6 jednoduchých DIY o tom, jak udržet sprchové závěsy čisté

Není žádnou novinkou, že moderní koupelna má nyní závěsy. Víte, proč? Je součástí interiéru a z dálky vypadá velmi atraktivně. Sotva si všimnete části domu, kterou je koupelna. Pro ty, kteří jsou překvapeni, že to vědí, opakuji znovu. Není to žádná novinka.

Pověšení závěsů je zásadní, ale kde budete mít problémy, je to, jak udržet sprchové závěsy čisté. Koupíte si tyto závěsy a zapomenete, že jde o látkový materiál, který budete vždy prát.

Říkal jsem vám, že jakmile jsou připraveni postarat se o svůj domov, zejména o koupelnu, pouze vydrhnou podlahu, umyjí vanu, vydrhnou umyvadlo a případně vydrhnou zeď?

Při tom všem shrnou závěsy a pověsí je tak, aby jim poskytl prostor pro cokoli, co mají dělat. Jako je normou vždy odvrátit pohled na vzhled závěsů.

Kroky, jak udržovat sprchové závěsy čisté

Krok č. 1: Vyberte si prací prostředek nebo mýdlo, buď tekuté nebo tuhé

Hlavním čisticím materiálem je prací prostředek nebo mýdlo. Sprchové závěsy jsou velmi lehké a vyrobené z nylonu. Prací mýdlo by proto mělo být velmi lehké, aby záclony vydržely o něco déle. Záclony nejprve ponoříte do teplé mýdlové vody a necháte několik minut před přidáním tekutého mýdla.

Krok č. 2: Připravte se na praní záclon po ponoření do teplé vody a tekutého mýdla 

Podstatou namáčení záclon do teplé vody a tekutého mýdla je odhalit skvrny nečistot před praním. V opačném případě by některé choroboplodné zárodky mohly mít své místo na záclonách.

Krok č. 3: Poprvé umyjte a vylijte špinavou vodu 

Záclony se nejprve asi 15 minut perou a nechají se 5 minut, než se voda vylije. Podstatou je zajistit, aby první mytí odhalilo choroboplodné zárodky. Jak udržovat sprchové závěsy čisté, je jedna věc, kterou lidé považují za samozřejmost. Jakkoli vypadá atraktivně, majitelé přehlížejí, aby se o něj starali.

Při každé koupeli v koupelně musí závěsy pokropit vodou a mýdlovou pěnou. Proto byste měli záclonu skutečně prát každý týden.

Krok č. 4: Umyjte podruhé

Tento krok je nejdůležitější. Tentokrát do čerstvé teplé vody přidáte více tekutého mýdla ve větším množství. Před praním nechte závěsy a tekuté mýdlo asi 10 minut působit. Umyjte co nejvíce a po umytí vylijte špinavou vodu.

Krok č. 5: Opláchněte, dokud nebude výplach čistý jako pitná voda 

Někteří lidé se rozhodli vyprat své sprchové závěsy třikrát nebo vícekrát. Abyste měli jistotu, že nemáte co ztratit, ale naopak získat, perte třikrát.

Po umytí teplou vodou asi dvakrát, což je normální, přidejte poprvé teplou vodu a opláchněte. Samozřejmě, že výplach nebude tak čistý, jak byste očekávali.

Za druhé, přidejte studenou vodu a proplachujte déle. Tentokrát bude výplach čistší.

Opláchněte potřetí a zkontrolujte vzhled oplachu. Pokud je to tak čisté jako pitná voda, pak můžete jít.

Krok č. 6: Roztírejte na slunci a vyžehlete, až to uschne (ovšem volitelné)

Normou je obvykle věšet prádlo v kůlně, ale zde se závěsy věší přímo na slunce. Podstatou celé této věci je zbavit se všech bakterií ukrývajících se na záclonách.

Lidé jdou tak daleko, že vyžehlí sprchové závěsy, jakmile uschnou. Není to však povinné.

Proč lidé přehlížejí péči o své sprchové závěsy?

V moderní koupelně lidé používají místo dveří závěsy, což je velmi efektní. Proč tedy lidé přehlížejí péči o závěsy jako každý jiný důležitý bytový doplněk? Odpověď je jednoduchá, lenost.

Pro mnoho lidí je těžké se o sprchové závěsy dobře starat a přemýšlet o nich. Udržovat sprchové závěsy čisté není velký problém a lze toho dosáhnout za několik hodin. A materiálů pro výše uvedené kroky, jak udržet sprchové závěsy čisté, je jen velmi málo.

Je to jeden z nejdůležitějších, myslím. Jak můžete nechat všechno čisté a nechat špinavé závěsy v koupelně, kde se o sebe staráte. Pojďte! Máš to!

Závěr 

Naučit se udržovat sprchové závěsy čisté je životně důležité a lidé by to měli brát vážně. Protože lidé přehlížejí, raději byste neměli.

Přestěhovat se do nákupního centra pro tekutý prací prostředek a trochu energie na jeho umytí vám zabere jen trochu času. Výrobci používají nylon k výrobě sprchových závěsů. Proto nepotřebujete mnoho mytí, než bude čisté.

Ve své rodině si udělejte rutinní rozvrh pro všechny, kteří budou každý víkend prát záclony. Potrestejte každého, kdo nedrží krok s jeho rutinou. Díky tomu budou záclony vždy čisté.