5 jednoduchých kroků, jak upravit okenní křídlo poškozené vodou

Pokud se chcete dozvědět, jak opravit okenní křídla poškozená vodou, je tento článek přesně pro vás. S trochou opravy, broušení a základního nátěru bude váš domov stejně dobrý jako pocit při prvním nastěhování.

Poměrně postavené části domu jsou nevyhnutelné v průběhu času klesat. Hádáme, že se majitelé domů mohou shodnout, že společným jmenovatelem je poškození vodou. Naštěstí má tento problém docela výhodu, protože tento projekt bude snadné provést sami.

Na jaře jsou záplavy nemesis každého domácího člověka. Například suterén může naplnit vodu i po kolena. Ovlivněny mohou být i vyvýšené oblasti v domě.

Co je to přesně okenní křídlo?

Okenní křídlo je okenní část, která slouží jako držák skleněných tabulí a okenních rámů. Křídlo poskytuje pevnost, zpracovatelnost a vzhled okna.

Většina moderních designů má vertikální pohyblivý rám; některé jsou takové, jaké jsou. Umožňuje pohyb okna nahoru a dolů. Pro pohyblivý rám existují dva typy – jedno zavěšené a dvojitě zavěšené okno.

Jednokřídlá posuvná okna mají pevné horní okenní křídlo a funkční spodní okno, které se pohybuje nahoru a dolů. Mezitím mají dvojitě zavěšená okna dvě pohyblivá okenní křídla.

Studie tvrdí, že návrhy okenních křídel pocházejí již z gruzínského období. Přestože původem okenních křídel je střet domněnek mezi kulturami, je zřejmé, že se vyvinul z jednoduché myšlenky.

5 kroků k přepracování okenního křídla poškozeného vodou

Krok č. 1. Vyjměte křídlo

Opravy okenních křídel jsou běžné a snadné. Moderní křídla jsou obvykle vyráběna ze dřeva. Přírodní materiály, jako je dřevo, jsou extrémně propustné, což znamená, že jsou náchylné k promáčení.

Nejprve musíte odstranit shnilé křídlo. Pomocí ploché páčky vypáčte spodní část.

Odstraňte odkrytý řetěz, hřebík nebo lepidlo. Dále odstraňte všechny třísky.

Dále pokračujte do horní části a stáhněte křídla. Pokud je chcete hned zahodit, dejte je do odpadkového pytle.

Na druhé straně může být možností recyklace. Můžete je znovu použít a dělat řemesla.

Krok č. 2. Pozor na sklo

Při provádění tohoto kroku buďte opatrní. Nyní, když je sklo holé, může se kdykoli rozbít, pokud budete bezohlední.

Sklo bylo z rámu okna z prvního schodu. V tomto dalším kroku musíte vytrhnout zbývající směs glazury. Nyní mluvíme o tvrzeném tmelu z křídel.

Glazovací směs je těsnicí hmota používaná pro okna, aby zůstala na svém místě. Okenní skla se mohou přirozeně třást. Po uvolnění skla je lepší označit okraje, abyste nebyli zmateni výměnou nového křídla.

Krok č. 3. Zesílte okraje

Archaické kusy nábytku často doprovázejí staré domovy. Jakmile vyjmete zbytkovou látku, následující opatření by měla zpevnit okraje brýlí.

Pamatujete si těsnicí hmotu z posledního kroku? Budeme to používat, kromě toho, že nasadíme nový.

Těsnicí hmoty jsou látky téměř tmelové konzistence používané k utěsnění otvorů v budovách, dveřích, a uhodli jste-okna. Jeho kapacita může trvat až 30 let.

Když už mluvíme o poškození vodou, dobrá poznámka je zasklívací hmota nebo těsnění je voděodolné. Pozdravte tedy robustnější okenní křídlo.

Krok č. 4. Vyměňte křídlo

Před jakoukoli výměnou se ujistěte, že jste změřili okenní křídlo a spoje. To vám pomůže snížit náklady na nákup surovin.

Dokončili jste aplikaci potřebné směsi. Nyní musíte mezi sklo a křídlo dát izolaci. To pomáhá oknu absorbovat méně vlhkého vzduchu, tedy méně zamlžených oken.

Dále vložte okenní křídla a závorky. Používejte elektrické nářadí a buďte opatrní. Rovněž by měly být nainstalovány další díly, jako jsou zarážky křídla.

Nakonec nové křídlo obrouste bruskou o zrnitosti 80 nebo místním brusným papírem.

Krok č. 5. Naneste základní nátěr

Obecně platí, že dřevo vyžaduje alespoň 2-3 vrstvy základního nátěru. Základní nátěr naneste středně velkým štětcem.

Nejlepší by bylo, kdybyste natřeli každý roh křídla. Nechte asi 24 hodin vytvrdnout a vysušte na dobře větraném místě.

U okenního skla můžete na povrch tepelně tvarovat polykarbonátové desky. Polykarbonát (PC) se používá k tepelné regulaci a má vynikající tepelnou odolnost.

Může se na tyto opravy vztahovat pojištění?

Osobní životní styl často způsobuje vnitřní vlhkost. Pokud však nejhorší bouře mohou způsobit chaos ve vašem domě, existuje šance, že pojistná smlouva by mohla pokrýt tyto druhy oprav.

Pojištění majitele domu má spoustu požadavků, které je třeba zvážit. Některé z nich zahrnují čas, kdy bylo poškození zaznamenáno, a věk okna.

Závěr

Odizolování počasí je pro majitele domů často problém. Vytvářejí formy, které pronikají do vnitřních částí okna. Kovové kryty mohou také zrezivět.

Zabraňte poškození vodou náznakem okenního křídla. Zajistěte správnou instalaci izolace, zarážek křídel, okenních krytů a epoxidu dřeva.

Až tedy příště vaše okenní křídlo skončí v troskách, pokračujte podle pokynů k opravě okenních křídel poškozených vodou.