a času jste ochotni vynaložit na obnovu. Podle zdroje a rozsahu poškození poznáte, zda se oprava vyplatí nebo ne.

V případě škod, které nelze snadno identifikovat a voda se rozšířila příliš daleko, musí oprava stát více, než je hodnota vozidla. V tomto případě je nejlepší zachránit součásti, které můžete použít, a nechat svého táborníka jít.

Závěr

Jedním z nejhorších ničivých problémů, které může RV mít, je poškození vodou. Je to frustrující, když se to stane, ale vědět, co dělat s přívěsem poškozeným vodou, je dobrý způsob, jak frustraci zmírnit.