4 užitečné tipy, jak vybrat záclony

Výběr závěsu nebyl nikdy snazší s pomocí těchto čtyř tipů, které jsou popsány níže v tomto článku. Pokud hledáte dokonalou záclonu vhodnou do vašeho domova, pak jste na správném místě. Pokračujte ve čtení, abyste mohli najít ty nejlepší závěsy přizpůsobené vašemu stylu.

Co je opona?

Závěs je závěsná látka, která má různé druhy používané pro několik účelů. Prvním účelem je blokovat sluneční světlo. Druhým účelem je zajistit lidi za oponou. A konečně třetím účelem je zakrýt průvan. Z jakéhokoli důvodu potřebujete záclonu, níže jsou uvedeny tipy, které můžete použít, pokud jde o výběr záclon.

Tip č. 1 – Zjistěte, na jaké místo jej umístíte

Různé oblasti vyžadují různé druhy záclon. Například v ložnici byste potřebovali tmavší pevné závěsy. Důvodem je, že to dodá temnou atmosféru. Pomůže vám spát rychleji než kdy jindy, pokud je místo temné jako tma s jemnou září lampy. Jiný případ je však u lidí s nyktofobií – strachem z noci nebo tmy.

Pokud mezi takové lidi patříte, pak je pro vás lepší závěs ve světlé barvě. Co se týče obývacího pokoje nebo třeba koupelny, i pro ně jsou určeny závěsy. Takže první tip je vědět, kam to umístíte.

Tip č. 2 – Znát míry

Vyjměte metr a nejprve změřte délku a šířku okna. Mějte na paměti, že měření odshora dolů a přidání 2 nebo 3 palců k velikosti je obvyklý proces.

Zkuste přidat 4 až 8 palců na obou stranách na šířku. Tyto další centimetry by blokovaly světlo ze slunce, což vám umožní kdykoli udržet v místnosti úplnou tmu. Poté, co znáte rozměry, to je okamžik, kdy si vyberete závěs, který se hodí k dané oblasti.

Ujistěte se, že má vhodnou velikost a není příliš dlouhé ani příliš krátké. Ale krátké závěsy mají také své výhody. Je odolnější než ty delší, protože krátké závěsy se nedotýkají země. Na druhou stranu delší závěsy přinášejí iluzi větší místnosti.

Tip #3 – V souladu s tématem svého domu (nebo buďte jedinečný!)

Záclony dodají jakousi noblesní atmosféru jakékoli místnosti, do které je umístíte. Chcete-li být jedineční, můžete na každou oblast umístit jiný závěs. Ale pokud chcete, aby dům vypadal navzájem podobně, musíte souhlasit s tématem.

Pokud chcete, aby vaše záclony splynuly se zbytkem místnosti, zvolte stejnou barvu jako stěny. Trik při výběru záclon, které se hodí k vašemu tématu, je vybrat odstín 1-3krát světlejší nebo tmavší. Toto je šikovný tip, jak vybrat záclony.

Na druhou stranu, pokud dáváte přednost jedinečnému nebo jinému stylu, vyberte si jasné odstíny červené, modré, růžové, zelené a další barvy, aby odpovídaly barevnému schématu vašeho domova se stahovacími závěsy. Tyto barvy jsou ideální, pokud chcete, aby byl váš pokoj dramatičtější a energizující.

Pokud by byl váš pokoj více vystaven slunci, měli byste se těmto barvám vyhnout. Bude to příliš rozjasňující a zraňující oči.

Levandule, pastelová, dětská modrá, fialová a růžová jsou některé fantastické barvy, které mohou vašemu prostoru dodat uklidňující atmosféru víkendu. Vyberte si tyto barvy, pokud chcete proměnit svůj pokoj v relaxační útočiště.

Tip #4 – Výběr vhodné látky

Látka má významný vliv na vzhled závěsů. Váš výběr sahá od krajky, bavlny, sametu a mnoha dalších. Tradiční pokoje těží z těžších látek, zatímco minimalistické pokoje těží z průsvitných látek.

Mějte také na paměti, že každá látka padá z různých výšek jinak, takže mohou vypadat jinak, když jsou plisované a stažené.

Zároveň si vyberte látku podle toho, co preferujete při údržbě. Některé vyžadují náročnější údržbu a čištění, zatímco některé nabízejí lehčí alternativu.

Je světlý závěs mnohem lepší než tmavý závěs?

Než se rozhodnete, zda zvolit světlejší nebo tmavší závěsy, ujistěte se, že ladí se zbytkem nábytku v místnosti a barvou stěn. Na stěnách můžete použít studené barvy, jako je červená, oranžová a hnědá, stejně jako vynikající barvy, jako je modrá, šedá a bílá.

Jak doporučují interiéroví designéři, monochromatické závěsy jsou závěsy, které mají stejnou barvu jako stěna. To znamená, že mohou být přibližně o jeden odstín tmavší nebo světlejší než aktuální barva stěny.

Můžete si vybrat doplňkovou barvu, která se hodí k jakékoli barvě stěny. Na barevném kole jsou to barvy, které jsou proti sobě. Když to budete vědět, pomůže vám to při rozhodování, zda koupit světlejší nebo tmavší závěs.

Je lepší mít závěsy, které ladí s barvou stěny, nebo ne?

Odpověď je, že záleží na vašem stylu. V dnešní moderní době má mnoho domů bílé stěny, takže se hodí ke všemu. Barvy říkají hodně o vaší osobnosti. Vyberte si tedy, co uznáte za vhodné.

Závěr

S těmito čtyřmi jednoduchými tipy na paměti je, jak vybrat záclony nyní, uzavřená záležitost. Vezměte na vědomí, že byste měli vědět, na jaké místo jej umístíte, a nezapomeňte na jejich míry. Ostatní věci, jako je barva, styl a výběr vhodné látky, jsou na vašich preferencích. Hodně štěstí při jejich hledání!