5 kroků pro začátečníky, jak ušít oboustrannou fleecovou deku

Přikrývky se vyrábějí poměrně snadno. Pokud to chcete posunout na vyšší úroveň, můžete se dokonce naučit ušít oboustrannou fleecovou deku, která vás zahřeje v chladných měsících.

I když to mnoho lidí může považovat za skličující úkol, k dokončení této práce nepotřebujete vysoké šicí dovednosti.

Ujistěte se, že jste shromáždili všechny nástroje a materiály, které potřebujete, jako je šicí stroj, nitě, nůžky, špendlíky a měřicí páska.

Najděte fleece v barvách a vzorech, které chcete, abyste je mohli sešít a vytvořit tak svou oboustrannou deku.

Aby přikrývka vypadala soudržně, volte barvy a vzory, které se vzájemně doplňují. Fleece je k dispozici v mnoha barvách, takže si deku můžete dokonce sladit s celkovou estetikou.

Podrobný průvodce, jak ušít oboustrannou fleecovou deku

Krok č. 1. Látku ustřihněte a zaoblete rohy

Fleece se nesráží, takže většinou není potřeba látku předpírat. Musíte také pamatovat na to, že zatímco fleece nemá skutečné zrno, má směr.

Chcete-li určit, kterým směrem řezat, přejeďte rukou po látce. Fleece bude ležet plošší a hladší, pokud bude směr klesat.

Jednoduše ostříhejte rouno na požadovanou velikost pomocí páru ostrých nůžek nebo rotační řezačky pro pěkný a čistý střih. Někdy může být rouno velmi silné, takže si můžete zvolit stříhání jedné vrstvy po druhé.

Existují standardní velikosti pro přikrývky, od 45 palců x 60 palců pro přikrývky do postýlky až po 100 palců x 108 palců pro královské postele.

Nastříhejte dvě fleecové látky na stejné délky a přišpendlete je na místo pravými stranami k sobě.

Okraje můžete také oříznout do kulatých rohů, aby vaše deka vypadala profesionálněji.

Krok č. 2. Sešijte vrstvy k sobě

Než vrstvy sešijete, ujistěte se, že pravé strany směřují k sobě a špatné strany ven. Začněte zadním stehem, aby byl steh pevnější.

Po zadním stehu můžete strany deky sešít půlpalcovým švovým přídavkem.

Obšijte materiál pomalu a plynule, špendlíky a spony za pochodu odstraňujte. Pokud se rozhodnete zaoblit rohy, dbejte zvýšené opatrnosti při přibližování se k zaobleným hranám.

Nechte asi pět až deset centimetrů nesešitých, abyste měli otvor, abyste mohli přikrývku později obrátit naruby.

Krok č. 3. Ustřihněte švový přídavek a otočte deku

Vraťte se ke svému pracovnímu stolu a odřízněte švový přídavek co nejblíže švu. Přitiskněte nebo vyžehlete přikrývku na nízké teplotě, aby se okraje srovnaly.

Deku pak můžete otvorem obrátit naruby. Pokud jste se rozhodli zaoblit rohy, můžete prsty zatlačit švy v záhybu.

Krok č. 4. Otočte pravé strany ven a prošijte mezeru

Okraje deky zajistěte špendlíky a před přišitím zbytku otvoru se ujistěte, že jsou správně zarovnány. Udělejte stehy co nejúhlednější, protože budou viditelné.

Jakmile to uděláte, můžete udělat vrchní steh kolem přikrývky a dát jí půlpalcový přídavek pro uzavření mezery.

Můžete se také rozhodnout všít doprostřed přikrývky kříž, aby držel oba kusy látky pohromadě, což vám usnadní pozdější praní a sušení.

Krok č. 5. Ozdobte si deku (volitelné)

Po dokončení šití můžete ozdobit svou oboustrannou fleecovou deku. Deku můžete obrábět nebo ručně šít, přidat výšivku nebo všít stuhy, pokud na to máte chuť.

Vaším jediným limitem je vaše představivost. Pokud přikrývku darujete, můžete ji dokonce přizpůsobit, aby byl dárek smysluplnější.

Výhody používání fleecových přikrývek

Fleece nabízí řadu výhod, a proto je velmi oblíbeným materiálem pro domácí použití nebo jako oblečení. Tady jsou některé z nich.

  • Je pohodlný a odolný, takže jej můžete používat po dlouhou dobu.
  • Je to regulátor teploty, který vás v zimě udržuje v teple, ale v létě dostatečně chladí.
  • Dá se prát v pračce a rychle schne, takže se snadno udržuje a udržuje.
  • Je vyrobena z všestranné syntetické tkaniny, kterou můžete ozdobit a přizpůsobit, takže je skvělým dárkem pro vaše přátele nebo pro sebe.
  • Je hypoalergenní a prodyšný, takže nedráždí pokožku ani nezpůsobuje žádné vyrážky.

Závěr

Přikrývky lze vyrobit z různých materiálů. Nicméně fleecové deky jsou velmi oblíbené kvůli pohodlí a útulnosti, kterou poskytuje.

Pokud si myslíte, že nevíte, jak ušít oboustrannou fleecovou deku, jste na omylu. Šití deky je spolehlivé: zvládne to doslova každý.

Přikrývky se tradičně používají k zahřátí někoho při spánku nebo odpočinku, ale dnes mohou být použity čistě pro estetické účely.

Tento módní aspekt by vás měl povzbudit k ušití a ozdobení oboustranné fleecové deky, kterou byste se mohli pochlubit svým přátelům a návštěvám.