4 účinné způsoby, jak odstranit plíseň z houby

Plísně a bakterie se mohou nacházet ve vaší domácí houbě a velmi by vám to pomohlo vědět, jak plíseň z houby odstranit. Udržet váš dům bez plísní je vynikající praxe.

Pamatujte, že plísně mohou růst kdekoli, dokonce i ve vaší houbě. Houbičky pro domácnost, kuchyňské houby nebo houbičky do koupele jsou vystaveny vodě téměř neustále.

Pro houby, jako jsou plísně, je voda nezbytná, protože má tendenci růst na místech s přítomnou vlhkostí. Tuk a olej mohou také pomoci spustit růst kolonie plísní.

Jistě, můžete svou plesnivou houbu vyhodit a koupit si novou, ale pokud máte omezený rozpočet nebo chcete přispět ke snížení našeho odpadu, existuje způsob, jak houbu obnovit a ochránit před plísněmi. Vše, co musíte udělat, je dodržovat čtyři způsoby, jak se zbavit plísně ve vaší houbě.

Plísně vás určitě mohou onemocnět, to je jisté. Proto je nezbytností držet jej mimo vaše domácí náčiní, jako je houba, kterou myjete talíře.

Koneckonců, nikdo nemá rád, když se plesnivé a špinavé houby dostanou do kontaktu s jeho nádobím.

Zbavte se houby plísní

Existuje několik způsobů, jak se zbavit plísní z vaší houby. Můžete zkusit udělat některé z nich a přijít na nejlepší způsob, jak odstranit nahromaděnou plíseň ve vaší houbě.

Zde je několik způsobů, jak to udělat.

1. Odstraňování plísní pomocí vaší myčky

Jedním z nejúčinnějších způsobů odstranění plísní z vaší houby je použití myčky nádobí. Hoďte houbičku do myčky a spusťte ji v cyklu s vysokým ohřevem s mycím prostředkem na nádobí.

Umístěte houbu na samostatný cyklus s náčiním pro hygienické postupy.

Použití vysokého tepelného cyklu nebo nastavení „heat dry“ by zabilo bakterie a plísně téměř stoprocentně. To také pomáhá odstranit všechny nepříjemné pachy, které se nacházejí ve vaší houbě.

2. Proces odstraňování plísní v mikrovlnné troubě

Mikrovlnná trouba, která se v podstatě používá k ohřevu a vaření jídla, může také pomoci účinně zabíjet plísně a bakterie, které sídlí ve vaší kuchyňské houbě. Mikrovlnná trouba za použití vysokého tepla rozebere spóry plísní přítomné v houbě a účinně zabije celou kolonii rostoucí zevnitř.

3. Odstraňování plísní pomocí bělidla

Další věc, kterou můžete udělat, abyste odstranili plísně, které vyrostly na vaší houbě, je namočit ji do bělidla. Bylo ověřeno, že namáčení houby v roztoku bělidla zabíjí většinu bakterií a plísní, které mohou způsobit nemoci.

Smíchejte bělidlo s vodou, abyste vytvořili 10% roztok, a nechte houbu namočenou v roztoku po dobu asi 10 minut.

Poté, co necháte bělicí roztok prosáknout houbou, houbu vyždímejte a vezměte si tolik klíče. Ujistěte se, že při manipulaci s bělidlem nosíte vhodné rukavice, abyste neskončili s popálenými rukama.

Opláchněte houbu vodou, a pokud zapáchá, omyjte ji mýdlem, dokud zápach nezmizí, poté houbu zavěste, aby uschla.

4. Odstranění plísní citronovou šťávou nebo deionizovanou vodou

Další látky, které byly testovány pro odstranění plísní z houbiček, jsou citronová šťáva a deionizovaná voda. Koneckonců, nebylo by hezké mít ve své kuchyni snadno dostupný lék?

Naštěstí pro vás bylo prokázáno, že tyto dva jsou stejně účinné jako bělidlo proti těm nevzhledným plísním.

Způsob použití citronové šťávy a deionizované vody je velmi podobný bělícímu roztoku. Směs však již nemusíte tolik ředit jako s bělidlem.

K namáčení houby můžete použít 100% deionizovanou vodu a asi 50-70% roztok citronové šťávy. Pamatujte však, že tyto látky se při léčbě používají samostatně.

Po vyčištění houby možná budete chtít pokračovat v tomto článku o tom, jak opravit poškození vodou pod dřezem.

Měli byste stále používat houbu, která má plíseň?

Houba napadená plísněmi je nehygienická. Lisovaná houba, která prošla čištěním, je však bezpečná, pokud byla během procesu čištění dodržena správná metoda.

Plísně jsou jistě nebezpečné, ale není to něco, co zůstane navždy. Při čištění je však nutné nosit ochranné pomůcky.

Pro řešení plesnivé houby postačí něco na zakrytí obličeje a zde je článek o tom, jaký druh respirátoru na plíseň potřebujete.

Jistě, můžete vyhodit svou tvarovanou houbu a koupit novou, ale čištění a opětovné použití je cenově výhodné. Použitím látek, které zabíjejí spóry plísní, lze zastavit růst kolonie plísní a dále mu zabránit.

Předměty, které byly očištěny od plísní, je velmi bezpečné znovu použít, pokud jsou účinně vyčištěny.

Závěr

Odstranění plísně z vašeho domácího náčiní a její udržení venku je něco, co musíte neustále praktikovat. Vědět, jak odstranit plíseň z houby, vám může pomoci udržet zdravou domácnost bez nebezpečí plísní.

Nikdy nesmíte zapomenout, že prevence je lepší než léčba. Jako všechno, i pro napadení plísní se vždy najde nějaký důvod.

Dokud dokážete zabránit vzniku nezbytného stavu pro kolonii plísní na povrch, můžete se vyhnout problémům s plísní. Neustálé sledování a čištění bude stačit k tomu, abyste zabránili růstu plísní ve vašem domě.