5 informativních kroků, jak opravit noční stolek poškozený vodou

Nevíte, jak opravit vodou poškozený noční stolek? Zvažte, jak ušetřit peníze na nákup nového a nákladného nábytku, abyste zjistili, že se po několika měsících zmenšil, protože vybublal.

Stále máte čas zbavit se těch otravných bublin. Navíc, i když se to nemusí zdát, pravidelná výměna nábytku se časem prodraží.

Jak voda ovlivňuje dřevěný nábytek?

Dřevo je přírodní látka, která může chátrat a plesnivět, pokud je vystavena vodě nebo nadměrné vlhkosti bez ochrany. Vysoký obsah vlhkosti může způsobit roztahování a posun dřeva.

Vodoznaky na dřevěném nábytku se mohou také vyskytnout v důsledku úpravy dřeva. Tmavé vodoznaky indikují, že voda již pronikla do povrchové úpravy dřeva, zatímco světlé značky znamenají, že skvrna je stále na povrchu.

Teplé materiály umístěné na povrchu mohou způsobit bublinkování dřevěného nábytku. Stůl absorbuje vodu a způsobí její bublání.

Nabobtnalé dřevo může rychle zničit vzhled vašeho nábytku tím, že bude vypadat zestárlý a odřený. Tyto bubliny se naštěstí dají odstranit.

Oprava nočního stolku poškozeného vodou

Váza umístěná na nočním stolku může způsobit skvrny, pokud se voda nepozorovaně rozlije po stole. I když jste opatrní, dochází k nehodám nebo se sklenice potí, což má za následek kruh s bílou vodou.

Zatímco tyto bílé skvrny mohou trvale poškodit stůl, často je lze odstranit základními domácími předměty. Při opravě poškozeného nočního stolku postupujte podle následujících kroků.

Krok č. 1. Nechte nábytek vyschnout

Jedním z klíčových přístupů k opravě vodou poškozeného dřevěného nábytku je jeho vysušení, než uděláte cokoliv jiného. Mírné sušení pomocí umělého systému, jako je vysoušeč vlasů nebo fén, může odpařit vlhkost tím, že se nechá odpočívat na plném slunci po dobu alespoň 24 hodin.

Je třeba poznamenat, že nábytek by měl schnout důkladně, ale ne příliš rychle, protože by to mohlo způsobit rozštěpení nebo posunutí dřeva. Chcete-li získat slušný povrch, musíte si dát na čas a být trpěliví při přirozeném sušení.

Krok č. 2. Použijte žehličku

Použití žehličky k opravě vodou poškozeného dřevěného nábytku je jednoduchý způsob, jak se vypořádat s nateklým dřevěným nábytkem. Pro tento postup budete potřebovat žehličku, žehlicí prkno a hadr.

Prvním krokem je odstranění veškeré vody pomocí vlhkého hadříku. Zakryjte vyboulené kusy nábytku a poté předehřejte žehličku na nízký stupeň.

Jakmile je žehlička na několik sekund horká, umístěte ji nahoru. Nenechávejte jej na jednom místě příliš dlouho, mohlo by to poškodit vaše dřevo.

Sundejte látku a prozkoumejte dřevěnou bublinu. Pokud bublina zůstane, měli byste pokračovat v žehlení.

Krok č. 3. Přidejte další upevnění

Po důkladném vysušení nábytku začněte s opravou vložením dalších upevňovacích prvků. Prozkoumejte součásti, které vyžadují asistenci a lze je zasunout zpět na místo pouze s drobnými úpravami.

Krok č. 4. Použijte jehlu

Když se váš nábytek zmenšil, tento postup funguje efektivně. Umožňuje nám propíchnout bublinu ze strany, ale ne shora jehlou.

Když bublinu propíchnete přímo dolů jehlou nebo tiskárnou, vytvoříte řez, který se pokusí překrýt s přebytečným materiálem bubliny.

Krok č. 5. Broušení a nanášení oleje na nábytek

Po zaschnutí nábytku můžete zvolit broušení pásovou bruskou a dokončovací bruskou. Pásová bruska provede nejsnadnější broušení, zejména na povrchu vašich nábytkových stolů, zatímco nejlepší dokončovací bruska je vynikající, když chcete získat ultra hladký povrch.

Použití oleje na nábytek může poskytnout dostatečnou ochranu před potenciálním poškozením dřeva vodou.

Poškození nábytku z tvrdého dřeva způsobené vodou může být stresující, protože poškození vodou je nevyhnutelné a neočekávané. Setkáte se s drobnými poškozeními, která se snadno opraví, ale na ty vážnější byste se měli připravit s výše uvedenými doporučeními.

Pokud je váš noční stolek poškozen vodou, přečtěte si následující článek o tom, jak opravit vodou poškozenou desku nočního stolku, která vám pomůže vyřešit váš problém.

Jak zabránit vodě poškozenému nábytku

Nábytek zvyšuje vizuální přitažlivost a nic nepřekoná přirozenou krásu dřeva, zejména u stolů. Jakkoli jsou dřevěné stoly krásné, jsou náchylné k poškození, jako jsou vodní kroužky.

O dřevěný stůl je nezbytné pečovat, aby si zachoval svou krásu. Existují různé metody, jak zabránit poškození dřevěných stolů vodou:

1. Použijte ochrannou povrchovou úpravu

Jedním z nejvýznamnějších způsobů, jak se vyhnout vodním prstencům na dřevěném stole, je použít na něj ochrannou povrchovou úpravu. Lak a lak jsou dva nejběžnější dostupné typy povrchových úprav.

Lak se obvykle nanáší na profesionálně vyrobený nábytek. Lak je výjimečně odolný vůči skvrnám, dokonce i proti vodě.

Lak je forma nátěru, který se nanáší podobně jako barva. Lak má pomalejší dobu schnutí; je důležité nechat jej vytvrdnout a udržovat jej bez prachu.

2. Používejte čisticí a leštící prostředky

Použití leštících a čisticích roztoků je dalším praktickým přístupem k ochraně a zajištění toho, aby se na dřevěném nábytku neobjevovaly skvrny od vodních prstenců. V důsledku toho můžete vyrobit leštidlo a čisticí prostředek na nábytek smícháním citronového oleje a olivového oleje a jako čisticí prostředek stačí mýdlo na ruce a voda.

Tyto přírodní léky snižují používání toxických chemikálií, ale také vám pomáhají ušetřit peníze.

3. Používejte tácky a podložky

Pokud chcete na noční stolek umístit šálek vody, použijte podtácku. Při pokládání jakýchkoli věcí vodou by měly být umístěny podložky, které chrání nábytek před vlhkostí.

Prevence je vždy lepší než léčba. V případě dřevěných stolů je důležité zabránit kontaktu vody nebo vlhkosti se stolem. Přečtěte si tento článek o tom, jak ušetřit vodou poškozený dřevěný nábytek, abyste se dozvěděli více!

Závěr

Naučit se, jak opravit vodou poškozený noční stolek, je snadný úkol. Zabere to nějaký čas a práci, ale nakonec můžete tento dřevěný nábytek pomocí těchto postupů obnovit.

Jakmile odstraníte bubliny a skvrny od vody nebo kroužky, mějte na paměti, že dřevo vyžaduje pravidelnou údržbu, aby vypadalo jako nové, jako je ometení prachu a nesypání bělidla.