5 jednoduchých kutilských kroků, jak opravit vodou poškozený MDF

Pokud chcete vědět, jak opravit MDF poškozené vodou, jste na správném článku. Plísní z MDF se můžete zbavit, pokud použijete roztok bělidla a vody, ale před a po něm stále existují pokyny. Těmito pokyny se budeme zabývat níže.

Kromě fixace vodou poškozených MDF pomocí forem jsme také zahrnuli, jak plíseň roste na MDF a jak zabránit růstu plísní na MDF. Tento článek také obsahuje pokyny, proč je třeba MDF natřít, aby byl chráněn před poškozením.

Nakonec tento článek řeší poškození vodou na MDF a to, zda je součástí pojistného krytí majitele domu.

Kroky k opravě vodou poškozeného tvarování MDF

Poškození vodou má za následek různé scénáře. Většina by to často spojovala s bobtnáním MDF desek nebo odlupováním barvy.

V závažnějších případech však může poškození vodou vést k růstu plísní. Zde jsou způsoby, jak opravit růst plísní na MDF.

Krok č. 1. Sušte

Poté, co váš MDF utrpěl poškození vodou, je předpokladem jeho opravy nechat jej zaschnout. Pokud je to možné, nechte je uschnout na slunci. To by také pomohlo zabít spóry plísní.

Pokud počasí není tak příjemné, nechte MDF vyschnout a udržujte místo dobře větrané.

Krok č. 2. Škrábat

Po vysušení desky MDF si před prací na opravách nasaďte masku. To má zabránit vdechnutí spór plísní, které mohou způsobit zdravotní problémy.

Získejte špachtli a seškrábněte plíseň z MDF. Pomocí plastové špachtle zabráníte poškrábání desky.

Po vyškrábání formy pomocí stěrky je vložte do odpadkového pytle. Poté použijte nylonový kartáč se stále štětinami k odstranění viditelných plísní, které jste nemohli seškrabat.

Krok č. 3. Vakuum

Po seškrábání a vykartáčování formy z MDF jej vysajte vysavačem, abyste odstranili další částice spór. Potom vyhoďte odpadkový pytel a vakuový pytel. Při jejich likvidaci se ujistěte, že jsou oba řádně utěsněny.

Krok č. 4. Roztok bělidla a vody

Nejprve si nasaďte rukavice. Poté vytvořte roztok bělidla a vody smícháním stejného množství bělidla a vody. Vezměte si houbu a ponořte ji do roztoku bělidla a vody.

Poté MDF důkladně otřete. Po otření roztokem nechte uschnout, než přejdete k dalšímu kroku.

Krok č. 5. Písek

Po vysušení MDF obrouste oblasti, které měly plíseň. Pomocí brusného papíru s jemnou zrnitostí se zbavte plísní, které se dostaly za povrch. Po broušení oprašte MDF.

Proč natřít MDF?

Po broušení MDF by deska byla ideální pro základní nátěr. Základní nátěr dřevovláknité desky se střední hustotou je nezbytný k ochraně před dalším případem poškození vodou.

Základní nátěr a utěsnění MDF zabrání jeho nabobtnání nebo zkreslení. Jelikož jsou dřevovláknité desky silně savé, může i malé množství vody vést k bobtnání.

Doporučujeme použít lepidlo nebo základní nátěr na bázi oleje, zejména na okrajích MDF, abyste zabránili jejich bobtnání. Abyste zabránili vlhkosti, použijte rychleschnoucí základní nátěr. Pokud jde o tmely, doporučujeme použít sádrokartonové nebo akrylátové tmely.

Proč na MDF roste plíseň?

Vzhledem k tomu, že MDF jsou poloporézní, je pro ně snadné uchovávat vodu. Na druhé straně to má za následek růst plísní zevnitř vaší desky, mezi vrstvami dřeva.

Materiál se vlivem poškození vodou rozpíná, což dává prostor pro růst a prospívání plísní. Plíseň může být dokonce způsobena špatným větráním, které zachycuje vlhkost uvnitř vašeho domu a drží se na vašem nábytku pomocí MDF.

Na povrchy MDF můžete použít základní nátěr na bázi rozpouštědel. Můžete také použít základní nátěr na skvrny od KILZ nebo Zinsser. Jako tmel na povrchy MDF doporučujeme použít lepidlo PVA, takové, které nevyžaduje ředění.

Jak zabránit růstu plísní na MDF?

Abyste zabránili růstu plísní na MDF, musíte mít následující:

Antibakteriální ubrousky

Tyto ubrousky by měly mít bělidlo, aby plíseň zabily. V opačném případě byste svou formu jen krmili vlhkostí. Proto je rozumné nepoužívat hygienické ubrousky k odstraňování plísní na površích MDF.

Postřik proti plísni

Další věc, kterou můžete použít, je sprej na kontrolu plísní. Nekupujte však jen jakýkoli sprej na kontrolu plísní. Použijte jeden s nízkou toxicitou, aby nebyl škodlivý pro vás a váš domov. Můžete si vybrat mezi Concrobium a TSP.

Kromě těchto dvou, abyste zabránili růstu plísní na vašem MDF, musíte jej chránit před poškozením vodou. Zkontrolujte, zda váš dům není netěsný a udržujte svůj domov dobře větraný.

MDF také natřete základním nátěrem a utěsněte. Tímto způsobem by vaše deska neabsorbovala vodu a byla by domovem plísní.

Poškození vodou na MDF a pojištění

Obecně platí, že poškození vodou způsobené nedbalostí není zahrnuto v pojistném krytí. Plíseň je často vnímána jako důsledek nedbalosti.

Pokud je však forma považována za rozšíření poškození vodou, pak vaše pojištění může pokrýt většinu nebo všechny náklady na odstranění formy. Chcete -li objasnit, zda můžete získat pojištění, obraťte se na svého právníka a pojišťovnu.

Závěr

Nyní, když víte, jak opravit MDF poškozenou vodou, stali jste se schopnějším majitelem domu. Doufáme, že vám tento článek o odstraňování plísní pomůže s problémem s plísní doma a zabrání jeho dalšímu růstu.