5 snadných kroků, jak vyrobit sprchové závěsy

Existuje pět jednoduchých kroků, jak vyrobit sprchové závěsy. Vytvořením vlastního je přizpůsobené a levné. Nejen to, byl by to perfektní způsob, jak nastavit téma vaší koupelny.

Co je to sprchový závěs?

Sprchový závěs je obvykle vodotěsný závěs, který zabraňuje stříkání vody ve sprchovém koutě. Je to závěsný hadřík, který se tradičně nachází v koupelně. Jeho skutečným účelem je však udělat koupelnu reprezentativnější.

Na druhou stranu poskytuje uživateli určité soukromí. Vnáší do něj určitý estetický vzhled, takže je lepší, zejména pro lidi, kteří rádi koordinují téma svého domu. Díky tomu by to celé vypadalo dobře, a to je perfektní!

Krok #1 – Příprava materiálů

Abyste je mohli začít vyrábět, budete samozřejmě potřebovat nějaké materiály. Pořiďte si nějakou látku, odpovídající nit, stroj na výrobu látek, nějaké rovné špendlíky, průchodky, ostré nůžky a metr.

Další věci, které byste měli mít, jsou šicí stroj, vložka do sprchového závěsu, háčky na sprchové závěsy a nakonec žehlička – kterou určitě snadno najdete u vás doma.

Krok č. 2 – Příprava látky

Tkanina, kterou si vyberete, může být syntetická nebo přírodní. Mezi těmito dvěma je mnoho rozdílů. U syntetických materiálů se vyrábí buď z plastu nebo polyesteru. Jsou známé pro svou trvanlivost, voděodolnost a nemačkavost.

Obvykle se tento typ materiálu snadno čistí a udržuje. A nabízí další výhodu – je odolný. Hodí se do domácnosti s malými dětmi. Nevýhodou tohoto materiálu však je, že není tak hladký jako přírodní tkanina. Dá se říci, že ve srovnání s přírodní tkaninou vypadá tuhý.

U přírodních materiálů pocházejí z bavlny, konopí, plátna nebo lnu. Přináší vzhled luxusu. A nejvýznamnější výhodou je, že je ekologický. Hurá! Nyní je to dobrá volba.

Pokud se ptáte, jaký je nejlepší materiál pro váš sprchový závěs, dozvíte se to v příštím díle.

Odpověď je, že byste se měli rozhodnout pro přírodní materiály. Nejsou sice voděodolné, ale je to lepší než používat syntetické materiály. Vezměte na vědomí, že syntetické materiály by byly levnější. Ale suroviny by byly dobré při nastavení pohledu.

Krok č. 3 – Šití látky

Nyní přejdete k další části. A to je šití vaší látky. Nejprve musíte změřit šířku a výšku záclonové tyče. Sprchové závěsy se obvykle liší velikostí od 70 do 72 palců na šířku a 70 až 72 palců na výšku.

Po znalosti rozměrů můžete začít látku šít. V prvním kroku ustřihněte dva kusy látky. Každý závěs by měl být dlouhý 72-75 palců (v závislosti na měření). Druhým krokem je přeložení jednoho panelu podélně napůl. Odřízněte podél přehybu a vytvořte dva užší panely.

Třetím krokem je ušití úzkého panelu šicím strojem podél každé z delších stran širšího panelu. Uprostřed vytvoří obrovské místo na panelu a tenké panely jsou na každé straně. Pamatujte, že švy musí být rozevřené lisováním.

A čtvrtým krokem je přeložení látky napůl podélně. Zkontrolujte od záhybu a označte nebo přišpendlete každých pár centimetrů po celé délce materiálu, abyste měli jistotu, že značíte vždy stejnou šířku. Přišpendlete oba kusy k sobě poblíž značek, aby držely pohromadě.

Poté byste měli prošít těsně u vnitřního záhybu podél obou okrajů a přitisknout je. A nakonec přišijte spodní lem sprchového závěsu stejným způsobem jako po stranách.

Krok č. 4 – Využití vložek a průchodek

Umístěte vložku sprchového závěsu na horní část látky a ujistěte se, že horní a boční okraje jsou zarovnány. Udělejte značku na látce pomocí značky, abyste označili každý otvor pro háčky sprchového závěsu ve vložce.

Poté proveďte svislé řezy ostrými nůžkami na každém určeném místě. Ujistěte se, že jste rozřezali všechny vrstvy látky. Umístěte přední část průchodky skrz každou štěrbinu a ujistěte se, že každá část hřídele průchodky je na špatné straně sprchového závěsu.

Nakonec vyrovnejte hřídel průchodky přes zadní část průchodky pomocí kladiva. Postup opakujte, dokud nebudou všechny průchodky na svém místě.

Krok č. 5 – Zavěste závěs na správné místo

Naplňujícím krokem je pověšení sprchového závěsu na správné místo. Vezměte si záclonovou tyč a zavěste sprchový závěs spolu s vložkou.

Jak mohu použít sprchový závěs?

Když se budete sprchovat, lehce je přesuňte, aby nekapaly. Poté je posuňte zpět do otevřené polohy, když se sprchový kout nepoužívá.

Jsou sprchové závěsy nebezpečné?

Některé sprchové závěsy jsou obzvláště nebezpečné. Jedná se o vinylové materiály, které jsou vyrobeny z PVC nebo také nazývané jedovatý plast. Při vytváření sprchového závěsu nepoužívejte tento druh materiálu.

Závěr

Nyní, když víte, jak vyrobit sprchové závěsy, proč neuvažovat o tom, že si odteď uděláte vlastní? Poskytne vám spoustu možností a váš styl bude všestrannější a flexibilnější. Zpočátku se to může zdát těžké, ale za chvíli si na to zvyknete. Se správnými materiály můžete efektivně vyrobit sprchové závěsy.