4 snadné tipy, jak prát zatemňovací závěsy

Ať už se jedná o zatemňovací závěsy vyrobené na zakázku nebo ty, které jste si přinesli z obchodu se závěsy, přijít na to, jak zatemňovací závěsy vyprat, může být oříšek.

Zjistíte, že tyto záclonové panely mají trojitou podšívku a často jsou vyrobeny z šedobílé a černé akrylové tkaniny, což je silná ochrana proti světlu přicházejícímu zvenčí a v nepříznivém počasí.

Vnější část závěsu je tradiční záclonová látka, která výrazně zlepšuje dekorativní vzhled vašeho pokoje.

Tyto jedinečné záclony proto vyžadují, abyste je čistili jinak, než jak čistíte běžné záclony, protože je nemůžete jen tak hodit do prádla a nechat veškerou práci na pračce. Musíte se tedy řídit radami napsanými v tomto článku.

Tipy, jak prát zatemňovací závěsy

Dva typy látkových konstrukcí, které používáme při výrobě zatemňovacích závěsů, vyžadují různé způsoby čištění.

Postup, jak prát zatemňovací závěsy vyrobené z látek potažených pěnou

Krok č. 1: Pořiďte si čistý ručník a namočte ho do čisté vody obsahující saponát.

Krok č. 2: Sejměte závěs z háčku na závěs.

Krok #3: Vyčistěte místo

Tkaniny potažené pěnou mají na vnitřní straně bílý nebo šedý povlak. U těchto byste je neměli namáčet ve vodě, abyste je umyli. Po sundání závěsů z háčků nebo tyče na záclony naneste na místo se skvrnou trochu mýdla.

Jemně na něj rozetřete mýdlo pomocí teplého hadříku a poté jej opláchněte čistou vodou. Při testování, jak prát zatemňovací závěsy, byste měli vyzkoušet prací mýdlo na nenápadném místě v závěsech, abyste mohli určit, zda nezmění barvu látky.

Krok č. 4: Vysušte záclonu

Můžete si je však umýt sami. Pokud ano, použijte jemný prací prostředek bez aviváže. Použití aviváže může způsobit stažení povlaku z látky záclony.

Záclonu pečlivě vyždímejte a ihned vysušte na šňůře. Nenechávejte závěs dlouho sedět. Zajistěte také, aby povrchy opatřené nátěrem výrobce po sobě nestékaly, když je sušíte na lince.

Kroky, jak prát zatemňovací závěsy vyrobené z tkaných tkanin s trojitou vazbou

Tkané tkaniny s trojitou vazbou jsou typy tkanin, které jsou docela měkké, splývavé bez vnitřního povlaku. Vyrábíte je z příze vysoké hustoty tkané hustě.

Krok č. 1: Pořiďte si prací prostředky; pračka, teplá voda a prací prostředek/mýdlo.

Krok č. 2: Namočte závěs do pračky a vyperte.

K šetrnému praní těchto typů můžete použít stroj s předním plněním. Přední nakladače jsou vhodné, aby míchadlo strojového centra nepoškodilo látku kvůli její velikosti, když se kolem ní zkroutí. Tento proces by také mohl poškodit vaši pračku.

Krok č. 3: Po vyprání záclonu vysušte.

Sušení záclon

Tyto kroky, jak prát zatemňovací závěsy, nemůžete dokončit, aniž byste závěsy vyždímali, abyste odstranili příliš mnoho vody. Poté vysušte na lince tak, aby se povrch natřené části netřel o sebe.

Záclony můžete zavěsit pomocí tyče nebo háčků na záclony, aby mohly úplně vyschnout. Oddělte různé záclonové panely, aby rychleji schly.

Hloubkové čištění závěsů s kabáty pomocí mýdlové vody.

Jak ručně prát zatemňovací závěsy hloubkovým čištěním může být stresující, ale stojí za to, pokud to uděláte správně. Nejprve napustíte vanu teplou mýdlovou vodou. Použijte standardní množství mýdla, které byste použili na malou náplň prádla.

Možná je budete muset prát ručně, pokud máte pocit, že vaše pračka zničí vrstvy. Rukama vyždímejte a vydrhněte záclonovou látku. Po vyprání celé záclony vypusťte vodu z vany, opláchněte si záclony v čisté vodě.

Naše zatemňovací závěsy lze prát?

Odpověď je ano. Péče o vaše zatemňovací závěsy však vyžaduje větší úsilí než při praní vašeho ostatního bytového zařízení. I když většinu těchto zatemňovacích závěsů můžete snadno vyprat, důrazně doporučujeme nesušit v sušičce.

Abyste měli jistotu, perte záclony v pračce na 30 stupňů a pouze přitlačte žehličkou na studený stupeň.

 

Jak roztahujete zatemňovací závěsy?

Za prvé, možná víte, jak prát zatemňovací závěsy, ale možná se nepřipravíte na vrásky. Pokud jsou po umytí pomačkané, vezměte je do koupelny a tam je pověste.

Poté zapněte horkou sprchu tak, aby se v koupelně vytvořila pára. Zavřete dveře a zavřete kohoutek.

Nechte závěsy v koupelně viset až 2 nebo 3 hodiny. Vytvořená pára pomůže vyrovnat vrásky na zácloně.

Závěr 

Víme, že je fantastické mít doma záclony. Takové závěsy krásně rozptylují přirozené světlo nebo jej pomáhají blokovat jako zatemňovací závěsy.

Tyto závěsy jsou také formou domácí investice. Proto musíte vědět, jak prát zatemňovací závěsy, abyste získali co nejlepší hodnotu.

A vaše zatemňovací závěsy každý den nabírají prach a nečistoty, což má dopad na jejich životnost; proto je třeba zatemňovací závěsy vyprat, abyste si je mohli užívat dlouhou dobu; zachovávají si svůj stylový a krásný vzhled ode dne instalace.