6 jednoduchých kroků, jak opravit sádrokartonový strop poškozený vodou

Vědět, jak opravit sádrokartonový strop poškozený vodou, vám může pomoci chránit váš domov před dalším poškozením vodou. Tento proces je jednoduchý, protože zahrnuje posouzení a odstranění příčiny poškození, odstranění poškozené části stropu, vyplnění otvorů a prasklin a následné dokončení.

Sádrový strop můžete opravit i bez profesionální pomoci. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli správné metody a vše ostatní, co je třeba vědět o opravě poškozeného sádrového stropu!

Jak opravit sádrokartonový strop poškozený vodou

Krok č. 1. Najděte příčinu poškození vodou

Známky poškození vodou jsou docela snadno rozpoznatelné, ale příčina může být dobře mimo dohled. První věc, kterou byste měli udělat před opravou stropu poškozeného vodou, je najít příčinu samotného poškození. Veškeré opravy a opravy, které provedete, budou k ničemu, dokud neopravíte zdroj úniku.

Pokud jde o stropy poškozené vodou, měli byste si dát pozor na klempířské problémy nebo poškozenou střechu. Pokud je poškození vodou umístěno nad koupelnou nebo kuchyní, je to pravděpodobně způsobeno netěsnými trubkami. Pokud se však netěsnost objeví po těžkých povětrnostních podmínkách a kapičky jsou hnědé, může být problém ve střeše.

Bylo by nejlepší zvládnout poškození vodou co nejrychleji. Svým rychlým jednáním můžete zabránit většímu poškození stropu. Kromě toho také snížíte šance na růst plísní a plísní.

Bylo by nejlepší okamžitě zavolat instalatéra nebo opraváře, abyste mohli začít s opravou stropu. Měli byste si zkontrolovat pojistnou smlouvu a zjistit, zda jsou součástí vašeho pojistného krytí náhodné poškození vodou. Poté se poraďte s právníkem, abyste viděli své možnosti před uplatněním nároku.

Krok č. 2. Vymažte oblast

Po upevnění zdroje netěsnosti byste měli pokračovat v čištění oblasti přímo pod stropem. Odstraňte vše, co můžete odstranit, protože následující kroky vytvoří hodně prachu a popraskané omítky.

Krok č. 3. Připravte si vybavení

Jakmile je oblast připravena, můžete nyní shromáždit všechny potřebné nástroje a předměty. Pro tento projekt budete potřebovat tmel a nůž, žebřík, pásku ze skelných vláken, spárovací hmotu, základní nátěr, bláto a brusný papír nebo brusný blok. Nejlepší by bylo, kdybyste také nosili ochranné pomůcky, jako jsou brýle a masky.

Krok č. 4. Odstraňte poškozenou omítku

Během opravy byste měli nejprve odstranit veškerou vodou poškozenou, hnědnoucí a rozpadající se stropní omítku. Měli byste také odstranit veškerý odlupující se nátěr. Pokud je poškozená oblast větší než čtyři palce, můžete ji pomocí nože vystřihnout jako čtvercový řez.

Krok č. 5. Vyplňte otvory

Než zaplníte otvory, měli byste nejprve zatlačit okolí poškozené oblasti. Pokud se strop pohybuje, měli byste jej připevnit k soustruhu pomocí šroubů do sádrokartonu a omítek. Přitom se váš strop dále neklesne a nepoškodí opravy.

Nyní, když se strop již nebude prohýbat, můžete přistoupit k vyplnění malých otvorů a prasklin. Smíchejte spárovací hmotu do bahenní pánve a malé trhliny zakryjte pomocí tmelového nože. Na mokrou spárovací hmotu položte pásku ze skelných vláken, přitlačte ji a nechte hmotu zaschnout.

Poté naneste jednu vrstvu základního nátěru a poté další vrstvu spárovací hmoty. Ujistěte se, že používáte směs za páskou tak, aby splynula s okolní oblastí stropu.

Před přidáním tolik vrstev podle potřeby nechte spojovací hmotu zatvrdnout. Nejlepší by bylo nanést tenké vrstvy, aby se doba schnutí urychlila a zabránilo se přílišnému broušení.

Proces sušení může trvat hodiny. Proces sušení můžete urychlit zapnutím ventilátorů a dmychadel a namířením na spojovací hmotu.

Krok č. 6. Dokončení

Poté, co spárovací hmota zaschne, můžete začít s broušením a vyrovnat opravenou oblast se zbytkem stropu. Před broušením brusným papírem se zrnitostí 150 nebo brusným blokem byste měli nosit ochranné brýle a obličejovou masku.

Pokud velké kusy směsi odpadnou, nedělejte si starosti. Oblast můžete retušovat pomocí spárovací hmoty podle stejného postupu jako dříve.

Jakmile je omítka rovnoměrná, otřete veškerý prach ze stropu čistým vlhkým hadříkem. Poté omítku natřete základním nátěrem blokujícím skvrny nebo tónovaným šelakem. Použití těchto druhů základního nátěru zabrání prosvítání hnědých barev přes lak.

Poté můžete oblast namalovat libovolnou barvou podle svého výběru. Poté, co necháte barvu zaschnout a vyčistíte oblast od veškerého prachu a nečistot, můžete vrátit všechny své položky na správná místa.

Závěr

Naučit se opravit sádrokartonový strop poškozený vodou vám může ušetřit peníze tím, že to uděláte sami, místo abyste najali profesionála. Pokud budete postupovat v šesti krocích, můžete si být jisti, že se váš strop nezboří a že bude zachována strukturální integrita vašeho domova.