5 DIY o tom, jak vyčistit průhlednou záclonu

Průsvitné závěsy jsou buď vyrobeny z bavlny, polyesteru nebo nylonových tkanin; jako takový, problém, jak vyčistit průsvitný závěs, vyvstává současně kvůli údržbě tohoto polyesteru, nylonu nebo bavlny.

V tomto článku jsem zvýraznil a uvedl různé kroky, které vás vedou při čištění průsvitných závěsů bez poškození tkanin. Přečtěte si až do konce, abyste pochopili jednoduchý návod.

Snadné kroky k čištění průsvitných záclon

Jednoduché a snadné kroky k čištění průsvitných záclon doma (udělejte si sami) nebo průmyslově byly vysvětleny níže.

Než se však pustíte do rychlých kroků, zde jsou některé materiály, které musíte mít k dispozici pro realizaci tohoto projektu

 • Jemné (lehké) mycí mýdlo
 • Bílý těžký ručník
 • Mycí vana nebo dvě mycí nádoby
 • Žínka

Krok č. 1: Sejmutí čistého závěsu z tyče závěsu

První, co musíte udělat, když zvažujete „jak vyčistit průsvitné závěsy“, je odstranit průsvitný závěs ze závěsné záclonové tyče.

Odvěste záclonovou tyč z věšáků, jemně sejměte záclonu z tyče a poté záclonou zatřeste, abyste odstranili prach z látek.

Všimněte si, že tento proces neuvolňuje prach ze závěsu. Po chvíli protřepávání čirým závěsem jemně složte (klepněte), aby se vytvořil kulatý tvar, a poté závěs položte na čistý povrch.

Krok č. 2: Vytáhněte nádoby a naplňte je vodou

Tento krok vyžaduje, abyste vytáhli mycí vanu nebo vaše dvě mycí nádoby (pokud mycí vana chybí) a jednu nádobu naplňte studenou vodou a naplňte teplou vodou.

Poté vytáhněte lehké (jemné) mýdlo nebo prací prostředek, který je vysoce doporučený pro praní tkanin, a nalijte trochu do nádoby s teplou vodou.

Dbejte na to, abyste do nádoby na mytí nenalili velké množství, abyste předešli velkému pěnění během procesu máchání nebo potřísnění podlahy mýdlem.

Před dalším krokem nechte mýdlo smíchat s teplou vodou asi 4 minuty.

Krok č. 3: Namočte složenou průhlednou záclonu do teplé mýdlové vody

Tento proces označujeme jako střední proces, když se učíme „jak čistit průhlednou záclonu“. Vyžaduje to, abyste složenou záclonu vložili dříve, provedeno v kroku 1, do nádoby obsahující smíchanou teplou vodu a mýdlo.

Ujistěte se, že jste závěs důkladně ponořili do mýdlové vody pro rovnoměrné čištění, a nechte závěs v mýdlové vodě asi 6-12 minut, aby záclona mohla absorbovat většinu mýdlové vody.

Zatímco je tento proces zapnutý, můžete se rozhodnout vyčistit okna pomocí žínky, abyste získali čisté prostředí na celkovém konci.

Poznámka: Čirý závěs nekartáčujte, aby se látky nezmačkaly. Toto mýdlo (tekuté) dokáže důkladně vyčistit průsvitný závěs i bez kartáčování nebo praní závěsů.

Krok č. 4: Sušení namočených průsvitných záclon

Úkolem tohoto kroku je usušit průsvitný závěs dříve namočený jako v kroku 3. Chcete-li to provést, vyjměte dodaný těžký bílý ručník a rozložte jej na rovnou plochu – jako je stůl.

Odstraňte průsvitný závěs z nádoby s teplou vodou a mírně na ni zatlačte, aby mýdlo ze závěsu vyteklo, poté závěs chvíli perte a vložte průsvitný závěs do nádoby se studenou vodou k vymáchání.

Krok č. 5: Zavěšení závěsu na tyč závěsu

Zavěšení závěsu ve formální poloze:

 • Rozprostřete vymáchanou záclonu na ručník dříve rozprostřený.
 • Ujistěte se, že závěs velmi dobře zakrývá ručník.
 • Přehněte ručník k závěsu – cyklicky ho rolujte tak, aby ručník absorboval vodu obsaženou v průsvitném závěsu.
 • Toto je nejjednodušší způsob sušení průsvitné záclony. Pokud ručník navlhne a závěs ještě není vysušený, vyměňte ručník a postup opakujte, dokud závěs neuschne. Po dokončení tohoto kroku „jak vyčistit průsvitný závěs“ můžete závěs pověsit.

  Zavěste vlhkou záclonu kolem záclonové tyče do rukávů záclon a zavěste ji na ramínka. Pro rychlejší pochopení je dále vysvětleno více klíčových slov.

  Lze průsvitné záclony čistit v pračce?

  Jelikož jsou průsvitné závěsy buď z polyesteru, bavlny nebo nylonu, jsou zcela omyvatelné a můžete je prát v pračce.

  Jak můžete vyčistit průhledné závěsy, aniž byste je sundali?

  V tomto článku, jak čistit průsvitné závěsy, pokud chcete vědět, jak čistit průsvitné závěsy, aniž byste je stáhli, je zde nejlepším postupem použití vysavače. Použijte vysavač přes průhlednou záclonu, abyste ji zbavili prachu.

  Je čištění průhledné záclony snadné?

  Ano, proces čištění průsvitných záclon je snadný a jednoduchý, jak je vysvětleno ve výše uvedených krocích. Je to něco, co můžete udělat sami.

  Jak získáte průsvitné záclony?

  Chcete-li vybělit průsvitné závěsy, postupujte podle výše uvedených kroků, pouze budete muset do studené vody přidat jedlou sodu a ocet místo jemného mýdla. Jedlá soda a ocet jsou dobré bělící prostředky.

  Závěr

  V tomto článku „jak čistit průsvitné závěsy“ byly zdůrazněny jednoduché kroky, kterým musíte před procvičováním jakýchkoli kroků dobře porozumět.