5 jednoduchých DIY, jak zakrýt zeď závěsy

Záclony nejsou jen do oken; ve skutečnosti pro ně existují různá zajímavá a docela neobvyklá použití. Záclony jsou skvělým způsobem, jak skrýt věci, jako jsou věšáky, otevřené skříně, regály, police a další nepořádek.

Celá stěna závěsů však dodává místnosti smysl přidáním textury, hloubky a barvy. V tomto článku se naučíme, jak zakrýt zeď závěsy.

Postup zakrytí stěny závěsy

Než přistoupíte k níže uvedeným krokům, jak zakrýt zeď závěsy, ujistěte se, že máte všechny potřebné nástroje a materiály k provedení práce. To je to, co budete potřebovat

  • Tužka
  • Svinovací metr
  • Záclonová tyč
  • Háčky nebo držáky
  • Kus kartonu
  • Vrtáky a šrouby (V závislosti na typu nástěnných držáků nebo držáků to nemusí být nutné, některé nástěnné držáky jsou lepkavé a lze je připevnit k povrchu bez přibíjení. )
  • Kompas
  • Záclony nebo závěsy

Krok č. 1: Změřte zeď a označte umístění tyče

Pomocí metru určete délku a šířku prostoru stěny, který chcete zakrýt. Pokud chcete pokrýt celou stěnu, nezapomeňte vzít v úvahu délku stěny od stropu k podlaze. Nejdůležitější věcí, kterou je třeba pamatovat při zavěšování závěsu, je zajistit, aby tyč byla na podpěrách vodorovně.

Chcete-li to provést, označte zeď tužkou a kusem lepenky. Vytvořte kružítko, pravoúhlý výřez, poté z kartonu vyřízněte pravý úhel a zarovnejte jej s rohem stěny. Tato metoda je ideální, pokud je na stěně okno a pomůže vám určit nejlepší umístění háku.

Umístěte háček (také známý jako držák nebo závěsná deska) na karton a určete, kam chcete závěs zavěsit. Vytvořte značku tužkou na kartonu (ve spodní části háčku), jakmile určíte, kam chcete viset.

Krok č. 2: Nainstalujte háčky

Dalším krokem Jak zakrýt zeď závěsy je instalace. Odstraňte podklad (obvykle papírové obaly) z jednoho z háčků a zarovnejte jej na stěnu pomocí značky, kterou jste si předtím vytvořili jako vodítko.

Pevně ​​jej připevněte k dříve označenému povrchu stěny. Pokračujte s druhým koncem stejným způsobem.

Nechte háčky chvíli zapnuté, zvláště pokud používáte háčky, které nepoužívají šrouby, aby byly nejprve pevně uchyceny, a vyhněte se zhroucení celé záclony poté, co na ni položíte záclonové tyče váhou záclonových tyčí.

Postupy jsou stejné pro háčky, které nepřibíjíte, tedy háčky, které si raději nalepíte na stěny, než aby byly přibity k povrchu.

Krok č. 3: Zavěste záclony nebo závěsy

Abyste vytvořili iluzi prostoru, závěsy by měly co nejvíce zakrývat zeď, proto umístěte tyč pár centimetrů od stropu. Je také dobré si dvakrát zkontrolovat délku závěsů.

Před zavěšením tyče je zvažováno několik faktorů, jako je použití správných kotev a nástrojů, ale pro lepší estetiku se ujistěte, že tyč je zavěšena v dokonalé výšce 1,5 cm nebo přibližně nad podlahou.

Když jsou držáky nebo háčky na svém místě, mělo by být snadné zasunout závěsovou tyč dovnitř a poté můžete závěsy zavěsit.

Pokud budete místo závěsů věšet záclony, postupy jsou stejné. Závěsy však bývají lepší volbou, pokud jde o vzhled při zakrývání stěn, zatímco záclony mají tendenci vypadat lépe na oknech, i když v obou situacích můžete pohodlně použít okna i závěsy.

Krok č. 4: Instalace nástěnného svítidla (volitelné)

Ačkoli je to čistě volitelné, doporučuji vám zvážit přidání nástěnných nástěnných nástěnných svícnů, abyste záclony dosáhli úplného a efektního vzhledu.

Krok č. 5: Napařte závěsy

Nakonec závěsy napařte, abyste se zbavili případných vrásek. Tento proces je životně důležitý krok, protože nástěnné svícny mohou vrhat světlo na látku, takže záhyby jsou zřetelnější. Znovu sestavte nábytek, přidejte konečné úpravy, jako jsou polštáře a čerstvá zeleň, a máte hotovo.

Jaké je nejlepší barevné světlo nástěnných svítidel pro můj závěs

Nástěnné svítidlo je forma svítidla, která visí ze zdi místo ze stropu. Na rozdíl od lustrů, závěsů a zapuštěného osvětlení svítí světlo z nástěnného svítidla spíše nahoru než dolů.

Nástěnné svícny se dodávají v různých typech velikostí a barev LED, takže při výběru svícnu doporučuji zvolit barvu, která se hodí k závěsu, který jste již pověsili. Kreativní můžete být i výběrem barvy dle vlastního výběru.

Kam umístím nástěnné svícny?

Pokud se chystáte umístit pohovku blízko závěsu, nezapomeňte umístit svítidlo o něco výše, abyste vytvořili prostor pro pohovku nebo pohovku. Uděláte to tak, že budete postupovat podle kroků, jak zakrýt zeď závěsy a poté začlenit pohovku.

Závěr

Pokud omezíte použití závěsů na okna, přijdete o krásu, kterou závěsy mohou poskytnout.

Vědět, jak zakrýt zeď závěsy, vytvoří na vaší stěně ohnisko se závěsem pomocí několika jednoduchých opatření. Také při výběru závěsu můžete zvolit barvu, která se hodí ke stěnám, nebo jít odvážně a vyzkoušet svůj vlastní vzhled.