6 jednoduchých DIY o tom, jak pověsit závěs a závěsy

Je velmi běžné vidět okenní drapérie a závěsy jako možnosti úpravy oken. Často totiž přicházejí v různých barvách, gramážích a materiálech látek.

Máte malé, středně těžké až těžké zatemňovací závěsy; množství světla, které se dostane do vašeho prostoru, závisí do značné míry na vaší úpravě oken. Tento článek bude diskutovat o tom, jak zavěsit záclony a závěsy ve vašem osobním prostoru.

Existuje doporučení použít těžší závěsy pro soukromé pokoje a lehčí obvazy pro méně osobní prostory, jako jsou rodinné pokoje, obývací pokoje a kuchyně.

Před instalací se ujistěte, že používáte dostatečně pevnou záclonovou tyč, která snadno udrží váhu okenních úprav. Pro těžší záclonový materiál použijte velkou záclonovou tyč. Ujistěte se, že dodržujete níže uvedené pokyny, jak zavěsit drapérie a závěsy.

Kroky, jak pověsit závěs a závěsy

Krok 1: Než začnete věšet garnýže na okna, ujistěte se, že máte všechny potřebné nástroje a materiály, abyste mohli perfektně zavěsit drapérie a závěsy. Oni jsou;

  • Svinovací metr
  • Tužka
  • Vrtání
  • Valance Rod
  • Záclonová tyč
  • Konzoly pro montáž na stěnu
  • Šrouby
  • Úroveň

Krok 2: Vyberte správný hardware

Při výběru potřebného hardwaru na ně dejte pozor; nástěnné držáky, které si vyberete pro záclonovou tyč, musí být ½ délky vašich závěsných držáků. Vezměte si například, pokud máte závěsy na záclony dlouhé 4 palce, pak délka závěsů na záclony musí být 8 palců.

Krok 3: Nainstalujte závěsy.

Vyznačte polohu prvního držáku pomocí tužky a měřicí pásky. Pokud máte delší záclony, umístěte záclonové tyče výše na okno. Tužkou namiřte první závěs na závěs a opakujte pro druhý.

Po označení těchto bodů použijte vodováhu k určení, zda jsou značky zarovnány. Pokud jsou na stejné úrovni, navrtejte do zdi, držáky závěsů pomocí šroubů připevněte.

Krok č. 4: Nainstalujte ozdobné držáky

Nad záclonovou tyčí jste upevnili, změřte a označte polohu vašich záclonových držáků. Před vrtáním držáků do zdi se ujistěte, že jste jej vyrovnali pomocí vodováhy.

Krok č. 5: Zavěste závěsy

V závislosti na tom, co budete nyní používat k upevnění vašich záclon na tyč, pokud používáte závěsy s horním okrajem, pak zasuňte záclonovou tyč do poutek a zavěste záclonovou tyč na pevné držáky.

Pro kroužky na záclony a jakékoli jiné nástroje na záclony se můžete rozhodnout je použít; připevněte je k závěsům předtím, než připevníte kování na záclonové tyče. Poté, co to uděláte, položte záclonové tyče na nainstalované držáky.

Krok 6: Zavěste volán

Protáhněte tyč, na kterou zavěšujete volán, horní částí volánu; také můžete připevnit volán k vaší preferované tyči pomocí závěsového kování.

To závisí na zvoleném stylu záclonky. Připevněte volán k držákům volánu a připevněte volán pro rovnoměrné rozložení látky volánu. To je způsob, jak pověsit drapérie a závěsy.

Kam pověsíte záclonovou tyč na záclonu?

Vědět, jak zavěsit záclonové závěsy, závisí na přesném umístění. Chcete-li pověsit drapérii, měli byste se ujistit, že záclonová tyč nebo drapérie jsou ve většině případů upevněny minimálně o 4 palce a maximálně 12 palců výše v horní části okna.

Dokonce i pro levnější záclonové panely nebo záclonové panely bez podšívky mohou stále vypadat perfektně a profesionálně, když je zavěsíte ze správné výšky nad okno.

Jak pověsit závěs bez tyče?

Pokud se učíte, jak zavěsit záclony a záclony, možná budete chtít vědět, jak pověsit záclonu bez záclonové tyče. Můžete si pořídit nalepovací suchý zip a použít jej k připevnění drapérie k horní části žaluzie.

Jak daleko by měl být Valance od opony?

Obvykle je u mnoha oken běžné, že záclonka zakryje až 2 palce nebo 6 palců horní části okna včetně rámu okna.

Toto je známé jako překrytí okna, zatímco zbytek záclonky by pokryl stěnu, která je na horní straně okna. A v případě, že na to nemáte místo, můžete si drapérii zavěsit hned pod strop.

Závěr 

Nyní, když víte, jak zavěsit drapérie a závěsy, měli byste si také všimnout tohoto velmi důležitého bodu, který odpovídá tkanině drapérie a záclon.

Každý kus by měl mít odpovídající látku. Ano, látku na vnější straně záclon můžete jistě použít jako drapérii, ale můžete ji také posunout dále tím, že použijete něco jiného.

Například vaše záclony mohou být plné barev a můžete si k nim vybrat nádherně vzorovaný drapák. To by vypadalo inovativněji as prvkem tvůrčí dynamiky.

Jak se s nimi můžete vyrovnat, je neomezené. Udělejte to, abyste svému prostoru dodali atraktivnější výhled!