4 snadné kutilské tipy, jak opravit řezník poškozený vodou

Otření desky minerálním olejem nebo blokovým kondicionérem je nejlepší způsob, jak opravit vodou poškozený řeznický blok. Tento top je oblíbený u kuchyňských dřezů a pultů, ale je náchylný na skvrny a škrábance.

Majitelé domů mohou rychle vyčistit a chránit svou desku z řeznictví pomocí několika materiálů.

Co jsou desky z řeznictví?

Tato deska je vyrobena z tlustých prken ze dřeva slepených dohromady. Může pocházet z jakéhokoli zdroje dřeva a je známý pro domácí kuchyně.

Řeznický blok dodá vašemu domovu elegantní vzhled, ale je také docela cenově dostupný. Je univerzální a hodí se k jakémukoli materiálu.

Tento top vám také vydrží několik let, pokud se o něj řádně staráte. Řeznický blok však musí mít určité problémy.

Typické problémy s čítačem bloků řezníků

Protože je řeznický blok vyroben ze dřeva, je velmi citlivý na poškození vodou. Pokud je vždy mokrý, může vytvářet skvrny a plísně, takže se musíte naučit, jak v takovém případě detekovat dřevo poškozené vodou.

Oprava pultu je jednoduchá, pokud poškození není příliš závažné. Ochrana svršku vám také může pomoci vydržet několik let.

Tento vrchol může také časem vyvinout patinu. Filmový nátěr však některé majitele domů oslovuje. Vše závisí na vašich preferencích.

Řeznický blok je také citlivý na teplo a škrábance. Nepoužívejte vršek jako prkénko ani na něm nenechávejte horké pánve. Vždy dávejte pozor na skvrny a změnu barvy, protože mohou způsobit, že váš pult vypadá špinavý a starý.

Postup krok za krokem při odstraňování skvrn od vody z řeznického bloku

Představte si, že jste na svém pultu viděli nějaké skvrny; co teď děláš? No, je čas se pustit do úklidu!

Krok č. 1. Připravte si materiály

K odstranění skvrn z vodou poškozeného řeznicového bloku nepotřebujete mnoho. Potřebuješ:

  • Brusný papír (zrnitost 120 a zrnitost 180)
  • Čistý hadřík
  • Minerální olej nebo blokový kondicionér

Krok č. 2. Brousit skvrny

Začněte brusným papírem se zrnitostí 120 a krouživými pohyby. Po několika minutách přejděte na brusný papír se zrnitostí 180 a pokračujte ve stejném pohybu.

Krok č. 3. Zahřejte olej nebo kondicionér

Vložte čisticí prostředek na několik sekund do mikrovlnné trouby. Teplo pomůže vosku rychle vyjít.

Krok č. 4. Použijte agenta na pracovní desku

Nalijte olej nebo kondicionér na skvrny a vetřete jej hadříkem. Nechte jej na pultu 30 minut nebo i přes noc v případě silných nečistot. Otřete přebytečnou tekutinu a počítadlo je nyní v normálu!

Tipy na ochranu desky řezníku Blok

Oprava vašeho pultu mu poskytne dočasný odpočinek, ale musíte zajistit, aby byl silný i pro nadcházející roky!

1. Okamžitě vyčistěte nepořádek

Nejpravděpodobnějším zdrojem poškození vodou pro váš řeznický blok je voda, která na něm stojí. Zajistěte, aby byly všechny skvrny a stopy vlhkosti okamžitě odstraněny, aby ho dřevo neabsorbovalo.

Olej z potravin může také způsobit skvrny na vaší pracovní desce. Po použití se ujistěte, že je vždy čistý.

2. Mějte plán údržby

Někdy být opatrný nestačí. Dřevo musíte něčím zpevnit, aby bylo pevné.

Každé 2 až 4 týdny musíte na řeznický blok pravidelně nanášet olej nebo kondicionér. Tato rutina maximalizuje životnost vašeho topu.

3. Použijte tácek

Vodní prsteny mohou na vašem dřevě zanechat ošklivou kruhovou stopu, proto jej chraňte pomocí podložky. Tato položka také ochrání váš pult před popálením hrnců a pánví.

4. Opravte drobné kazy

Můžete si myslet, že malý škrábanec nebo skvrna jsou bezvýznamné, ale mohlo by to vést k něčemu většímu, pokud se toho nebudete hned věnovat. Začněte jednat, jakmile uvidíte na svém řeznickém bloku jakékoli kazy.

Svým deskám byste měli věnovat maximální péči. Udrží váš domov krásný a ušetří vás od značnějších výdajů.

Poškození vody na řeznickém bloku by mohlo vést k dalším problémům, pokud se o něj nebudete starat. Plíseň se vyvíjí z vlhkosti a šíří se do dalších částí vaší kuchyně.

Poškození vodou se může dostat i do ostatních oblastí vaší kuchyně, takže se budete muset naučit další věci, jako je ochrana dvířek kuchyňské linky. Je to nepříjemné a může to být také nebezpečné pro vaši rodinu.

Zahrnuje pojištění vaše desky?

Někdy je poškození vaší řeznické desky příliš závažné a potřebujete odbornou pomoc. Opravy vás budou stát tolik peněz, takže by vám s výdaji mohlo pomoci pojištění domácnosti?

Tady se věci stávají ošemetnými; mnoho majitelů domů má obavy ohledně pojistného krytí poškození kuchyně. Někteří lidé nedostanou ani náležitou náhradu.

Škoda na vodě způsobená nedbalostí je zřídka kryta pojištěním domácnosti. U prasklého potrubí nebo úniku splašků může být vyšší šance, že budou zahrnuty.

Zásady si musíte důkladně prostudovat. Zajistěte, aby se na dokumentu odrážely všechny cenné položky ve vaší domácnosti. K dohodě se svým pojistitelem můžete požádat o pomoc právníka nebo veřejného nastavovatele.

Dalším rizikem je, když se přestěhujete do domu, který je již náchylný k poškození vodou. Tato situace může způsobit problémy s vaším pojistným krytím a nechat jej neplatné. Pokud dům někdy potřeboval opravu, vždy si vyžádejte dokumentaci od prodejce.

Závěr

Dřevěné desky vypadají v kuchyni skvěle, ale jsou náchylné k poškození vodou. Musíte se naučit, jak opravit vodou poškozený řeznický blok, abyste mohli snížit jakékoli riziko. Zpevněte svůj top ochranným olejem, aby vaše krásná kuchyně vydržela déle.