5 jednoduchých kroků, jak ručně šít záclony

Záclony dodávají našim domovům eleganci a krásu. Každý dům nebo pokoj bez závěsu vypadá ošklivě a neupraveně. V tomto článku se podělím o super jednoduchou metodu, jak ručně šít záclony a držet se s vámi.

Za chvíli začneme. Pokud jde o výrobu záclon, budete mít mnoho metod.

Jednopanelové a dvoupanelové vápněné. Dlouhé krátké, můžete si vyrobit závěsy, které visí pomocí kapsy na tyč, nebo možná visí na klipech nebo pomocí průchodek s některými jednoduchými dovednostmi šití.

Dnes si však můžete vyrobit kteroukoli z nich. Ukážu vám, jak ručně ušít závěsy s kapsou na prut.

Kroky ručního šití záclon

Zde je seznam materiálů, které budete potřebovat při plánování ručního šití záclon:

  • Tkanina 
  • Závit odpovídající látce 
  • Nůžky nebo rotační řezačka 
  • Řezací podložka 
  • Jasné pravítko 
  • Rovné špendlíky 
  • Měřič švu 
  • Žehlička
  • Měřicí páska 
  • Záclonová tyč

Na výrobu závěsů můžete použít jakoukoli látku, od průhledné až po těžkou gobelínovou látku. Nezapomeňte navštívit oddělení látek, kde si pořídíte své oblíbené, nebo pokud si chcete vybrat něco, co doplní výzdobu vašeho pokoje.

Než vystřihneme nějakou látku, chceme nejprve nainstalovat záclonovou tyč. Můžete jej nainstalovat tak vysoko nad okno, jak chcete, a tak daleko za šířku okna, jak si přejete.

Jen mějte na paměti, že závěsy nebudou dále, než kde jsou držáky záclonové tyče.

Krok č. 1: Měření

Nyní provedete několik měření, abyste viděli, kolik látky musíte nejprve ustřihnout. Změřte od držáku k držáku, abyste zjistili šířku.

K tomuto číslu přidejte další dva palce, abyste zohlednili lemy, které budete muset udělat. Dále je třeba změřit délku. Začněte od místa, kde visí záclonová tyč, a změřte tam, kde chcete, aby záclona končila.

Přidejte k tomuto číslu 10 palců, abyste započítali lemy. Musíte udělat dvoupalcový dvojitý lem nahoře, který bude vaší kapsou na prut, a třípalcový dvojitý lem dole.

Krok č. 2: Řezání

Použijte rotační řezačku na řezací podložce, abyste získali co nejrovnější linie, ale stejně snadno můžete použít nůžky na látku, pokud vám to vyhovuje. Jakmile je vaše látka vystřižena, jste připraveni šít.

Krok č. 3: Začněte šít

Začněme dlouhými bočními lemy. Zde budete šít půlpalcový dvojitý lem.

Složte látku na 1 palec a použijte měřidlo švu, abyste se ujistili, že máte tento 1 palec. Při pohybu měřidla švu přes záhyb přeložte celou cestu a zkontrolujte rozměry.

Použijte žehličku a stiskněte záhyb. Postupem času přeložte neopracovaný okraj do ohybu, čímž vznikne 1/2 palce.

Při překládání zajistěte látku vložením kolíků kolmo místo paralelně ke spodnímu okraji. Nyní jste připraveni šít jehlou a nití.

Takže přímo podél vnitřní strany přeložte rovným stehem počínaje a končit zadním stehem. Tím je váš první půl palec hotový.

Jakmile dokončíte lem na jedné straně, dvojitý lem, opakujte všechny stejné kroky, abyste dokončili hymnu na dlouhé opačné straně závěsu.

Jakmile budete šití na obou stranách nití a jehlou, budete šít podél horního okraje záclony. Nyní to bude dvoupalcový dvoupalcový lem a bude sloužit jako kapsa na prut pro váš závěs.

Tyto kroky použijte pro obě strany závěsu, ale místo toho složte látku až na čtyři palce.

Kontrolujte měření přes záhyb tak, že budete průběžně tisknout měřidlo švu. Složte látku do záhybu, abyste získali dvoupalcový záhyb.

Stiskněte špendlík a šijte podél vnitřního záhybu, abyste dokončili čtyřpalcový dvojitý lem.

Poznámka: Velikost lemu by měla zůstat otevřená, aby se záclonová tyč mohla zasunout

Krok č. 4: Lem

Posledním krokem k ručnímu šití záclon je lemování. Olemujte spodní okraj záclony. Zde uděláte 3palcový dvojitý lem. Stiskněte látku žehličkou a pomocí měřidla švu zkontrolujte přehyb.

To vám poskytne třípalcový fold. Než začnete šít, zajistěte látku rovnými špendlíky.

Nyní šijte podél vnitřního záhybu rovným stehem počínaje a končit zadním stehem.

Krok č. 5: Instalace závěsu

Vložte záclonovou tyč podle vlastního výběru do kapes na tyč a zbývá jen pověsit záclony. Jak jsou roztomilé a bylo tak snadné je vyrobit se závěsem.

Závěr

Tímto způsobem můžete snadno změnit vzhled, pokud chcete, vyjmutím tyče z kapsy na tyč a zavěšením závěsů pomocí spon.

Tuto metodu musíte vyzkoušet; je to tak jednoduché a navíc získáte ten luxus vyrobit záclony z jakékoli látky a délky, kterou chcete. Doufám, že vám tento článek pomohl v tom, jak snadno ručně šít záclony.