6 jednoduchých kroků, jak vyměnit rámečkovou desku poškozenou vodou

Je těžké udržovat domov, ale vědět, jak vyměnit rámovou desku poškozenou vodou, může tuto zátěž snížit. Poškození vodou je běžným problémem, se kterým se majitelé domů potýkají, takže je nutné získat dovednosti pro boj s těmito událostmi.

Přečtěte si více, abyste zjistili, co můžete udělat pro opravu poškozených rámových desek.

Co je rámovací deska?

Rámovací deska se skládá z úrovní paprsků v horní a dolní části konstrukčního rámu. Působí jako základ a používá se k vytváření nenosných a nosných stěn. Nosné stěny jsou ty, které drží zatížení z nadzemních podlaží nebo střešních konstrukcí, zatímco nenosné stěny se často používají jako příčky místností.

Rámovací desky mají dvě části: horní desku a spodní desku. Spodní deska je umístěna na základně stěny, často upevněna do podlahové konstrukce. Na druhé straně je horní deska umístěna v horní části rámu, přičemž do ní je přišroubována sekundární deska nazývaná královská deska, která spojuje rohy a další vnitřní stěnové rámy domu nebo budovy.

Jak dlouho rámovací desky způsobí poškození vodou?

Jednoduchý kontakt s vodou nestačí k okamžitému poškození vody na rámovací desce. Tyto materiály jsou obvykle vyrobeny z masivního dřeva a ošetřeny chrániči, aby bylo zajištěno, že budou trvat dlouho. Neustálé působení několika prvků, které mohou způsobit další poškození, však může začít zhoršovat stav do několika měsíců.

Zde jsou věci, které mohou přispět k poškození vodou:

Vystavení vodě

Neošetřené a nenatřené desky mohou při nadměrné expozici absorbovat více vody.

Vlhkost

Atmosféra je naplněna mikroskopickými částicemi hub. Jakmile pronikne na dřevěnou desku, může ubytovat vzdušné houby a vyvolat hnilobu.

Teplé/vlhké teploty

Místa s teplým a vlhkým podnebím mají ve vzduchu více vody, takže se rychleji prosakuje do spodní části dřeva. Namočení desek a způsobení několika škod souvisejících s vodou bude trvat jen krátkou dobu.

Je důležité si uvědomit, že to stále závisí na druhu dřeva použitého v deskách a na druhu ošetření, které obdrželo. Většina strukturálních dřevin je vyrobena tak, aby odolávala hnilobě a poškození vodou, protože drží tvar celého domu. To však neubírá skutečnosti, že dřevo bude vždy náchylné k poškození vodou.

Dřevěné rámovací desky se mohou poškodit nebo zkazit do šesti měsíců, pokud je dřevo:

  • Neošetřeno
  • S neustálým vystavením vodě
  • Nachází se blízko země
  • Vystaveni špíně

V některých případech může dojít k poškození vodou během 1 až 3 let, pokud je dřevo:

  • Neošetřeno
  • Nachází se ve vlhkém podnebí
  • Špatně namalované
  • Neustále hromadí vodu
  • Zanecháno nečisté

Přestože je dřevo hojným a udržitelným materiálem, nevydrží věčně a nakonec se bez řádné údržby poškodí. Trvá obvykle jen 10 až 25 let nebo i déle, pokud je s ním zacházeno dobře a daleko od zranitelnosti vůči vodě a plísním.

Jak rozpoznat poškozené rámování

Existuje několik věcí, na které si můžete dát pozor, abyste zjistili poškození vodou na rámovacích deskách.

1. Bílé, žluté nebo hnědé skvrny

Tyto skvrny často naznačují, že je dřevo napadeno plísněmi a houbami. Zkontrolujte paprsky jednou nebo po bouřkách, abyste se ujistili, že jsou desky bezpečné před plísněmi.

2. Odlupující se nebo odlupující se barva

Barvy na dřevě se odlupují, když vlhkost přeruší spojení mezi dřevěným vláknem a barvou.

3. Křehké dřevo

Vlhkost mění pevnost dřeva. Příliš mnoho nebo nedostatek vlhkosti může způsobit, že je dřevo křehké a snadno se láme.

4. Nepříjemný zápach

Neobvyklý zápach vycházející ze dřeva je známkou hniloby. Je to také známka vážného poškození vodou, které si našlo cestu k rozbití dřeva. Dávejte si pozor na nepříjemný zápach v blízkosti rámovacích desek.

5. Měkká textura

Dřevo změkne, když absorbuje příliš mnoho vlhkosti. Můžete to zkontrolovat poklepáním na povrch.

6. Zamoření termity a chyb

Termity jsou přitahovány k vlhkým povrchům. Mohou také sníst blízké paprsky a případně poškodit zbytek rámu.

Výměna rámové desky poškozené vodou

Výměna poškozených a hnijících rámovacích desek je naštěstí možná a můžete to udělat buď s pomocí profesionála, nebo to zvládnete sami. Pokud zvolíte to druhé, toto jsou kroky, kterými se můžete řídit.

Krok č. 1. Začněte odstraněním závaží, hřebíků a všeho, co by vám při procesu výměny mohlo překážet.

Krok č. 2. Odstraňte poškozené paprsky. Pokud existují známky poškození vodou, zkontrolujte přítomnost dřeva v blízkém okolí a všechny je odstraňte.

Krok č. 3. Znovu navrhněte rám a ujistěte se, že náhrada dřeva krásně zapadne do oblasti. Měli byste také zkontrolovat rohy a systém čepů.

Krok č. 4. Nainstalujte náhradu dřeva.

Krok č. 5. Prohlédněte oblast, zda neobsahuje další známky poškození vodou.

Krok č. 6. Ošetřete paprsek ochranným prostředkem nebo barvou, aby do dřeva nepronikla voda.

Náklady na výměnu poškozených rámovacích desek

Náklady na výměnu desky se mohou lišit, ale v průměru se pohybují od 95 do 100 USD za lineární stopu. Částka, kterou můžete utratit, závisí výhradně na rozsahu poškození a velikosti vašeho domova.

Ve většině případů není hniloba dřeva zahrnuta v pojistném krytí poskytovaném majitelům domů. Poraďte se s důvěryhodným právníkem a vyhledejte dostupné pojištění, které vám s tímto konkrétním problémem pomůže.

Závěr

Naučit se, jak vyměnit rámovou desku poškozenou vodou, nevyžaduje mnoho dovedností. Vždy nezapomeňte zkontrolovat rámovací desky a dávat pozor na počáteční známky poškození vodou. Ošetřete je vodotěsným nátěrem a tmelem, aby se voda a vlhkost nedostaly na spodní část dřeva.